Skocz do zawartości

Różnice w skrzyniach automatycznych-ktos ogarnia oznaczenia?


animavilis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dylemat i szukam pomocy.

Czy ktoś moglby powiedziec jakie sa roznice w skrzyniach automatycznych o numerach: A5S 325Z i A5S 325Z - TN ?

Obie skrzynie to ZF. Według katalogów pierwsza dedykowana do modelu 530i a druga do 520i.

Szukam informacji z czego to wynika? i co oznaczają litery TN w drugim numerze skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, poniewaz w moim samochodzie wedlug reaolem powinienem miec ta pierwsza(numer z tabliczki powinien byc chyba 1423933), ale obecnie mam zamontowana ta druga z literami TN (nr z tabliczki: 1423928)

Kupujac samochod wiedzialem ze mial wymieniana skrzynie.Skrzynia chodzila bez zarzutu i nie wnikalem co tam siedzi, bo zalozylem ze nic innego oprocz skrzyni dedykowanej do tego silnika nie bedzie pasowac. Teraz chce wymienic olej w skrzyni, i szukajac info na ten temat zauwazylem ta roznice.

Gdzies znalazlem ze dwie dodatkowe ostatnie litery sa kodem sposobu montazu skrzyni,ale co te dwie litery konkretnie znaczaja, to juz nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

numer sugeruje że jest różnica, po to jest ta tabliczka aby szczegółowe informacje dotyczące skrzyni były do zdefiniowania i odczytania

reaolem oczywiście precyzuje konkretny numer, ale wiem z doświadczenia że różnie z tym bywa

kiedyś ściągałem skrzynię, z konkretnego modelu, tylko dlatego że różnił się numer z tabliczki (zdjęta z jeżdżącego auta/pewna)

wrzucona do drugiego auta fiksowała, jeżeli masz faktycznie inną i jeździ..ok, pytanie czy to faktycznie tak policzona do dyfra i silnika jaka powinna być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już udało mi się rozszyfrowac ze to ESSO.

 

Wracając do skrzyni, to numer (ta czesc numeru) A5S 325Z jest wspólna dla obu skrzyń, z tym że ta druga ma jeszcze " TN" i nie wiem do czego się to odnosi.

To że się różnią to jest oczywiste, ale pytanie w "którym miejscu" głowna częśc numeru sugeruje że są takie same, a przynajmniej przenosza taki sam moment.

Chodzi mi właśnie o to żeby rozszyfrować dokładnie co się kryje pod tym numerem. W jakiems PDFie ze strony zf.com były dane techniczne dla skrzyń 5hp19 jako jednej. Były co prawda wyszczególnione kilka "modeli" tej skrzyni z różnymi numerami seryjnymi, ale nie było rozróznienia, np na rózne przełozenia biegów. Zreszta trochę szukałem o tej skrzyni informacji i wszedzie była jedna tabelka z przełozeniami dla 5hp19.

 

Ta skrzynia chyba czesciej była jednak montowana do trójek.

 

Co do zielonej tabliczki, to przewaznie sa one w tylnej czesci skrzyni po prawej stronie, a u mnie jest poprawej stronie ale na tylnej scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

5HP 19/24/30 to tylko opis boxa skrzyni, nie wiem co się dokładnie kryje pod konkretnym numerem, jak wspomniałeś, nie chwalą się tym za specjalnie

poza mechaniką, są różnice w elektronice, sterowaniu mechatronicą z która gada ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do ZF-a i zobaczymy czy otrzymam jakies informacje.

Kurcze człowiek uczy się całe życie.

Wymiana skrzyni mnie nie zmartwiła, bo takie rzeczy mogą się zdarzyć, zresztą pewnie połowa e39 ma coś robione ze skrzyniami, głownie pewnie diesle (a może się myle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tragedii nie ma, ale nie o to chodzi(: Wolałbym zeby wzystko było na woim miejscu. Tak naprawde to nie mam za bardzo porownania, musiałbym sie przejecha 530i z prawowita skrzynia i porownac, ale z tego co znalazlem na forum, to jazda moim sprzetem nie odbiega od innych. Zreszta pewnie nie tylko ja mam zmieniona skrzynie. Dodam ze mniej mnie to boli bo kupujac samochod wiedzialem ze mial wymieniana, wiedzialem jeszcze zanim sprzedajacy o tym powiedzial (internet nie jest anonimowy(: ). Zakładam że nawet on nie wie do konca co tam mu wadzili. Jak sie bedzie sypac to ja doorzne i wymienie na prawowita, poki co wszystko jest ok, ze skrzyni nie cieknie, wiec nie bede rzeźbil. Zobacze jeszcze co napisze mi ZF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
akurat ta skrzynia to jeden z najlepszych produktów ZF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.