Skocz do zawartości

[E90] Benzyna - Osłona wnęki koła przód


bialaalpina

Rekomendowane odpowiedzi

Parę osób z forum , również ja , kiedyś pytali o dziurę we wnęce koła przedniego - przechodzą tamtędy przewody hamulcowe i jakieś kable. Jest ta dziura na tyle duża , że sporo syfu leci z kół do wnęki silnika .

Po awarii sprężarki klimatyzacji i rozmową w serwisie z mechanikiem , dostałem jedno rozwiązanie .

 

Mianowicie założenie osłon plastikowych , które występują w wersji z silnikami diesla , a nie występowały w moim benzynowym aucie - e91 z N46b20b .

Nie mam pojęcia dlaczego BMW nie montowało tego w wersjach benzynowych

 

Chodzi mi o tę dziurę w grodzi koła :

http://s2.ifotos.pl/mini/IMG9900JP_sraqana.jpg

 

Plastiki jakie należy zakupić w bmw mają nr :

prawa - 51 71 7 127 352

lewa - 51 71 7 127 351

do pełnego kompletu należy zakupić jeszcze dwie śrubko kołki ( starczy jedna , ale lepiej dwie ) nr -51 71 7 001 494

 

Osłona prawego koła jest montowana i utrzymywana tym kołkiem , przy lewym kole nie jest wymagany ten nit , lecz jest miejsce aby go zamontować i zabezpieczyć te osłonę .

 

Tutaj jest pokazana zamontowana osłona przy lewym kole i zabezpieczona ( niepotrzebnym ) śrubko kołkiem :norty:

 

http://s10.ifotos.pl/mini/IMG9901JP_sraqqen.jpg

 

Osłony kosztują po 15zł za sztukę , więc nie jest to majątek , a można zapobiec paru awariom w przyszłości jak i ilości syfu przedostającemu się do komory silnika .

 

 

P.S.

W moim przypadku zepsuła się sprężarka . Od jakiegoś czasu żona mówiła ,że klima słaba i takie tam , po czasie zaczęło coś gruchotać .

Po czasie się okazało, że to sprężarka klimatyzacji, zatarta. Przyczyną były małe kamyczki , które dostały się przez przelot komory koła do komory silnika z prawej strony . Z tej strony idzie podłużnicą przewód klimatyzacji i jest on chroniony osłoną termiczną aluminiową. Tam zbierały się małe kamyczki i one zrobiły dziurę w tym przewodzie klimatyzacji co przyczyniło się do zatarcia sprężarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.