Skocz do zawartości

E36 325,328...


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań odnośnie beemki 325,328

Jakie jest spalanie tego auta?

Czy jest drogie w utrzymaniu?

Co jest wadliwe, delikatne itp

I wszystko na temat tej wersji...chodzi o 2 dzwiową

Aha automat i GAZ odpada

Duża różnica miedzy 325 a 328 ?

Pzdr...

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Jakie jest spalanie tego auta? - u mnie średnio 8,5 l/100km

 

Czy jest drogie w utrzymaniu? - części w miare rozsądne mają ceny - mówię o tych nowych oryginalnych

 

Co jest wadliwe, delikatne itp - u mnie poszło sprzęgło i ponoc nie są tu sprzęgla najwyższych lotów - poza tym auto raczej bezawaryjne

 

I wszystko na temat tej wersji...chodzi o 2 dzwiową - ładna, szybka, prawdziwa BMW

 

Aha automat i GAZ odpada - oczywiście ;)

 

Duża różnica miedzy 325 a 328 ? - osobiście nie jeździłem ale ponoć nie warto pchać sie w 325 jesli mamy mozliwość wyrwac podobne 328. Nawet fabryczne dane jasno pokazują, że 328 jest wyraźnie sprawniejsza od 325.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie 8,5 L :shock: mało :8)

Czy 20 tyś PLN starczy na zakup ładnej E36 328 ?

Oczywiście jade do niemiec po auto :wink:

Jakieś porady co do zakupu :wink:

Pozdrawiam...

 

PS. Jakie taka beemka ma osiągi?

PS2. Szkoda ze 4 dzwiowa http://allegro.pl/item107846539_bmw_e36_328.html i kolor dziwny, ja tylko czarna :wink:

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dane jasno pokazują, że 328 jest wyraźnie sprawniejsza od 325.

 

Podeslij mi linka do tych danych ktore tak WYRAZNIE pokazuja ze 328 jest WYRAZNIE sprawniejsza od 325, bo ja tam wielkiej roznicy nie widze w parametrach i w osiagach.

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość to szukaj 328, jest szybsza i ekonomiczniejsza od 325. U mnie spalanie w mieście to 11l (normalna jazda z prędkościami niewiele większymi jak inni użytkownicy dróg)

trasa od 7 do 8l. Czyli spalanie na poziomie golfa 1,6.

Oczywiście przy normalnej jeździe.

7,3s do setki

245kmh

kocham moją bejke!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam rowniez 323i bardzo ekonomiczny w stosunku do mocy i z duzym momentem obrotowym.

Był BMW E30 316i 09/90 inslandgruen

Był BMW E36 323i 10/95 arktissilber

Był BMW E36 320i 03/98 ascotgruen

Był BMW E39 525i 11/00 cosmoschwarz

Był BMW E46 320i 08/02 sapphireblack

Był BMW E61 530D 05/04 alpinweiss III

Był BMW E61 530D 02/08 spacegrau

Jest BMW F11 520D 06/13 havanna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 20 tyś PLN starczy na zakup ładnej E36 328 ?

Oczywiście jade do niemiec po auto :wink:

Jakieś porady co do zakupu :wink:

 

Raczej nie starczy. Za takie pieniadze szukaj raczej starszego, zadbanego 325i. Szczegolnie, jezeli chcesz sie w tej kwocie zmiescic razem z oplatami i kosztami wyjazdu.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

 

dane jasno pokazują, że 328 jest wyraźnie sprawniejsza od 325.

 

Podeslij mi linka do tych danych ktore tak WYRAZNIE pokazuja ze 328 jest WYRAZNIE sprawniejsza od 325, bo ja tam wielkiej roznicy nie widze w parametrach i w osiagach.

 

Pozdrawiam

 

Sam sobie poszukaj. Nie masz googli czy jak?

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, ja również myślę o 328, w sumie to się na ten model uparłem, ciekawe ze tez chce wydać na niego 20 000

 

mówicie ze to za mało, więc ile ?? 23 :)?

 

Moja wyszła ze wszystkim na gotowo 32 000 zł.

Rocznik 1997, pierwsza rejestracja 1998, przebieg 52 000, pierwszy własciciel, garażowana, bezwypadkowa, oryginalny lakier na wszystkich elementach.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica jest 1KM, ale 328i jest elastyczniejszy i mniej pali :D o pol sekundy lepiej przyspiesza do setki od 325i.

 

A tak na marginesie tematy: "co kupic? 325 czy 328?" moim zdaniem sa zbedne, wszystko zalezy tylko i wylacznie od finansow kupujacego,

przeciez 2,8 w e36 to juz pozniejsze roczniki (czyt. wyzsze ceny), w latach kiedy szlo 328 nie produkowali 325 i na odwrot,

wiec wszystko zalezy tylko i wylacznie od kasy jaka ma na 3-ke kolega Grzes E30 przeznaczyc...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak porownujcie sobie dalej pik mocy maksymalnej :-)...

 

Jesli chodzi o autora postu to powiem Ci tak w sprincie niema praktycznie zadnej roznicy na odcinku 200-300m wygrasz nie wiele wiecej jak 1-1,5 dlugosci auta zakladajac oboje ruszycie optymalnie, pomijam kwestie stanu technicznego (zakladam parametry podane przez producenta ;-) ). Podstawowa zaleta 328 w stosunku do 325 jest przebieg momentu obrotowego oraz jego wielkosc - auto jest bardziej elastyczne jednak zadne z nich nei powala bo niby czym...( i oczywiscie 328 spala mniej :-) )

Pamietaj to niecale 200 koni a auto z kierowca i pasazerem wazy okolo 1600kg czyli bedzie mialo w granicy 140 koni na tone ( zakldam czasem jedziesz sam na pustym baku ;-) ). Przy takich przelozeniach a co za tym idzie osiaganych predkosciach na poszczegulnych biegach do przyjemnej jazdy potrzeba od 200 koni w zwyz na 1 tone :-)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy: Na google i nawet w danych technicznych ktore sa na pierwszej stronie roznica jest ok 4KM wiec nie tlumacz chlopakowi ze jest az tak WYRAZNA roznica.

30nM momentu robi sporą różnicę pod pedałem.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30nM momentu robi sporą różnicę pod pedałem.

 

 

Z tym sie zgodze , poza tym sprint do setki krotszy o pol sekundy. Akurat to z kolega ktory ma 328 coupe sprawdzamy czesto i on wygrywa za kazdym razem, nieznacznie ale zawsze.

 

Teraz troche o 323 - to jest silnik 2.5 praktycznie to samo co 325 - jezdzi identycznie.

 

Jedyne co przemawia za starym m50 to to ze sa podobno wytrzymalsze bardziej od m52 (taka krazy obiegowa opinia). W m52 sa problemy ze stukajacym vanosem. Nie wiem cyz jest prawdziwa moze inni sie wypowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przemawia za starym m50 to to ze sa podobno wytrzymalsze bardziej od m52 (taka krazy obiegowa opinia). W m52 sa problemy ze stukajacym vanosem. Nie wiem cyz jest prawdziwa moze inni sie wypowiedza.

Zestaw do regeneracji Vanosa kosztuje jakieś 200 zł.

http://img223.imageshack.us/img223/6755/633csi21nn.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.