Skocz do zawartości

M52b28tu co ile km wymiana odmy


alegro661

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie co ile ja wymieniać oczywiście szukałem w google ale nie znalazłem jasnej odpowiedzi wiele osob pisze ze co 2-3 wymiany oleju lub filtr odmy (diesel) co 50 kkm, cała odme co 100kkm jak mam to rozumieć jeżeli w moim bmw separator jest nie rozbieralny i nie mogę wymienić filtra pytam ponieważ nie wymieniałem a ma zrobione 47 kk jak na razie zero objawów wymienić go profilaktycznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje, nowszy model albo w benzynie nie ma filtra nie jestem tego pewien dokładnie. Z resztą, odma to na tyle tania rzecz, że nie warto oszczędzać szczególnie w tych silnikach, gdzie dobranie się do niej i złożenie to około 5 godzin roboty. W benzynie, jeżeli zmieniasz olej co 15 tyś km to myślę, że co 4 wymiany oleju będzie dobrze chodź proszę mnie poprawić jak się mylę.

Może przy okazji dopytam - jeżeli wymienia się węże na nowe to za te przysłowiowe 4 wymiany trzeba je wymienić na nowo ? Czy powinny wytrzymać chociaż jedną wymianę odmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w benzynie jest separator nie rozbieralny, czyli bez filtra pod kolektorem dolotowym, w dieslu jest wymienny filtr odmy, nad kolektorem wylotowym obok cewek, z tego co zauważyłem ludzie wymieniają odmy na nowe, często bez węży jeżeli nie ma takiej potrzeby, ale jak odma nie była dawno wymieniana, to często bywa tak ze podczas wymiany odmy te węzę są tak sparciałe że kruszeją,lub są całe zawalone mazią i są nie drożne a wtedy to już impreza za około +-400-500 zł na ori częściach

myślę ze węże wytrzymają na pewno jedna wymianę odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku po zakupie auta wymieniłem separator odmy, bo wężykiem spustowym olej już nie zlatywał do miski. Zdjąłem kolektor, zdemontowałem separator (był z 2003r.) wszystkie przewody obejrzałem i przeczyściłem, bo miały trochę mazi w środku. Zginałem je i jeszcze są elastyczne, więc zostawiłem, a też są fabryczne 2003r. Auto ma przejechane ponad 220 kkm i 12 lat. Separator wymienię teraz przy około 300 kkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na starym separatorze jeździło okolo 220 kkm to sporo także własnie sam się zastanawiam czy wymienić teraz przy 50 kk przebiegu czy powiedzmy przy 65 kk przebiegu po kolejnej wymianie oleju jak będzie ładniejsza i cieplejsza pogoda dziekuje za posta troszke wniosłeś do tematu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.