Skocz do zawartości

Zakup laptopa do diagnostyki


bercik007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

To zależy do jakiego BWW jak masz lub będziesz diagnozował BMW przed 96rok na ADS to wtedy jest opłacalnie kupić laptop z portem RS232 (z tego co widziałem to jedynie obecnie są tylko używane DELL 630 ) nie jest to laptop o dużych parametrach ...

poza ADS (max tylko do e46, e53 2005 rok) to nie ma interfejsów do bmw na RS232 np do e60 , e65,e87,e90 nawet do 2007/03 ADS sie nie nadaje (poza wyjątkami które można instalować na STD:OBD)

Reszta interfejsów od (96rok obd 1 z przejściówką na OBD 2 ) e38,e39 , e46,e53,e60,e65,e70,e83,e87,e90 i też seria F jest na porcie USB nawet nie kupisz na port RS232 mimo ze pewnie by lepiej chodził, jest wyjście albo zrobisz indywidualne zamówienie , albo sam sobie taki zrobisz .....

do 2007/ jest K-line a po 2007/03 jes D-can i w sprzedaży tylko na USB (dobre rozwiązanie K-DCAN razem z przełącznikiem rozłączjacym pin 8 w interfejsie)

i oczywiście ICOM na RJ45 (LAN) działa ze wszystkimi BMW od najstarszych do najnowszych , prawie na każdy m laptopie z portem LAN RJ45

Przy obecnych programach bezpośrednio na windows to wystarczy zwykłe I3 4do 6 GB RAM a lepiej zainwestować w dysk SSD to najlepsze co pomaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do jakiego BWW jak masz lub będziesz diagnozował BMW przed 96rok na ADS to wtedy jest opłacalnie kupić laptop z portem RS232 (z tego co widziałem to jedynie obecnie są tylko używane DELL 630 ) nie jest to laptop o dużych parametrach ...

 

fizyczny port rs232, można obejść też poprzez kartę PCMCIA z układ UART 16C550 (koszt do 100zł nowa), żadne inne przejściówki i karty nie działają w 100% poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A na jakim systemie najlepiej gdyby byl ten laptop, win 7 czy xp? Czy są jakies problemy z działaniem programow na win 7?

 

tutaj temat ADS na ExpressCard viewtopic.php?f=97&t=229262

ADS jest tylko na windows 32bit ja mam na 8.1 32bit pro z exspresscard (i-tec) mimo że producent zaleca max win 7 to bez problemów można zainstalować na windows 8.1

można też zainstalować na windows 64bit jako port rs232 też i ja tez instalowałem (na 7 prof 64bit i na 8.1 prof 64bit, tylko na 64bit nie nadaje sie do ADS trybu i to własnie z tego powodu musisz instalować ADS na 32bit windows (jak dla mnie xp to w nowszych komputerach to przeżytek nie mówiąc o SSD)

bez problemow działa INPA (oczywiście tylko ediabas jest ważny) w trybie STD:OBD nawet na 64bit

Ja do trybu ADS (i nie tylko) kupiłem thinkpada lenovo x201 i5 4GB ma port exprescard i można instalować RS232 expresscard i takową właśnie zakupiłem (ok 120zł z przesyłką)

mam na nim dwa windowsy 8.1 32bit i win 7 64bit prof. i na obydwu karta działa

Jak mówiłem można uzywać w nowszych na porcie com ale to wymaga takich interfejsów a w Chinach takich nie produkują :D

jak jest ktoś zdolny to można zrobić sobie samemu K-dcan na RS-232, próbowałam namówić Kamila (sam składa interfejsy i sprzedaje ) aby się tym zajął,

ale jak na razie to mówił ze nie ma na to czasu,

wymaga przeprojektowania płytki PCB i zamiast FDTI jakiś max232 (oczywiście z niezbędnymi elementami układu max232) a tak to reszta podzespołów taka sama

do INPA 5 NCS, Winkfpt , DIS ,SSS Probman, ista D rheingold , ISTA P , to można mieć na każdym windows (oczywiście wybierając odpowiednioą wersje)

w trybie STD:OBD , ENET , oczywiście najwięcej jest instalacji na win7 ale dobrze działa też na 8.1 64bit/32bit jak również (ja mam ) na windows 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.