Skocz do zawartości

Grzebałem przy radiu i je uszkodziłe NAVI teraz jakie kupić?


Bartazz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o pomoc.

 

Kupiłem niedawno Bmw e60 i sprzedawca nie dał mi płyty do Nawigacji, więc ją kupiłem. Kiedy chciałem ją dzisiaj uruchomić, albo się zacinała, albo wyskakiwał komunikat "cannot be read". Poczytałem na forum, że pewnie soczewka jest brudna no i zacząłem je rozbierać. Na nieszczęście urwał mi się jeden zaczep i teraz po złożeniu wszystkiego, kiedy chcę włożyć płytę cały czas mi ją wypycha.

 

Nie wiem co się z tym radiem stało i postanowiłem, że kupie inne, tym bardziej że już chyba było wcześniej niesprawne bo możliwe, że laser już był do wymiany.....

 

Obecnie szukam takiego radia i pełno jest sprzedających którzy twierdzą, że radia są z navi a nie mają z tyłu tej niebieskiej wtyczki i nie wiem od czego ona jest...

 

to jest moje radio z tyłu

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z634/6344721/big/1.jpg?screen

 

a tu np. sprzedawca twierdzi, że radio ma navi i tak wygląda jego radio z tyłu:

 

http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z634/6344721/big/2.jpg?screen

 

Proszę o pomoc do czego jest ta niebieska wtyczka z tyłu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, czyli ewidentnie większość aukcji które są na alle.... czyli z informacją, że radia mają navi, to ściema.... brak słów a ceny dochodzą nawet do 650zł bez navi... parodia

 

A wracając do mojego radia, nie mogłem zasnąć i grzebałem do 2:00 w nocy i co się okazało?

Tą wtyczkę którą urwałem, z niej wychodziły 2 x kable i po ułamaniu jej, kable miałem luzem i podłączyłem je odwrotnie, tzn. wsunąłem je tylko na piny odwrotnie i dlatego jak chciałem włożyć płytę to nie wsuwało płyty tylko ją cały czas wypychało. Kiedy odwróciłem kable, wsuwając je luzem bez wtyczki, ogólnie się wysuwały bo nie miało co trzymać więc skleiłem je taśmą, (niestety na szybko innej możliwości nie miałem ale wiem, że jest to obecnie fuszerka i w każdej chwili to połączenie może puścić więc w przyszłości będę musiał to lepiej ogarnąć) ale radio ożyło!!!

 

Sam byłem w szoku, bo rozebrałem je na części pierwsze łącznie z głowicą i soczewką i wszystkimi taśmami.

(jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, to chętnie pomogę)

 

U mnie ewidentnie po wyczyszczeniu soczewki, radio działa idealnie i navi pracuje bez zastrzeżeń i nie ważne jakie bym płyty z nawigacją nie wkładał, żadna nie chciała pracować ale stresu było niemało (nie wiem tylko czy to połączenie na taśmę się nie rozklei ale najwyżej wtedy się będę dalej martwił) ......

 

Więc chyba mogę na tą chwile się cieszyć, że około 800zł zostało w kieszeni ufffff

 

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
i nie kup czasem z anglika bo przebieg na liczniku przeskoczy na mile .sprawdzone u siebie

 

Ja mam anglika i w ustawieniach w I-drive mogę sobie zmienić z mil na km tak że to żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie kup czasem z anglika bo przebieg na liczniku przeskoczy na mile .sprawdzone u siebie

 

Ja mam anglika i w ustawieniach w I-drive mogę sobie zmienić z mil na km tak że to żaden problem.

 

Ja również mam taką opcje, więc nie ma z tym problemu.

 

a nawet jak ktoś nie ma to NCSem przekodować, No problem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.