Skocz do zawartości

E46 M54b25 2003 uszczelka pokrywy zaworów


rothe46

Rekomendowane odpowiedzi

Która wg Was będzie lepsza, VR czy Erling? Jaka jest różnica między VR 15-33077-01 a 15-33077-02? Pierwsza wg katalogu jest do 2002 a druga powyżej. Były jakieś zmiany że są dwa numery części?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj na Victor Reinz+podkładki febi, w miejscach łączeń vanosa i na ostrych rogach silikon reinzoil. Zajęło mi to całą sobote. Stara uszczelka jak można było się spodziewać przypominała plastik. Najgorzej było z uszczelką przy świecach-rozleciała się na kilkanaśnie kawałków. Odtłuściłem brake cleanerem i złożyłem całość. Olej już nie cieknie, jest sucho tam gdzie wcześniej się sączył (lewy koniec silnika pod podszybiem). Jednak dym jeszcze leci z kolektora - stary olej się musi wypalić (jeśli tak to ile wam się wypalało) czy jeszcze gdzieś mam wyciek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dzisiaj na Victor Reinz+podkładki febi, w miejscach łączeń vanosa i na ostrych rogach silikon reinzoil. Zajęło mi to całą sobote. Stara uszczelka jak można było się spodziewać przypominała plastik. Najgorzej było z uszczelką przy świecach-rozleciała się na kilkanaśnie kawałków. Odtłuściłem brake cleanerem i złożyłem całość. Olej już nie cieknie, jest sucho tam gdzie wcześniej się sączył (lewy koniec silnika pod podszybiem). Jednak dym jeszcze leci z kolektora - stary olej się musi wypalić (jeśli tak to ile wam się wypalało) czy jeszcze gdzieś mam wyciek?

całą sobotę :?: to swap zająłby ci chyba rok :lol:

jak bardzo ciekło, to dym przez chwilę leci, ale bez przesady, umyj silnik i kontroluj czy nic nie cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, na swapa jak chcesz możesz sie u mnie zapisać;) Całą bo wstałem już o 11 :D Kupiłem uszczelki i w garażu zameldowałem się koło 13. Skończyłem o 18, więc chyba nie tak źle :twisted: Najdłużej zeszło mi na czyszczeniu pokrywy ze szlamu/upieczonego oleju :/ Ciekło dość mocno, teraz jest pod uszczelką zupełnie sucho ale dymek jeszcze leci po rozgrzaniu. Niestety auto jeszcze nie gotowe i nie zarejestrowane i jedyne co mogę to krótka prosta pod garażem i przepalanie w garażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.