Skocz do zawartości

BMW f10 głuche uderzenia z tylu auta


wiloe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od paru dni mam problem z głośnymi uderzeniami z tyłu auta podczas ruszania jak dodaje gazu a pózniej zwalniam ewidentne coś stuka w tyle auta nie wiem gzie zacząć szukać ??? Z zewnątrz jak jadę

Mówią ze słuchać taki metaliczny dźwięk a w środku auta takie

Głuche walenie dźwięk jest pojedynczy

Edytowane przez wiloe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to pojedyncze uderzenie przy przyspieszeniu, a następnie pojedyncze dopiero przy hamowaniu?

 

Nad tylnym dyfrem jest taka guma (w innych autach mówią na to cukierek), na nim jest podwieszony cały dyfer... Jak guma popęka to słuchać takie głuche pojedyńcze walnięcie raz przy przyspieszeniu, następny raz przy hamowaniu... i znów przyspieszasz to znów pojedyncze uderzenie..

 

EDIT: nie umiem znaleźć prawidłowego nr części

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu temat zakładałem

Pisząc w pośpiechu w dodatku na telefonie gdzie strasznie

Niewygodnie pisze sie na dotykowym ekranie poprawiłem to

Co mi słownik w telefonie przekręcił

 

 

Kolego kosa 666 dokładnie tak jak piszesz przy przyspieszeniu i przy hamowaniu słychać stuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi sie zdjąć wał i okazało sie ze gumy sa jak nowe na darmo wydałem kasę w dodatku problem jest jeszcze większy nie wim jak to pisać ale postaram sie jak to widzę po zdjęciu wału patrząc na dyferencjał z niego wychodzi taka gwiazdka do której sie przykręca ten tłumik drgań i ta gwiazdka metalowa wychodząca z dyfra ma luz jak cholera aż stuka nie wiem czy tam jest jakies łożysko czy co ?? Dyfer chyba do wymiany ??? Czy jest jakoś naprawialny ??

 

Filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moj mechanik rozkręcił mi dyfer zmienił łożysko i simering normalnie dobrał części w sklepie i jest po problemie auto nie drży podczas szybszej jazdy .A i dla świetego spokoju zmieniłem tuleje wału przednia i tylna Edytowane przez wiloe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak chyba pojawił sie drugi problem bo teraz mam jednorazowe stukniecie jak włacze wsteczny bieg na D przy ruszaniu do przodu nie ma tego stukniecia tylko jest na R. Masakra drzenie zlikwidowane stuki przy ruszaniu do przodu to teraz doszedł stuk na wstecznym :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.