Skocz do zawartości

Wymiana FRM na FRM2


R420

Rekomendowane odpowiedzi

Bo każdy myśli, że zmiana z frm na frm2 to wpakować zaprogramować i gotowe, otóż nie.

Jak przyjrzycie się schematom to jest istotna różnica w wyjściach świateł.

Samo programowanie to zaprogramować nowy VIN skopiować SA z CAS do FRM i gotowe.

Za to problem będzie w NCS jeśli masz frm1 wg rocznika a fizycznie będzie frm2 i ncs nie odczyta właściwego sterownika.

Potrzebny będzie plik ssd w którym zaemulujesz sobie rocznik z Twoim wyposażeniem i gotowe lub ręczny wybór pliku sterującego.

Jednak skusił bym się sprawdzić schematy, bo jeśli nie masz LED a wpakujesz moduł frm z obsługą LED to na 1999 milionów procent inne są wyjścia tylnych lamp, przednich ringów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz przez nfrm i sprobuj kodować, pamiętaj żeby najpierw zmienić FA w NFRM

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

http://www.bimmerdiag.pl/ - WROCŁAW, LEGNICA, LUBIN dolnośląskie http://www.facebook.com/bimmerdiag/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Takie trochę błahe pytanie...

Być może miałbym okazje zmienić w swoim aucie ten moduł z FRMFA-NSW na FRM2-NSW

Jakie różnice praktyczne są miedzy nimi (chodzi mi o nowe funkcjonalności) - np czy w FRM2 będzie dostępna funkcja welcome light?

Czy w moim wypadku (BMW 320d E91 2005r zwykłe lampy halogenowe nie ksenon, nie LED) nie będzie problemu z montażem, działaniem i kodowaniem takiego modułu?

Z góry dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Frm2 da welcome lights

Coś jeszcze ciekawego da się w nim dokodować oprócz WL?

Tracisz coś odwrotnego tj.

po zgaszeniu silnika ringi świecą do momentu wyjęcia kluczyka,

a na FRM1 było tak że gasły dopiero jak drzwi z kluczyka zamknąłeś.

 

FRM2 daje obslugę LED w reflektorach oraz tylnych lampach, CHYBA obsługę asystenta świateł drogowych i chyba tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy frm1 jak i frm2 ringi gasną jak sie otworzy drzwi kierowcy z wyjętym kluczykiem. Nie ma tutaj żadnej zależności. Jedno i drugie ma takie same funkcje jeżeli chodzi o gaśnięcie ringów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przy frm1 jak i frm2 ringi gasną jak sie otworzy drzwi kierowcy z wyjętym kluczykiem. Nie ma tutaj żadnej zależności. Jedno i drugie ma takie same funkcje jeżeli chodzi o gaśnięcie ringów

Nie.

W frm1 było można zakodować sobie że ringi gasły dopiero jak się auto z kluczyka zamknęło.

Tak miałem zrobione.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tracisz coś odwrotnego tj.

po zgaszeniu silnika ringi świecą do momentu wyjęcia kluczyka,

a na FRM1 było tak że gasły dopiero jak drzwi z kluczyka zamknąłeś.

 

FRM2 daje obslugę LED w reflektorach oraz tylnych lampach, CHYBA obsługę asystenta świateł drogowych i chyba tyle ?

Jeśli chodzi o ringi to mnie to nie dotyczy bo mam tzw "bieda-wersje" lamp czyli zwykle halogeny bez ringów ale nie wykluczam, że może kiedyś... :)

BTW: Tak z czystej ciekawości, czy są w ogóle wersje lamp halogenowych z ringami do E9X? Choć przypuszczam, ze podczas takiej zmiany nie warto bawić się w półśrodki tylko od razu zainstalować ksenony.

 

Jeszcze jedna rzecz... czy da się zaprogramować moduł (FRM1/FRM2) tak, żeby przy wsiadaniu po otwarciu drzwi podświetlały się zegary i wszystkie przełączniki na desce rozdzielczej? Ostatnio w którymś aucie nie BMW, miałem okazje doświadczyć czegoś takiego i robi to fajne klimatyczne wrażenie :)

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tracisz coś odwrotnego tj.

po zgaszeniu silnika ringi świecą do momentu wyjęcia kluczyka,

a na FRM1 było tak że gasły dopiero jak drzwi z kluczyka zamknąłeś.

 

FRM2 daje obslugę LED w reflektorach oraz tylnych lampach, CHYBA obsługę asystenta świateł drogowych i chyba tyle ?

Jeśli chodzi o ringi to mnie to nie dotyczy bo mam tzw "bieda-wersje" lamp czyli zwykle halogeny bez ringów ale nie wykluczam, że może kiedyś... :)

BTW: Tak z czystej ciekawości, czy są w ogóle wersje lamp halogenowych z ringami do E9X? Choć przypuszczam, ze podczas takiej zmiany nie warto bawić się w półśrodki tylko od razu zainstalować ksenony.

 

Jeszcze jedna rzecz... czy da się zaprogramować moduł (FRM1/FRM2) tak, żeby przy wsiadaniu po otwarciu drzwi podświetlały się zegary i wszystkie przełączniki na desce rozdzielczej? Ostatnio w którymś aucie nie BMW, miałem okazje doświadczyć czegoś takiego i robi to fajne klimatyczne wrażenie :)

Lci ma halogeny z ringami

Środek deski żeby się świecił to musi być frm2 z welcome lights.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok dzięki Panowie za pomoc. Jestem coraz bardziej zdecydowany na wymianę

Pozdrawiam.

 

Ja kupiłem za 200zł a swój sprzedałem za 150zł.

 

Więc... co tu dużo myślec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie.

No cóż, nabyłem wspomniany moduł FRM2. Zamontowałem, zakodowałem, wszystko pięknie działa wraz z światłami do jazdy dziennej ale niestety światła powitalne nie działają... i podobno nie będą u mnie w ogóle działać... (są opcje w NCS w mofule NFRM związane z WL ale przy ich aktywacji i tak nic się nie zmienia)

Dlaczego? Dlatego, ze w moim wyposażeniu nie posiadam czujnika zmierzchu i przełącznika świateł z funkcją "Auto". Ktoś ponoć ogarnięty w temacie powiedział mi, że WL nie będą działać bez tego czujnika, ponieważ WL mają się uruchamiać tylko po zmroku lub ciemnych miejscach (np. zamknięty garaż) a to właśnie warunkuje czujnik zmierzchu.

Czy ktoś potwierdza/zaprzeczy tej teorii?

Dzięki z góry za Wasze opinie

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czujnika zmierzchu ani świateł auto. Mam zakodowane tak, że cały czas po otwarciu auta są WL przy pozycji świateł mijania. Zobacz czy w zegarach masz włączone WL bo czasami tam to tez można włączyć lub wyłączyć, w menu BC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cały czas po otwarciu auta są WL przy pozycji świateł mijania.

Ok WL działają już w ten sposób. Dzięki Kubaj! :)

Tak w ogóle to nie spodziewałem się tego że to w ten sposób działa bo przecież standardowo w pozycji świateł mijania po zamknięciu auta świecą się postojówki a tu proszę taka niespodzianka :)

Seba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odkopę temat.

Wymieniełem moduł FRMFA na FRM II (9159809)

Przy użyciu tool32 zmieniłem VIN ale nadal w INPA w UIF widzę stary,

przy próbie zakodowania modułu do serii pustym plikiem man mam błąd:

https://photos.app.goo.gl/LXKUNstbnwDCjBSW6


Sp daten w miarę aktualne. Z innymi ecu nie mam problemu.

Czy konieczne jest użycie WinKfp do zmiany VIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.