Skocz do zawartości

E90 - dołożenie PDC. Kodowanie.


pavel0910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę dołożyć PDC na tył do BMW E90.

Cała instalacja jest już podłączona. Zostało kodowanie. Odczytałem plik FSW_PSW.TRC programem NSC Expert z modułów CAS --> FRM.

 

Plik wygląda tak:

 

http://wklej.org/id/1828838/

 

Czy wystarczy tylko zmienić wartości tutaj i cały system ruszy?

 

PDC_AKTIV/DEAKTIV
nicht_aktiv
PDC_DEAKTIVIERUNG
aktiv
PDC_SCHALTER
nicht_aktiv

 

Proszę o jakieś wskazwki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie , trzeba dodać NCS PDC do wyposażenia FA/VO kod $508 (4- kanałowy tylko tył ) lub $520 8 kanałowy z przodem zakodować CAS i FRM

po dodaniu do wyposażenia trzeba zakodować do serii (tzw pusty plik man) za pomocą NCS profilu Expertmodus (bez manipulacji plikiem man) moduły

CAS JBBF PDC FRM CID RAD2 KOMB MASK DSC (CID centralny wyświetlacz nie pamiętam nazwy w NCS) można wszystkie moduły przekodować do serii nic się nie stanie bez CCC dopiero będzie poprawnie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Nie , trzeba dodać NCS PDC do wyposażenia FA/VO kod $508 (4- kanałowy tylko tył ) lub $520 8 kanałowy z przodem zakodować CAS i FRM

...małe sprostowanie... $508 - to przód oraz tył a $507 to tylko sam tył :wink: $520 to światła przeciwmgielne przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie , trzeba dodać NCS PDC do wyposażenia FA/VO kod $508 (4- kanałowy tylko tył ) lub $520 8 kanałowy z przodem zakodować CAS i FRM

...małe sprostowanie... $508 - to przód oraz tył a $507 to tylko sam tył :wink: $520 to światła przeciwmgielne przednie.

przepraszam rzeczywiście wkradł się błąd przy kopiowaniu z daten

"W 507 PDC_LOW //PARK DISTANCE CONTROL 4 Kanal nur hinten

W 508 PDC //PARK DISTANCE CONTROL 8 Kanal /autom Absch. bei Anhängetbetrieb"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cyli dodaję $507 do wyposażenia, a później koduję wyżej wymienione moduły pustym plikiem FSW_PSW.MAN ?

W NSC Expert mam na początku do wyboru ecu CAS albo FRM, dopiero później mogę wejść w dalsze moduły. Który z nich mam wybrać?

Kolego twoja wiedza na temat kodowania jest za mała aby samemu to zrobić , Nie rozróżniasz modułów do komunikacji i do kodowania

a jak popełnisz błędy to możesz sobie wiele złego zrobić to waśnie z FA

po nieudanych zmianach przywraca sie do serii moduły lub koduje nowe i używane

Z twoja wiedzą to lepiej daj komuś zrobić .....

poczytaj ...viewtopic.php?f=48&t=260787

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hey,

czy w LCI z RADIO BUSINESS do zamontowania PDC tył potrzeba montować głośniczek czy pikanie leci z głośników.

Pytam bo pikanie od niezapiętych pasów leci chyba z głośników.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.