Skocz do zawartości

F30 330i


zoydje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Za jakieś 2 tygodnie odbieram z salonu 330i. Zdaje sobie sprawę (czytałem co było w temacie), że temat już przerabiany etc. niemniej jednak proszę Was o pomoc. Otóż auto przyjedzie na letnich kołach którymi specjalnie długo się nie pociesze. Potrzebuje pomocy w doborze felgi i opon na zimę. To co proponuje salon jakoś specjalnie mnie nie przekonuje. Szukam 17-calowych felg. Co do samych opon - nigdy nie korzystałem z opon typu run flat. W związku z tym proszę uprzejmie o jakieś wskazówki. Budżet to jakieś 6 tyś (felga i opony). Poniżej link do felg oraz opon jakie ewentualnie biorę pod uwagę (pierwszy wybór). Zastanawiam się czy dobrze to skonfigurowałem (pod dany model) ?

 

http://felgi-niemieckie.pl/konfigurator/87985/22/104/2537/17/bbs.sr.br.7.50.x.17.et.35.5x120.br.himalaya.grau.matt.html

 

Nokian WR A3 225/50 R17 94 V

Pirelli SottoZero 2 225/50 R17 94 H RUN ON FLAT

 

Będę zobowiązany za wszelkie opinie, sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pirelli tez sie nad nimi zastanawiam ale dużo lepiej wychodzi wziąć sotto zero 3, dwójka ma dużo gorsze parametry. Bardzo dobra alternatywa sa opony continental, wiele ludzi uważa ze maja najlepsze zimówki najlepiej trzymające sie drogi.

 

Sotto zero 3 całkiem dobra opona ale lepiej na ich tle wypadają właśnie continentale wintercontact, patrz na rożne modele bo mimo, ze nazwa ta sama to pomiędzy tymi samymi modelami mogą sie bardzo różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Sotozero 3 i Wintercontact sa rożnie oceniane w rożnych testach, tzn. obie bardzo dobrze, ale żadna nie jest ewidentne lepsza. Natomiast Sotozero minimalnie tańsza. Ciekawie tez sie prezentuje cena nonRF w tym rozmiarze ok 500 zł a RF dedykowanych dla BMW ok 650.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci zakup na leebmann24.de kompletnych kół razem z czujnikami bez których się nie obejdziesz. Są oryginały BMW oraz zamienniki.

Jak to jest z tymi czujnikami? Co sie stanie jak ich nie bede mial w bmw a.d.2015?

 

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jezeli chodzi o nokiany WR A3 to szalu nie ma. Uzywam 3 sezon tych opon tyle ze w e90 330i. Super wszedzie oprocz sniegu. Jak mieszkasz gdzie snieg jest moze pare dni w roku to ok, ale jak w gorach to tez bym szukal cos z Continental.

Tutaj nokiany wr a3 i e90 330i

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Ci zakup na leebmann24.de kompletnych kół razem z czujnikami bez których się nie obejdziesz. Są oryginały BMW oraz zamienniki.

 

może Ktoś powiedzieć coś więcej o tych czujnikach. dopiero zaczynam przygodę z f30...

na zimę będzie stal 16 cali czy do takich kół też potrzeba czujników - jaki numer części i czy są ewentualnie zamienniki?

trzeba wykonać jakąś adaptację po założeniu czujników?

jeśli tak to w jaki sposób?

 

z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za offtopic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Opony polecam Nokian WR D4, sam kupilem takie do swojej f10. W testach wychodza bardzo dobrze, a z doswiadczenia bardzo ciche opony co do sniegu to nie wiem bo jezdze na nich dopiero tydzien i sniegu nie widzialy. Nokian WR A3 bardzo slabe na sniegu.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.