Skocz do zawartości

INPA 5.06 + KDCAN USB jest bat i ingition ale nie widzi ecu


crash2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dziwny problem z komunikacją z moim E83

Jedyny program jaki na ta chwię komunikuje mi się z ECU to DIS. Inpa widzi zasilanie i zapłon po przekręceniu kluczyka ale po wyborze jakiegokolwiek silnika wyskakuja bledy (rozne w zaleznosci od wybranego silnika) i nie komunikuje sie z autem.

* System Vista 64b

* Standard tools 2.12 zainstalowany

* Inpa 5.06 skopiowana na czysta inpe ze standardtools

* sterowniki FTDI w wersji 2.12.0 (2.12.06 ze strony producenta nie dzialaja w viscie ze wzgledu na podpis cyfrowy...) (probowałem też sterowniki z Ediabas/hardware dla FTDI ale nic nie pomogło)

* Ediabas 7.3 ustawienia kabla (w systemie com 1 opoznienie 1ms) STD:OBD i w obd.ini com1

* Odpalony OBDSetup z c:\ediabas\hardware\obd

 

uruchamiam INPE przez ikone na pulpicie, przekrecam kluczyk na zaplon zapala sie o ingition, wybieram sobie model pojazdu -> engine i wybor jakiegokolwiek silnika powoduje błąd, podobnie jest z innymi testami

 

Podpowie ktoś czym zapomniałem że to nie działa ? :/

 

Próbowałem tez komunikacji Rheingold 3.41 - bezskutecznie, interfejs jest ustawiony na diabas.ini ale ista nie gada z ecu...

Czy do komunikacji ediabas + ista trzeba się bawić w konfiguracje sieci jak w przypadku DISa ? jakiś składnik Standard toolsow musze odpalać zanim odpalę Iste ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie jesteś sam, już pare osób też donosi o takim problemie,

viewtopic.php?f=97&t=74640&start=2760

ale skoro łączysz się przez Dis to pewnie nie wina interfejsu, Rheingold to to samo co Dis tylko nowsza wersja bezpośrednio na windows (DIS jest do 2009/03) więc tez powinien się łączyć rheingold tylko ustawiasz na EDIABAS w VCI rheingolda EDIABAS na STD:OBD COM x (x taki sam jak w menadzeże urządzeń > porty COM i LPT,> USB SERIAL PORT COM) ale może być tylko EDIABAS 7.3.0 ze Standard tools 2.12 (z tym ediabas to się nie połączysz z DIS, do dis tylko 6.4.3 lub ediabas 6.4.7 pewnie używasz na wirtualnej maszynie i był już skonfigurowany, więc pewnie popełniłeś błędy przy instalacji, kabel ok ponieważ łączy się z modułem silnika przez DIS

Zobacz instalacje Standard tools 2.12 i ustawienia interfejsu

(EDIABAS 7.3.0.5 jest dla ISTY P nie jest dla ciebie istotny ale to taki sam ediabas 7.3.0 ustawienia STD:OBD , COM 9 (v) USB SERIAL ADAPTER).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.