Skocz do zawartości

Kupno bmw 318i touring


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna wymienionego w temacie samochodu. W związku z tym mam kilka pytań. Oglądałem w warsztacie jeden egzemplarz( rok 96 - cena 17000). Mechanicy stwiertdzili, że samochód był walnięty, jednak najważniejsze części nie były ruszone(podłóżnica itp). Ogólnie furka jest bardzo zadbana, ma fajne wyposażenie, silnik chodzi równiutko, nic nie stuka, nie znosi na drodze. Proszę o jakieś rady odnośnie zakupu( czy silnik nie będzie za mały jak na kombi - w zasadzie kombi czy sedan nie robi mi różnicy, chcę tylko znaleźć wartościowy egzemplarz- , czy cena jest do zaakceptowania?). Z góry wielkie dzięki za odp. Pozdrawiam.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz więcej o wyposażeniu. ogólnie cena jest całkiem do przyjęcia. skoro ktoś gadał że była walnięta to przydałoby się pojechać jeszcze gdzieś na 1 lub 2 warsztaty i tam ją pokazać i wtedy z tych 3 wyciągnąć sobie średnią. co do mocy to cudów nie ma (zalęży czym jeździłeś do tej pory). ja nie marudze bo tam gdzie miałem w życiu zdążyć to już zdążyłem, poza tym narazie na większy silnik mnie nie stać (choć po studiach kto wie :twisted: ) odsyłam do przeczytania tego topicu http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=4367
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie to:

-ABS, el. szyby(z przodu), el. lusterka, klimatyzacja(climatronic x2), alufelgi, centralny zamek, autoalarm, poduszka powietrzna(x2), radio, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer, welurowa tapicerka

Jeśli chodzi o zawieszenie, zbieżności itp to mam wykresy z tej stacji na której sprawdzałem samochód, czyli raczej nie ma możliwości żeby wciskali jakiś kit. Z tego co mi powiedział mechanik będzie trzeba wymienić jedynie jakąś "spirale" i wyregulować jedną rzecz i będzie wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj, bo strasznie odpicowany ten egzemplarz...

Na pierwszej fotce widac roznice miedzy blotnikiem a drzwiami kierowcy albo sie mnie wydaje :mrgreen:

W przebieg poprostu nie wierze, choc nie mowie, ze nie trafiaja sie "rodzynki" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czystej komory silnika to nawet w salonie żadnym nie widziałem. nie ma realingów dachowych, ale to można przeboleć. ogólnie to wygląda ładnie cena raczej też rozsądna. zobacz czy są popielniczki, taki szczegół który ja przeoczyłem ale to przez to że nie pale. jak nie będzie to zbijaj cene. sprawdz laczki, czy na zapasie też jest alu, zobacz jak działają wszystkie pasy jak będą się zacinać albo zwijać po odpięciu to mów, że trzeba wymienić. oby to była ta jedyna i żeby jej głowa nigdy nie bolała :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena przyzwoita, ciekawe tylko po czym mechanicy wnoszą, że była bita?

Ta zielona naklejka na pasie przednim jest oryginalna, gdyby był malowany pewnie by się nie uchowała. BMW z tym przebiegiem nie powinno mieć śladów używania. Moje auto ma 190 Tkm i pachnie w środku nowością. Ten silnik ma dwie zalety: jest oszczędny i nieskomplikowany w obsłudze, a jego moc wystarcza niestety tylko do spokojnego przemieszczania się. Szkoda, że nie ma relingów.

 

Teraz pewnie się niektórym narażę, ale według mnie e36 jest tak brzydkie, że byłem w stanie zaakceptować tylko kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto ma 190 Tkm i pachnie w środku nowością. w sumie to nie pomyśałem o tym ale u mnie też jakoś pachnie fabryką. na budziku jest teraz 180tkm, na 99% wiem że jest więcej bo zegary świrują i jest zerwana plomba. pomimo tego pachnie faktycznie jakoś tak specyficznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje auto ma 190 Tkm i pachnie w środku nowością. w sumie to nie pomyśałem o tym ale u mnie też jakoś pachnie fabryką. na budziku jest teraz 180tkm, na 99% wiem że jest więcej bo zegary świrują i jest zerwana plomba. pomimo tego pachnie faktycznie jakoś tak specyficznie.

 

Nawet przy 500Tkm może pachnieć fabryką pod warunkiem, że nikt nie palił papierosów, wylewał mleka na dywany, zatapiał w jeziorze i przewoził wewnątrz trzody chlewnej.

 

Po sprawdzeniu powłoki lakieru - szpachla na drzwiach od strony pasażera...

 

Moja córka wykonała mi piękną rysę swoim rowerkiem na drzwiach, a wczoraj jakiś bar... uderzył swoimi drzwiami w moje i też zostawił slad. Gdybym chciał to naprawiać szpachel byłby potrzebny, czy to również oznacza, że auto było bite?

 

Jeśli auto jest ładne i czujesz, że pieniądze na nie wydane nie będą stracone to się nie zastanawiaj tylko kupuj.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.