Skocz do zawartości

Rozładowujący się nowy akumlator


Trify

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam E87 120d 2005 rok. Auto sprowadziłem niedawno z Francji więc jeszcze nie zdążyłem go dobrze poznać. Po postoju auta 2 dni bez rozruchu akumlator się rozładował. Pomyślałem że pewnie akumlator do wymiany. Wymieniłem na nowy zalecany 80Ah (400zł). Co dziwne po jakimś czasie znowu zaczął się ten sam problem. Po 2-3 dniach postoju auta bez rozruchu auto nie miało prądu żeby nawet otworzyć zamek w drzwiach... Teraz jestem zmuszony na dłuższym postoju rozłączać klemę. Jak kończę pracę o 18 to do 10 rano ma siłę żeby odpalić. Problem zaczyna się po ok 20h. Zauważyłem że przycisk "Start Stop Engine" świeci się cały czas ( nie gaśnie przez całą noc mimo zamknięcia auta). Może go to rozładowuję?

Miał ktoś podobny problem lub jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

 

To samo mialem kiedys w bylej e46. Problemem okazal sie slynny jez - rezystor dmuchawy, ktory u Ciebie tez chyba wystepuje. Zgas auto i posiedz kilka minut w srodku, posluchaj czy dmuchawa sie nie zalacza samoczynnie. Jesli tak, to wlasnie jez rozladowuje Ci baterie.

 

Nie wiem jak jest z wymiana w e87 ale w e46 troche sie musialem nameczyc. Trzeba bylo wyciagnac schowek i dostac sie troche glebiej w strone climatronica.

 

Mam nadzieje ze pomoglem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób diagnostykę i sprawdź błędy... Sprawdź czy w okolicach modułów nie ma wody... Zrób test spoczynkowy poboru prądu.. Bmw to nie dacia tu wiele elementów może robić psikusy :) jak można w ciemno wymienić akumulator.... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi.

Więc tak:

Zgas auto i posiedz kilka minut w srodku, posluchaj czy dmuchawa sie nie zalacza samoczynnie.

Zamknąłem się w aucie siedziałem 10 minut i cisza, nic się nie włączyła (żadne dmuchawy).

 

Zrób diagnostykę i sprawdź błędy... Sprawdź czy w okolicach modułów nie ma wody... Zrób test spoczynkowy poboru prądu.. Bmw to nie dacia tu wiele elementów może robić psikusy :) jak można w ciemno wymienić akumulator.... :duh:

Byłem u elektronika na testach sprawdzał moduły czy po 30 minutach się wyłączają. Wszystko się wyłączało - jest jak być powinno. NIBY... Po podpięciu pod komputer wyszedł mi dodatkowo błąd wszystkich 4 świec żarowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.