Skocz do zawartości

Wymiana CCC na CIC - emulator czy odblokowanie


aleksander08

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję Waszej pomocy, szczególnie kilku kolegów którzy dobrze ogarniają ten temat.

 

Mam zamiar wrzucić CICa (navi professional z dyskiem twardym). Obecnie posiadam Professional CCC, najnowszą jej wersję (z przyciskami skrótów).

Znalazłem na allegro człowieka który sprzedaje takie nawigacje, zakodowane już pod auto. Wysyłam mu VIN, i otrzymuję nawigację która działa P&P (z tego co zrozumiałem). Będę potrzebował oprócz tego co jest w zestawie (jednostki nawygacji, kontrolera (który już mam) i monitora) jeszcze kabel navi -> ekran, kabel USB oraz wtyk USB w podłokietnik. Te 3 ostatnie muszę dokupić sam.

 

Nawigacja odblokowana jest programowo (zatem nie trzeba stosować emulatora).

 

CZy ktoś z większą wiedzą ode mnie powie mi czy takie odblokowanie programowe niesie za sobą jakieś konsekwencje, jak np. to że nikt oprócz tego człowieka nie będzie w stanie wgrać mi w przyszłośco nowych map,a może nie ma z tym problemów i zrobi to każdy kto zajmuje się aktualizacją map, wgrywaniem j. polskiego itd? Bo jeśli to jest jak najbardziej w porządku, to po co w dalszym ciągu są w sprzedaży emulatory które tanie nie są?

 

Dodam że otrzymana nawigacja ma zawierać najnowsze mapy 2015-2 oraz j.polski.

 

Z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz tez nową wtyczkę do zasilania do ekranu.

Co do takich nawigacji to wszystko zależy od tego jak to jest zrobione i pytania które nam zadajesz powinieneś zadać sprzedającemu.

Ja spotkałem się z dwoma sposobami albo wlutowanie filtra w sama nawigacje w sensie pod obudowę albo wymiana certyfikatów pod takie od twojego VIN. Ten drugi sposób jest bardziej sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za informację. Ze schowkiem racja, sprzedający mówił o schowku, zinterpretowałem to jako podłokietnik, bo tam mam minijacka, i logiczne mi sie wydawało że tam będzie usb.

 

Rozumiem że to gniazdo w schowku będzie służyło do wgrywania muzyki i map?

 

I jeśli nawigacja jest odblokowana w taki sposób jak napisał szatynwroc (wymiana certyfikatów), i zostanie dokodowane całe wyposażenie mojego auta, to nawigacja będzie w pełni działała zachowując swoją całą funkcjonalność po podłączeniu do auta (tak twierdzi sprzedający) ? Nie ma potrzeby kodowania nic w aucie? I jak z późniejszą aktualizacją map?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wygląda to następująco:

kupujesz zestaw navi wyświetlacz kabel z cic do wyświetlacza i ewentualnie idrive jeśli nie masz ccc.

Idrive pasuje stary i nowy - do nowego potrzeba jeszcze blendy. Potrzebna jest jeszcze kostka do zasilania wyświetlacza.

Jeśli chcesz mieć gniazdo usb do ładowania map to musisz kupić kabelek i gniazdo. Jeśli zechcesz iść dalej to możesz kupić huba usb lub mulf lub comboxa.

To jest podstawa aby mieć gniazdo usb do muzyki.

Jeśli masz ccc to montaż jest dość prosty - mi zajął ok pół godziny.

 

Teraz co do odblokowania ect.

Masz do wyboru:

1. najpopularniejszy emulator - u mnie działa dobrze lecz raz na miesiąc musze restartować navi bo mapa nie działa, ale to raz na jakiś czas i po restarcie guzikiem działa.

2. kupić rozblokowaną - działa to dobrze do następnej aktualizacji map :) wtedy zgłaszasz się do sprzedawcy i mu płacisz.

3. kupić kody fsc do aktywacji navi - temat drogi i raczej nieopłacalny w tym pojeździe bo wychodzi tyle co cały sprzęt - płacisz ok 6000zł ze sprzętem.

 

Jeśli zechcesz kupić 3 opcje to napotkasz problemy w serwisie, bo przecież w modelach prelci nie było CIC. (o ile masz prelci)

 

Jest jeszcze opcja 2 z wieczystym kluczem która działa ale najprawdopodobniej do tego roku włacznie, bo zabezpieczają się przed generatorkami.

 

Co do aktualizacji map - w wariancie 1 i 2 do aktualizacji potrzeba ci VIN dawcy nawigacji do późniejszego generowania kluczy do map.

 

Ja mam wariant 1 i nie wydał bym ani grama więcej bo wg. mnie strata kasy.

 

Jeśli chcesz mieć usb do muzy to uzbroić się trzeba jeszcze w ok 1000zł na bajery, lepiej nagrać muzę na dvd dl.

 

Co do kodowania - musisz sobie wygenerować pliczek ssd i przekodować KOMBI, CAS, FRM no i CIC.

W CIC nie ma już menu klimatyzacji.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o opcję 1 i 2 to tez jestem w stanie wyciągnąć numer VIN dawcy tak aby wygenerować Ci klucz pod nowe mapy tylko auto musi do mnie podjechać.

Co do kodów lifetime do CIC to nie polecam bo one nie działają a przyszłe mapy będą wymagały innych generatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

Kody lifetime działają, generuje od kilku lat i jak dotąd klienci nie narzekali, ja w ogóle jestem w szoku ile osób kupuje te CIC-e z allegro za 1500-3000zł, przecież to w 90% kradziony syf, podjedziesz potem do ASO na akcje serwisową i po podłączeniu do ISTY OL od razu wyskoczy ochorona komponentów a jeżlei auto zarejestrowane jako skradzione to już w ogóle są cyrki.

 

Przerabiałem juz dwa razy taką akcję. Lepiej kupić od kogoś z rozbitka i ze spokojem siedzieć niż od złodziei z allegro kupować

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej o zmianie sposobu generowania kodów FSC, który będzie od przyszłego roku.

Co do odczytania vin z navi to mogę napisać jak go odczytać za pomocą Tool32 - jest to banalnie proste wystarczy zwykły kabel za 30zł i soft z netu.

Pocieszające jest to że w BMW można kupić subskrypcje na aktualizacje 2 letnią za nieco ponad 400zł.

Cieszę się że utrze to nosa ludziom którzy, kokosy zarabiali.

 

Nie przesadzajmy, że na alegroszu wsio jest kradzione, ja kupiłem cic z allegro właśnie z rozbitka.

Nawet wiem gdzie we Włoszech miał dzwona, sprzedający sam podał mi vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

odgrzeje kolleta :)

wymienilem malego ccc na malego Cic w ktorym nawigacje da sie odblokowac tylko emulatorem, po zamontowaniu emulatora plug&play nie dziala mi telefon w aucie i wyskakuje blad systemu SOS, nie dzialaja take komunikaty glosowe w nawigacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zakodowałeś CIC pod swoje auto?

 

CIC by zakodowany pare dni temu i wszsytko dzialalo telefon itp oprocz nawigacji, dzisiaj dopiero dostalem emulator podlaczylem, nawigacja chodzi ale przestal dzialac telefon brak komunikacji i blad SOS. Po odlaczeniu emulatora telefon dziala. Czy po podlaczeniu emulatora trzeba znowu kodowac Cic'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.