Skocz do zawartości

E36 316 światła ZKW vs Angel Eye


kacpik17

Rekomendowane odpowiedzi

Głównie z przyczyn estetycznych. Kupiłem autko z tymi lampami a one większości kojarzą się ludziom z wiejskim tuningiem.

Na świecenie nie narzekam, może ma ktoś z was takie ZKW bez soczewki i wrzuci fotke jak one dają w nocy na światłach drogowych. Byłbym wdzięczny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak kupiłem lampe hella. Klosze są troche zmęczone a same lampy dość słabo świecą. Wie ktoś czy można wymienić w nich żarówki na jakieś mocniejsze np. na H7? I jeszcze jedno znalazłem na allegro zamienniki kloszy. Czy ktoś montował? Jakieś rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakich żarówkach teraz one pracują ? wypoleruj szkła, zobacz jak wygladają odbłyśniki, można je regenerować.

 

Pisali ci żebyś kupił odpowiednie lampy to kupiłeś jakiś złom i niestety.

 

Możesz również zastosować dobre żarówki dopasowane do lampy, jakieś tungsramy czy osram czy philips.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w marketach można kupić gotowe zestawy do polerowania lamp. Tesco, Auchan, Real itp na dziale samochodowym.

 

Możesz poczytać na necie jak to zrobić samemu, papiery ścierne, potem papiery wodne o coraz mniejszej ziarnistości. Na koniec pasta polerska i polerka takich lamp. Można samemu dać sobie rade przy pomocy wiertarki i nakładki do polerowania.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Poszukam po sklepach jak znajdę czas;) a co do czyszczenia lampy to nie wiesz czy nie da się czasem rozebrać jej aby wyczyścić klosz od środka? Czytałem ze trzeba rozklejać a niektórzy pisali ze im bez rozklejania wyszło. Jak to jest z tym kosztem. Robił już to ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczytać na necie jak to zrobić samemu, papiery ścierne, potem papiery wodne o coraz mniejszej ziarnistości. Na koniec pasta polerska i polerka takich lamp. Można samemu dać sobie rade przy pomocy wiertarki i nakładki do polerowania.

 

hehe nie ma to jak porady z internetu

 

poleruje się klosze, ale z poliwęglanu, takie są w e46/e39/e38 itd., oczywiście można też polerować szkło, ale to jest grubsza sprawa, już był taki jeden na bmw-sport, który naczytał się tematów o polerowaniu lamp w e46 i chciał to zrobić w e36, a potem płacz, bo próbuje już którąś pastą polerską z kolei, a klosze dalej matowe

 

nie ma się co bawić w polerowanie szkła, lepiej dobrze wymyć lampy i wymienić szklane klosze na nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak :P w e46 sam polerowałem i dobrze to wyszło, a tutaj faktycznie szkło jest a nie plastik.

 

Ale ale, szkło tez się poleruje ale koszta takie ze chyba jednak lepiej kupić nowe same szkła. Tlenek cyrkonu z tego co pamietam i można polerować np. przednią szybe.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro kilka zamienników kloszy do lamp HELLA i czy możecie coś o nich powiedzieć? Warte są polecenia czy chińszczyzna z dolnej pólki? Jak ktoś się w to bawił to prosze o porady ;)

http://allegro.pl/bmw-3-e36-90-94-klosz-reflektora-typ-hella-l-p-i5577487557.html#

Dodam, że lampe mam bez soczewki a jak sie już dowiedziałem soczewki były do 1994 r. i czy ten klosz podpasuje do mojej lampy? Jak sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro kilka zamienników kloszy do lamp HELLA i czy możecie coś o nich powiedzieć? Warte są polecenia czy chińszczyzna z dolnej pólki? Jak ktoś się w to bawił to prosze o porady ;)

http://allegro.pl/bmw-3-e36-90-94-klosz-reflektora-typ-hella-l-p-i5577487557.html#

Dodam, że lampe mam bez soczewki a jak sie już dowiedziałem soczewki były do 1994 r. i czy ten klosz podpasuje do mojej lampy? Jak sądzicie

po 94 też były lampy z soczewkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.