Skocz do zawartości

Czujnik cisnienia DPF - BMW e90, 318 D 2006r


LatajacyHolender1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem i juz trace sily dlatego prosze Was o pomoc... Opisze wszystko od poczatku aby kazdy mogl sie wczuc w dramaturgie tego tematu... Otoz posiadam wyzej wymienione BMW, z ktorym mam problem z DPF.

Pojawia mi sie kontrolka DPF i auto bardzo traci na mocy (max obroty to 3000rpm). Probowalem wyczyscic DPF specjalnymi srodkami chemicznymi + wymusilem wypalanie = efekt 3 dni spokoju i znowu to samo.

Kilka razy sam wymuszalem wypalanie w Rheingold ale na dluzsza mete nic... Caly czas to samo - odcina mi obroty i auto muli...

Najciekawsze ze gdy tylko wymusze wypalanie i usune bledy to auto od razu idzie rewelacyjnie i cale wypalanie idzie gladko, auto ma pelna moc i wywoluje usmiech na twarzy (niestety tylko chwilowy).

Z tego co zauwazylem to podczas wypalania czujnik cisnienia przed DPF pokazuje czasem 18mbar a po paru sekundach/minutach wskakuje np na 40mbar (efekt na wolnych obrotach).

Nie wiecie czy moze byc to wina czujnika? Wydaje mi sie ze wartosc czujnika przed DPF powinna byc stala na wolnych obrotach nawet gdy filtr jest przytkany... Dziwne jest tez to ze nawet 3 krotne wymuszenie wypalania nie przynosi pozadanego rezultatu na dluzsza mete...

PS. mam tez bledy swiec zarowych 1,2,3,4 - ale to chyba nie powinno wplywac na prace DPF.

Bardzo prosze Was wszystkich o pomoc zanim calkiem zwariuje z tym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
A może zamiast się bawić programami ściągniętymi z internetu oddasz auto do kogoś w Twojej okolicy kto ma pojęcie o tym co robi i zaleci odpowiednie kroki ? Tym wypalaniem to już pewnie zniszczyłeś sobie troszeczkę wkład, a na dodatek czujniki jak opisujesz Ci świrują

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.