Skocz do zawartości

E 39 Touring wadliwy ekonomizer, nowe mapy ? 523i


Fok3rs

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, posiadam E39 523i steptronic. Instalacja LPG nie jest górnych lotów ALEXA Shark 1500 komp optima itp. moje pytanie dotyczy mega spalania jak wielu ;) wcześniej jeździłem Audi A6 V6 2.8 AAH i tam przy automacie 4 biegowym przy delikatnej jeździe mogłem się zamknąć w 14-15 L LPG to samo miasto te same odcinki. Tu 2500 cm3 po teście delikatnej jeździe wyszło 20 L :) hmmm... zakupiłem już inpę viakena i zobaczę jakie błędy będą. Mam pytanie bo patrząc na ekonomizer widzę non stop max przy delikatnym obchodzeniu się z pedałem gazu. Zakupiłem E39 Touring ponieważ powalił mnie komfortem podróżowania lepszym niż w A6 . W A6 poprzez odłączenie aku na 30 min resetowałem mapy beny , jeździłem na benie 100 km nowe mapy i później komp LPG sam ustalał odpowiednie spalanie. Czy w E39 też tak jest ?? to moje pierwsze BMW. Pozdro Fok3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

20 przy delikatnej jeździe? u mnie jak butuje po mieście od świateł do świateł to z 19 może kiedyś wyszło. Normalnie 10-15 lpg ciągnie.

 

Po pierwsze sprawdź spalanie na benzynie, ale nie ekonomizerem tylko tankkowanie do pełna, wyjeżdzenie do rezerwy i po kolejnym tankowaniu dopiero będziesz wiedział ile wychodzi. Jeśli na benzynie będziesz miał w normie, to szukaj problemu w instalacji (pierwsze o takiej firmie słyszę, ale może znajdziesz fachowca).

 

Mapy po skasowaniu ustawiają się przez 20km conajmniej, kasuje się najlepiej pod inpą, ale może odłączenie aku też działąć.

A mapy od gazu - zależy co masz w tej instalacji. Stag 300ISA2 też chyba trzeba pingnąć z kabla, żeby kalibrację do map benzyny zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz słabe wtryski i kiepski reduktor.

Inna sprawa to jak wyglada instalacja od strony montażu ?

 

Co do spalania to moje 2,8 touring ostro traktowane spali w granicach 19l LPG po mieście.

 

Poprawienie instalacji może urwać litr lub dwa.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie :) to że LPG ku.. wiem z czasem wtryski i reduktor wyleci qrcze jeszcze jakiś komp OPTIMA siedzi :(. Ale patrząc na filmy youtubowe, to na nich na ekonomizerze w podobnych silnikach są mniejsze wychylenia to widać a u mnie delikatnie dodaje gazu i wskazówka na końcu skali max i tam wisi i tak pomyślałem że może na benie jest problem ;), ale oki ide zaraz po inpe podłączyć i trza zatankować drugą połówkę baku. :mrgreen:

 

28-08-2015 :) Opiszę co zrobiłem i z jakim efektem :D spalanie gazu bylo na poziomie 20 L . Zalałem pod korek , odłączyłem na godzinę aku, pojeździłem tylko na benzynie i :shock: spalanie po mieście 10 L benzyny jazda raczej lajtowa. Wiec jest super, jadę do gazowników żeby wyregulowali instalkę :wink: aa i wtryski to Braccudy , więc nie jest jakoś tragicznie. Pozdrawiam :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.