Skocz do zawartości

Opony do E36


Szparus

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, jestem nowym posiadaczem BMW E36 z 95r. Mam problem z oponami z tyłu mam druty, a przod prawie łysy. Mam załozone felgi BMW styling 25, na nich opony 225/50 r16. Najprosciej byłoby, kupic takie same opony, ale niestety bardzo na nich rzuca w koleinach, a gdy dochodzi do tego jeszcze woda to juz tragedia, mocno bardzo trzeba trzymac kierownice. Popytałem znajomych i polecili mi, zebym moze zainteresował sie kupnem opon 205/50, podobno na wezszej oponie jest duza roznica. Jako, ze ostatnio zalozyłem drugi komplet kół stalowe z oponami 195 to roznica jest kolosalna, mozna jezdzic na koleinach jedna reka, wiec wezsza opona cos daje jednak. Czytalem gdzies, ze jesli chcc kupic wezsza opone to wtedy musze kupic z wyzszym profilem, czy to prawda ? Drugie pytanie czy opona 205 nie bedzie zbyt waska do w/w felgi, z tego co wiem, ma ona 7 cali szerokosci. Chciałbym, aby opony ładnie wygladały na felgach czyli zeby były takie [_], a nie takie (_), nie wiem od czego to zalezy i jak to sie nazywa.

 

Co najlepiej zrobic,

- kupic nowe 225/50 i mozliwe ze nie bedzie tak rzucac jak na tych łysych

-kupic 205/50

-kupic na przod 205 na tył 225.

 

Co sadzicie o oponach Dunlop SP Sport Fastresponse

 

Które opony sa lepsze kierunkowe czy asymytryczne czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie im węższa opona tym lepiej się prowadzi w koleinach

 

opona 205 nie będzie wąska na felgę 7", ja na zimowych 7" mam 195/50 r15 i jest minimalny naciąg czyli tak /_\, a na letnich 8" mam 205/45 r17, i jest już bardzo tak/_\

 

wcześniej miałem 7" i 205/65 r15 i było bardzo tak (_)

 

jak dla mnie opona do e36 na lato to minimum 205, zwróć też uwagę, że opony różnych producentów pomimo iż mają identyczne parametry (typu 250/45, 195/50) mają inną szerokość bieżnika bo różni producenci różnie sobie to liczą (przy czym zawsze jest to minimum tyle co w oznaczeniu na oponie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawe jak bedzie na 205/50, czy bedzie [_] czy jednak blizej (_). Mam jeszcze pytanie, bo ogolnie producent w e36 nic nie pisze o takich oponach. Przynajmniej u mnie na naklejce nie jest napisane. Jedyne koło 16 calowe to 225/50 r16. Jesli kupie opone 205/50 nie bedzie przekłaman licznika i innych tego rodzaju sytuacji, jakies wieksze obciazenia skrzyni, itp. Bo tak jak pisalem wyzej, podobno przy wezszej oponie trzeba kupic, wyzszy profil, a chcialbym tego uniknac.

 

 

Posprawdzałem, jesli chce 205 to musi byc profil 55. Bo wtedy nie bedzie przekłaman licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.