Skocz do zawartości

[116i] Awaryjność


pawel_e81

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu
76 tys i nic sie nie dzieje, były jedynie problemy z softem. Kolega Kamazzi miał problem z rozrządem przy przebiegu ponad 120 tys. Podobno na innych forach piszą, ze to jeden z częstszych problemów. Spalanie w trasie przy średniej jeździe 7 litrów, autostradowe 140 >8.5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
58 tys i de facto mialem malowanie klapy (rdza), wymianę turbiny ( działała ok,ale miała męczący rezonans przy przyśpieszaniu z 1 i 2 biegu), wymiana łańcuszka rozrządu ( głośny silnik po uruchomieniu). Wszystko wymienione w ramach przedłużanej gwarancji - warto :D .Poza tym notorycznie wyświetlał się komunikat z małą ilością płynu do spryskiwaczy ( należy kupować płyn na wodzie, a nie środkach alkoholowych). Mam model z pierwszego roku produkcji więc może dlatego takie bolączki mnie spotkały.Mam nadzieję, że na tym koniec :) Spalanie pomiędzy 7,5-8,5 w mieście, i poniżej 7L w trasie (Manual). Kilka razy zszedłem nieco poniżej 6L w trasie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I wywołałem wilka z lasu.....

 

Kupiłem auto, zrobiłem ponad 1500km. Pracuje równo, wszystko lux ! Wymieniłem olej, filtry, świece. Auto ma około 40 000km.

Tak jak od początku planowałem oddałem auto na chiptuning.

 

I okazuje się muka ! Sami zobaczcie co pokazała hamownia na pierwszym pomiarze kontrolnym....

Żadnego błędu nie ma w kompie, auto pracuje równo, spaliło mi tylko 8,5litra na trasie z niemiec ( średnia 130kmh z trasy 1000km ) - wynik uważam extra.

A tu takie kwiatki..... Powinno być 220Nm jest 170..... Ktoś ma jakiś pomysł ?

http://zapodaj.net/images/0e837602e28e4.jpg

http://images.spritmonitor.de/773563.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba przechwaliłem autko .

Dziś stojąc na światłach wyskoczył komunikat "Napęd, jedz wolno dalej. Pełna moc silnika niedostępna. Sprawdz w twoim serwisie " . Po ruszeniu autko zaczęło szarpać to po stu metrach zjechałem do zatoczki i tam zgasło i już nie odpaliło :( . Próbowałem jeszcze po jakiś 15-20 minutach i nic , kręci ale nie odpala . To co pozostało, zapchałem autko na pobliski parking i poczekam do jutra, bo dziś już mi się nie chciało, a jutro albo na hol albo laweta i do serwisu . Ciekawe co go zabolało, miał ktoś taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Treść komunikatu standardowa przy jakimś błędzie na czujnikach. Kilka razy mi wyskoczył, po ponownym uruchomieniu problem znikał. W serwisie nie wiedzieli co to, żaden błąd w komputerze sie nie zapisywał. O dziwo od kiedy mam boksa, problem sie nie pojawił. Irek, ile masz przebiegu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

irek.k miałem dokładnie to samo co ty parę tygodni temu przebieg mam ok 30 tys. w kompie nie było żadnych błędów. W serwisie najpierw wymienili pompę wysokiego ciśnienia i auto odpalało ale dalej im coś nie pasowało i stwierdzili, że muszą jeszcze wymienić pompę paliwową. Na razie wszystko działa auto stało tydzień w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam im powiedziałem , bo mam już autko po gwarancji , to ich uprzedziłem co by mi nie grzebali w sterowniku . Stwierdzili, że chyba czujnik położenia wału ,zamówili, ponoć dojedzie w środę .Oby to było to , bo już tęsknię :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sam im powiedziałem , bo mam już autko po gwarancji , to ich uprzedziłem co by mi nie grzebali w sterowniku . Stwierdzili, że chyba czujnik położenia wału ,zamówili, ponoć dojedzie w środę .Oby to było to , bo już tęsknię :)

 

Irku, czy wiadomo już co było? Czy awaria została spowodowana chiptuningiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , to nie wina chipu , ani nie czujnika położenia wału tylko sterownika , który niefortunnie jest umocowany do silnika i cały czas drży , w wyniku czego uszkodziła się jedna wiązka (tak mi powiedzieli) . Coś tam poprawili i autko znowu śmiga na chipie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.