Skocz do zawartości

E39 2.0 LPG 98r. m52 Czego tu brakuje?


konradszef

Rekomendowane odpowiedzi

Troche uciekało po przejachaniu 4k km. dolałem może 250ml i jest ok. Na benzynie śmiga dobrze tylko na gazie szarpie i nie ma mocy ale to raczej nie wina odpowietrznika:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno sa wystarczające... Przez 10km silnik pracuje równo, po nagrzaniu się i po 10km zaczyna "hełtolić"... Może w środę, czegos sie dowiem bo jade do dobrego gazownika:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież można kupić ten odpowietrznik w sklepach motoryzacyjnych od ręki bez czekania.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady ale juz po fakcie;p. w sumie 10zl zaplacilem wiec zle nie jest:). Powiedzcie mi ile musi byc plynu chłodniczego?? pod ta kropke na mierniku? Nie czaje tej "instrukcji" na zbiorniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręcisz tego wkręta i drugi odpowietrznik, (zakup ok 3l płynu, strzykawke i wężyk)

 

Zalej pod sam gwint płynu aż z odpowietrzników będzie wyciekał płyn, jak przestaną lecieć bąbelki to masz praktycznie odpowietrzony układ. Rób to wszystko z włączonym zapłonem i temp na 32st.

Jak będize leciał czysty płyn bez bąbelków zakręć dwa odpowietrzniki i odessij płynu strzykawką z wężykiem do stanu.

Odpal auto i rozgrzej je na postoju do ponad 90st aż chłodnica zrobi się gorąca (używaj testu nr 7. Obserwuj czy nie ubędzie płynu. Jak tak to dolej. Patrz czy masz strumyk przelewowy ciągły bez przerw. Sprawdzając to musisz lekko dodać gazu przepustnicą jeśli będziesz robić to sam.

 

Musisz mieć mocne ogrzewanie i ciągły strumień przelewowy.

 

Tylko czemu ktoś wkręcił wkręta? Nie wiem czy nie będizesz miał wycieku tak czy inaczej i nie skończy się na kupnie obudowy termostatu. Jeśli będzie tamtędy chociaż trochę uciekało czeka Cie wymiana obudowy.

 

Jeździłeś tak z tym wkrętem dalej? BO chyba cały czas miałeś zapowetrzony układ./

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzieki za instrukcje. Przejchalen na tym z 5k km. Na benzynie chodzi plynnie, na gazie jest masakra ale nie wiem czy to ma jakis wplyw na gaz. Dzis albo jutro odpowietrze i zobaczymy czy pomoze:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.