Skocz do zawartości

[E60] Stuki/ocieranie w nowym mechaniźmie róznicowym w 530dA


SlavoS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mały/duży problem... otóż jestem dziś po montażu szpery do mojej E60ątki.

Wszystko ok, szpera ma 45% spięcia i spina jak powinna ;).

Jest tylko jeden problem: słychać delikatne stukanie, może bardziej ocieranie "coś o coś", wraz ze wzrostem prędkości, co jeden obrót koła.

Zdarza się to tylko przy przyśpieszaniu (obciążeniu?) i tylko przy normalnej jeździe - tzn, przy normalnym dodawaniu gazu. Najgorzej jest przy prędkościach rzędu 30-40 km/h, po 60 km/h dźwięk przestaje być słyszalny, pewnie z racji dużej prędkości i szybszych obrotów koła. Nie słychać tego w ogóle po odjęciu gazu, i teraz najlepsze: po mocnym dodaniu gazu nie słychać tego dźwięku :P. TO jest właśnie najdziwniejsze, słychać go tylko przy normalnym przyśpieszaniu, a przy szybkiej i dynamicznej jeździe nie słychać :?: Dźwięk nie jest metaliczny, to tak jakby, hmmm... szybko szurnąć butem po podłodze (nie śmiać się, nic innego nie przychodzi mi do głowy XD). Pan od szpery jest pewny, że wszystko z nią ok, że była sprawdzana pod każdym kątem. Mechanik (ufam mu, bo naprawia tylko BMW i zna się na rzeczy) również twierdzi, że przy montażu wszytko posprawdzał, czy na wale/półosiach nie ma żadnych luzów itp.

 

Czy miał ktoś z Was podobny problem? Pewnie tyczy się to również "zwykłych" mechanizmów różnicowych, może Ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem?

Mechanik zaproponował, bym tak sobie pojeździł parę dni i zobaczył czy sytuacja będzie trwać dalej, czy może się poprawić, z racji że to wszystko "świeże" itp. itd :|

Bardzo proszę o pomoc, cieszę się ze szpery jak dzik ze sarny, jednak dźwięk ten nie daje mi spokoju i jestem :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt, nic nie wie?

 

Sprawdziłem sobie jeszcze raz na podnośniku i prawa półośka napędowa jest delikatnie luźna, na tyle że ruszając nią słychać delikatnie stukanie, może to jest wina? Choć mimo to, dźwięk na 100% wydobywa się z mechanizmu różnicowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.