Skocz do zawartości

najgorsze co może się trafić w BMW - xdrive


K8v8M

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Wiem wiem...a Ty dieslem w RWD dalej dojedziesz na wakacje ;) bo to jest "prawdziwe BMW"

 

Ja akurat wybrałem xDrive z wielu powodów i nie żałuje swojego wyboru tak samo jak Ty wybrałeś RWD i tez jesteś zadowolony. Czego chcieć więcej? Każdy ma wybór zarówno napędu jak i silnika i to jego indywidualna sprawa, a dyskusja o wyższości RWD nad AWD i tak nic nie wnosi :)

 

Definicja "prawdziwego BMW" zmienia się bardzo dynamicznie i chyba każdy ma swoją. Dla mnie takim było jest i będzie E92 M3 ale nie stać mnie na utrzymanie. Moje z pewnością nie przechodzi przez tą definicję, jest niestety wyborem rozsądku. Ale daje mi namiastkę tego o czym marzę bo ma jakieś tam osiągi i w moim odczuciu świetnie się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ja jednak uważam, że ten temat to jakaś prowokacja, która ma ożywić ruch na stronie:)

Xdrive nie jest taki dramatyczny, ten konkretny egz. musiał być zrąbany po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu zatem nie kupiłeś M135ix :norty: Chyba nie brałeś jej do driftu ?

Moim zdaniem to jest tak - trzeba mieć jedno auto z xDrive i jedno dla zabawy. Oczywiście, jeśli nie miałbym kasy to takie E39 530d RWD co miałem sprawdzało się na deszczu i w zimie, ale dlatego że było długie i relatywnie słabe. M135i jest krótkie i nerwowe, jechanie tym w deszczu powyżej 100kmh to już jest ryzykowne i w Top Gear chyba nawet to udowodnili. Jeśli jest sucho - uwielbiam to auto, właśnie dlatego że można radośnie zapier****ć i latać bokami wg uznania. Kupiłem na dojazdy do pracy po równych szybkich drogach i wierz mi, nie ma nic zabawniejszego niż latanie M135i po centrum Katowic, gdzie używam tylko 2-3 biegu i gaz/hamulec do oporu :D Ale jak pada deszcz, to nawet na seryjnych oponach i kontroli trakcji była ciągła walka z autem, ZERO frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Hehe no to wszystko jasne :) Ty mając dwa razy większa moc podczas zwykłego deszczu masz takie odczucia jak ja na wąskich zimowkach gdy pod kołami sa jakies resztki błota pośniegowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o lubie tego typu tematy :)

 

Kiedys jeszcze chciało mi sie dyskutować dziś wiem że to nie ma sensu bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :)

Może jakbym mieszkał w górach to był bym zwolennikiem XDrive, a takto jesli tylko mam mozlliwośc wyboru - unikam tego napedu jak ognia.

 

To nie dla mnie, jakbym chciał podsterowność kupił bym sobie passata, ale co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jałowa ta dyskusja panowie ...

Po to jest wybór , żeby każdy kupił co potrzebuje . Moze zaczniemy sie kłócić , czy czarny kolor ładniejszy czy srebrny ...

Dodam od siebie - do "nie latania bokami" xdrive jest jak najbardziej ok :cool2:

89fd7c4724419b3am.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to ze jak wczoraj przeglądałem oferty Premium Selection to 95% aut ma tego cholernego xdrive. Ja nie rozumiem czy nagle nikt juz nie potrafi jeździć rwd czy co? Juz sie nie dziwie BMW ze połowa aut bedzie niedługo fwd jak ludziom przestało zależeć na tym co w tej marce najlepsze.. Ehh.

 

Bez przesady. Przy obecnych systemach ESP, DTC itd normalna jazda z rwd to nie wyczyn. Sam jeżdżę f30 328i rwd i przy normalnej jeździe nie ma mowy o "niebezpiecznym rwd". DTC od razu wkracza do akcji i "ratuje" sytuacje, a nawet nie pozwala jej wystąpić. Nawet w zimę systemy skutecznie dbają o brak poślizgu. Co innego przy wyłączonym kompletnie DTC i skrzyni przestawionej na manual. :twisted: :twisted: :twisted:

Edytowane przez slomka00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno x drive to najlepszy i nainteligentniejszy nape\ęd na 4 koła na świecie, a jest fala krytyki, moze autor tematu sie przejedzie np audi w quattro dla lepszego porównania:) tych napedów na 4 koła :D albo mercem 4matic:) wszystko niemieckie więc ocenisz czy x drive aż taki zły :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla dupy nie kierowcy bo nie wiem już naprawdę jak można wychwalać x drive który zawsze wyjeżdza lekko przodem przy ostrej jeździe.

Wiesz, dla jednych wyjeżdżanie przodem to problem, dla innych permamente wyjeżdżanie tyłu, nawet na suchym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Chyba dla dupy nie kierowcy bo nie wiem już naprawdę jak można wychwalać x drive który zawsze wyjeżdza lekko przodem przy ostrej jeździe.

Wiesz, dla jednych wyjeżdżanie przodem to problem, dla innych permamente wyjeżdżanie tyłu, nawet na suchym :D

Sławomir, masz tak niemiarodajny samochod ( mowa o M135i) ze bardziej powinienem być traktowany jak odstępstwo od reguły a nie argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dla dupy nie kierowcy bo nie wiem już naprawdę jak można wychwalać x drive który zawsze wyjeżdza lekko przodem przy ostrej jeździe.

 

Mój przy większej prędkości wyjeżdża wszystkim kołami na raz, przy mniejszej tyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Chyba dla dupy nie kierowcy bo nie wiem już naprawdę jak można wychwalać x drive który zawsze wyjeżdza lekko przodem przy ostrej jeździe.

Audi juz sobie z tym radzi :norty:

http://www.blogomotive.pl/index.php/2015/07/27/m536-opony-w-audi-rs3/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Seria 1 jest słabym przykładem rwd to auto jest zbyt małe i krótkie złe rozstawy osi sprawiaja,że jest nerwowe, nieprzewidywalne i potrafi zaskoczyć w 1M już tak nie było.

Jednak wszystkie M mają RWD i mimo wszystko są kwintesencją prowadzenia biją na torach zwłaszcza krótkich całą konkurencję nawet auta sporo szybsze na prostej w tym wszystkie awd i quattro.

Sposób w jaki rwd w wykonaniu bmw układa się w zakrętach sprawia niesamowitą frajdę i radość z jazdy x drive, awd, quattro wyjeżdza zawsze i jak już przesadzimy robi się nieprzewidywalne i trudne w opanowaniu na pewno nie chciał bym takiego auta do szybkiego latania po zakrętach. Dla żony i dzieci do spokojnej jazdy zdecydowanie xdrive zwlaszcza na zime i jesienne ulewy ale do frajdy z dynamicznej jazdy zwlaszcza po zakrętach tylko rwd osoba mająca nawyki nawet w bardzo mocnym rwd nie jest w stanie zrobic sobie krzywdy na włączonym dsc nawet mocno przesadzając dsc pomaga i auto jedzie tak gdzie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 1 jest słabym przykładem rwd to auto jest zbyt małe i krótkie złe rozstawy osi sprawiaja,że jest nerwowe, nieprzewidywalne i potrafi zaskoczyć w 1M już tak nie było.

Jednak wszystkie M mają RWD i mimo wszystko są kwintesencją prowadzenia biją na torach zwłaszcza krótkich całą konkurencję nawet auta sporo szybsze na prostej w tym wszystkie awd i quattro.

Sposób w jaki rwd w wykonaniu bmw układa się w zakrętach sprawia niesamowitą frajdę i radość z jazdy x drive, awd, quattro wyjeżdza zawsze i jak już przesadzimy robi się nieprzewidywalne i trudne w opanowaniu na pewno nie chciał bym takiego auta do szybkiego latania po zakrętach.

 

Kolejny Bob co jest mądrzejszy od inżynierów BMW i ich programistów. BU HA HA HA !!! :cry2:

Kolego Ty się lepiej ułóż do snu bo już bajki piszesz, a nie do zakrętów :wink:

...

Chcesz sobie polatać po zakrętach to jedź na tor dzieciaku. :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Seria 1 jest słabym przykładem rwd to auto jest zbyt małe i krótkie złe rozstawy osi sprawiaja,że jest nerwowe, nieprzewidywalne i potrafi zaskoczyć w 1M już tak nie było.

Jednak wszystkie M mają RWD i mimo wszystko są kwintesencją prowadzenia biją na torach zwłaszcza krótkich całą konkurencję nawet auta sporo szybsze na prostej w tym wszystkie awd i quattro.

Sposób w jaki rwd w wykonaniu bmw układa się w zakrętach sprawia niesamowitą frajdę i radość z jazdy x drive, awd, quattro wyjeżdza zawsze i jak już przesadzimy robi się nieprzewidywalne i trudne w opanowaniu na pewno nie chciał bym takiego auta do szybkiego latania po zakrętach.

 

Kolejny Bob co jest mądrzejszy od inżynierów BMW i ich programistów. BU HA HA HA !!! :cry2:

Kolego Ty się lepiej ułóż do snu bo już bajki piszesz, a nie do zakrętów :wink:

...

Chcesz sobie polatać po zakrętach to jedź na tor dzieciaku. :nienie:

 

Pewnie jakies 80% jedynek to 114 i 116 wiec nie ma co sie dziwic, ze buda jedynki nie jest przystosowana do mocy ok 400hp. Swiadcza o tym chociazby problemy z wkladaniem szerszych butow niz 245.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Seria 1 jest słabym przykładem rwd to auto jest zbyt małe i krótkie złe rozstawy osi sprawiaja,że jest nerwowe, nieprzewidywalne i potrafi zaskoczyć w 1M już tak nie było.

Jednak wszystkie M mają RWD i mimo wszystko są kwintesencją prowadzenia biją na torach zwłaszcza krótkich całą konkurencję nawet auta sporo szybsze na prostej w tym wszystkie awd i quattro.

Sposób w jaki rwd w wykonaniu bmw układa się w zakrętach sprawia niesamowitą frajdę i radość z jazdy x drive, awd, quattro wyjeżdza zawsze i jak już przesadzimy robi się nieprzewidywalne i trudne w opanowaniu na pewno nie chciał bym takiego auta do szybkiego latania po zakrętach.

 

Kolejny Bob co jest mądrzejszy od inżynierów BMW i ich programistów. BU HA HA HA !!! :cry2:

Kolego Ty się lepiej ułóż do snu bo już bajki piszesz, a nie do zakrętów :wink:

...

Chcesz sobie polatać po zakrętach to jedź na tor dzieciaku. :nienie:

 

To że kupiłeś sobie w salonie klekota w xdrive nie oznacza że masz prawo odnosić się chamsko do innych (już nie pierwszy raz), szczególnie że kolega Mały posiadał "kilka" BMW w tym modele serii M i wie o czym pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow :shock: :shock: . Można powiedzieć, że wręcz kierowca testowy BMW to jest. :wink:

De facto pisanie, iż posiadacze xDrive to dupy nie kierowcy jest w porządku skoro już odnosisz się do mojego chamskiego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mały nie napisał że posiadanie Xdrive znaczy że jesteś dupą. Tylko odpowiedział na post człowieka który stwierdził że lepsze prowadzenie na suchym daje Xdrive co jest nieprawdą. Idąc dalej - napisał obiektywnie że Xdrive jest świetny np do wożenia rodziny itd a nie do szaleństw. A Ty nie potrafisz zachować obiektywności ponieważ masz Xdrive i zaczynasz się rzucać do każdego kto ma inne zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zawsze będzie kwestia DO CZEGO ma być auto, ale 4x4 ma raczej lekka przewagę. W WRC auto z ośką nie ma szans, w F1 bolid z 4x4 nie ma szans. Na suchym Ferrari objedzie wszystko, ale na mokrym przegra z kretesem z Lambo 4x4. Dla auta typu 320i napęd RWD jest spoko, dla M4 jest spoko tylko na suchym. Poza tym polski klimat i 60% dni z opadami nie jest dobry dla mocnego RWD, co nie zmienia faktu, że jak świeci słonko, RWD jest najlepszym wyborem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.