Skocz do zawartości

Komputer nic nie pokazuje. Co Zrobić??


Zbychu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W mojej emce komputer nie pokazuje żadnych informacji, i nic kompletnie nie widać tj. gdy przyświećę lampką centralnie w wyświetlacz to coś widać.

Może padły lampki podświetlające? Jeśli tak to jak go wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno zarówka miałem to samo! No wyciagasz komputer bierzesz jakies małe szczypce albo pincete i wyciagasz(tylko nie wiem czy nie trzeba tej zarówki przekrecić) No i wkładasz nowa zarówke i gotowe :D

 

PS.

W jakiej emce, rozumiem ze zapomniałeś o "B" i miało byc Bemce :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Jednak żaróweczki. Wyciągnięcie komputera proste. Do wymiany obie.

Dzięki !!!!!

 

podlacze sie pod temat,

sprawa wyglada tak, ze podswietlenie wyswietlacza dziala u mnie OK, ale raz mam - raz nie mam podswietlenia przyciskow (wystarczy lekko puknac palcem w OBC). tez mysle, ze to zarowka, ale po zdjeciu calego panela widac, ze w jego gornej czesci, po obu stronach sa zarowki.

czy dobrze kumam, ze jedna podswietla LCD, a druga przyciski?

 

martwi mnie tez, ze panel to tylko czesc OBC, cala reszta jest w glebi, wszystko polaczone tasma z przewodami - stad pytanie - jak wyjac caly OBC z deski?

 

pozdrawiam

A.

 

EDIT: chyba znalazlem na http://bmwe32.masscom.net/

ale nadal nie mam pewnosci, ze odzyskam podswietlnie przyciskow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obc 4 sa 2 zarowki 12v do podswietlania wyswietlacza, swieci zawsze po wlaczeniu zaplonu, klawisze swieca po zalaczeniu swiatel i jest trzecia zarowka 12v. w obc 3 to samo tylko ze do podswietlenia wyswietlacza sa stosowane 2 zarowki, ale uwaga 6v. Edytowane przez flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obc sa 2 lub trzy zarowki ( w zaleznosci od wersji) w obc 4 jest jedna zarowka do podswietlania wyswietlacza, swieci zawsze po wlaczeniu zaplonu, klawisze swieca po zalaczeniu swiatel. w obc to samo tylko ze do podswietlenia wyswietlacza sa stosowane 2 zarowki, ale uwaga 6v.

 

kieruje sie wskazowkami z http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenance/Electrical/panel_lights.htm

mam taki sam komputer, wiec mam chyba 3 zarowki.

dwie z nich, po bokach LCD widzialem, nie moglem sie tylko dobrac do tej dolnej..

 

Dzwonilem do ASO, podalem VIN i facet powiedzial, ze tam sa 3 zarowki 12V 1.2W.

 

inna sprawa, ze nie wiem ktory model OBC posiadam :duh:

(dokladnie taki, jak na fotkach z w/w stronki)

 

EDIT: jest jakas lipa :/

mam OBC z 3 liniami przyciskow w aucie.

facet w ASO, po nr VIN doszedl, ze w moim aucie, do podswietlenia OBC stosuje sie 4 (!) zarowki 6.5V 0.8W

teraz juz zupelnie stracilem rachube :mad2:

 

 

EDIT 2:

http://img174.imageshack.us/img174/7186/bulblocationyq3.jpg

mam wlasnie taki komputer. wychodzi na to, ze tam sa jednak 3 zarowki 1.2W. w/g opisu to jest OBC IV... :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ku potomnosci ;)

komputer, ktory jest na zdjeciu to OBC IV.

podswietlany jest 3 zarowkami, wszyskie 12V 1.2W (dwie po bokach LCD, jedna u dolu podswietla klawiature).

 

nr katalogowy takiej zarowki: 62111368299

koszt w ASO: ok 8 zl/szt.

 

PS. zarowki 0.8W 6V maja piekna cene + prawie 14zl/szt....i w dodatku prawie nigdzie nie ma ich na stanie...

 

dziekuje wszystkim za pomoc :) :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no tak jak piszesz - to jest pełny kom.

co do ceny żarowek - w sklepach moto można dostać po 0k. 3 zł za szt. / o tych parametrach / ja na allegro dostałem 10 szt.za 3.90 - f-ma OSRAM

ale jakoś teraz ich nie wysttawiają / może takie zamienniki :

 

http://www.allegro.pl/item126322269_diodowe_zarowki_r5_oprawka_do_zegarow_1_2w_2w.html

 

tańsze ale nie miałem z nimi do czynienia :wink: bo mam jeszcze z allegro :D

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.