Skocz do zawartości

Dziwne stukanie z cylindra i brak pracy na nim 730i R6


adam1137

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, mam cholernie bolesny problem. Jechałem sobie jak gdyby nigdy nic autkiem, nawet jej specjalnie nie dawałem w palnik, ale stanąłem na światłach i jakiś hondziarz zaczął mi wiercić Civiciem, no to chyba się domyślacie. No i się stało, bo jak dodałem jej gazu,to przy około 4000 obrotów przestał pracować mi jeden cylinder, a z silnika zaczęły dochodzić jakieś metaliczne stuki. Nie zdarzają się one regularnie, raczej co jakieś 4-7 sekund, różnie. Do tego słyszę, że silnik chodzi na 5 cylindrach, albo i mniej.. Nie do końca się znam. Na obroty wkręca się, ale zajmuje mu to... A do tego strasznie nierówno się wkręca. Bo jak stoi,to chodzi tak o, nie ma tragedii.. Miałem rozregulowane zawory i miałem w poniedziałek jechać je ustawić u znajomego, autko kupiłem niedawno,bo jakieś 2 tygodnie temu. Powiedzcie mi,co to może być?

Bo jeżeli to coś większego,to wywalę ten silnik chyba i kupię coś mocniejszego do tej budy... Przy okazji powiedzcie mi, żebym nie zakładał2 tematów. Montaż silnika 4.0 do niej jest bardzo skomplikowany? Mam manualną skrzynię i LPG,więc to może być dodatkowy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. To znaczy powiem tak, trochę się znam na mechanice, ale na słuch jestem totalne zero. Regulowałem zawory w dolnozaworowym silniku, ale w takim aucie jeszcze nigdy i trochę strach. A co do innych rzeczy,to co to może być najpewniej? Wysypały się koniki zaworów? Czy może wydechowy zacięty?

Przy okazji, czy SWAP na 4.0 M60 lub 4.4 m62 jest bezproblemowy? Jak by to mogło wyglądać? Bo mam na celowniku i chciałem za 2 msc go kupić, ale jak sytuacja się tak rozwinęła...

 

EDIT. Znalazłem, winowajcą byłą złamana na pół dźwignia zaworu.. Powiedzcie mi,gdzie takie coś dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.