Skocz do zawartości

320i M50B20 Czujnik wału, Era i Siemens


mlnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

mam problem odnośnie czujników wału do m50.

 

Przez pół roku jeździła ERA, teraz INPA wywaliła jego błąd. Kupiłem nowy czujnik ERY ze względu na to że siemens który wybrałem na początku nie pasuje do wtyczki (opisze poniżej).

 

Po wymianie czujnika na ERY samochód odpalił od strzała, następnego dnia na zimnym miał problem z zapaleniem przy podpiętym i odpiętym czujniku, po zagrzaniu się silnika i jego zgaszeniu i ponownym uruchomieniu problem znika. Problem pojawia się kółko na zimnym silniku.

 

Jeżeli chodzi o czujnik simensa, wygląda on tak:

http://www.plocka.republika.pl/5wk90051z.jpg

 

Czujnik ERY tak:

http://www.kolmot.com.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_e1b486f3655cee32c3fc78667bf31567.jpg

 

Różnice widać na zdjęciach

 

Problem polega na tym że czyjnik ERY ma szerszą przerwę między szynami na wtyczce niż Siemens , Era pasuje idealnie, wtyczka się lekko wkłada i pstryka zabezpieczenie zamykające, z siemensem są problemy przy instalacji bo nie pasuje do wtyku. Co zrobić jeżeli zależy mi na porządnym czujniku wału. Ponieważ zamienniki prędzej czy później padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Czujników wynalazkowych się nie zakłada.

A zdjęcie czujnika Siemensa którego pokazujesz jest od silnika M52 i dlatego nie pasuje do M50.

Poszukaj nawet używki i nie kupuj siana.

To, że nie ma czujników do M50 to temat znany i poruszany na forum wielokrotnie.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.