Skocz do zawartości

Jeśli nie F30 to co?


Fikus

Rekomendowane odpowiedzi

Z rozsądną.Zwykle w granicach 150 km/h, a wtedy wskaźnik chwilowego zużycia oscyluje wokół 7 l/100 km.

 

To by się zgadzało. U mnie wygląda to tak (oczywiście po niemieckich autostradach):

 

13,07 autostrada 180 km/h z boxem

12,76 autostrada 200 km/h

11,85 autostrada 180 km/h

 

To średnie z całej trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Członkowie klubu

Wracając do Mazdy 6, chyba nie najlepszy wybór, szczególnie w Wawie:

Zawsze myślałem, że nowy samochód jest w miarę bezpieczny. Tzn. nie opłaca się złodziejom kraść, bo większość jeżdżących jest na gwarancji, więc nie będzie chętnych na części itp. Więc co oni z nimi robią, wszystkie na wschód idą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli więc nie F30 to co?

 

Lepszego nie ma jeżeli lubisz mieć frajdę z jazdy (jeździłem w zasadzie każdym autem z segmetu, to nie slogan). Chodzi mi głównie o pracę zawieszenia, pozycję za kierownicą wygodą i dynamikę silników.

 

Natomiast gdybym miał zastanawiać się nad innym, to brałbym pod uwagę VW Passata B8. :roll: :mrgreen:

Zrobiłem Passatem B8 jakieś 1000 km. Silnik TDI 150 KM.

+ Zawieszenie pracuje jak w F30. Czyli wysoki komfort, bardzo ładne wybieranie nierówności, a nie buja, można sportowo i precyzyjnie.

+ Poczucie lekkości auta. Nawet jeżeli różnica niewielka w masie, to jeździ się tym jakoś tak bez wysiłku.

+ Wnętrze i multimedia (np. navi z Google). Jest naprawdę ekstra.

+ Różnica w cenie (przy takim samym wyposażeniu)

+ Mniejsza utrata wartości

 

Niestety silnik tdi 150 przy dynamicznym przyśpieszaniu dużo głośniejszy w porównaniu do 320d. W Pasacie miałem także problem, aby uzyskać wygodną pozycję siedzącą. W F30 siedzę "bez wysiłku". Ale to już dla każdego może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.