Skocz do zawartości

E39 - wahacz dolny przód


chemik86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Robiłem wymianę wahacza dolnego przedniego z prawej strony, teoretycznie w tym temacie jest dużo informacji w internecie, jednak mam pewną wątpliwość. Mianowicie gdy wyciągałem stary wahacz to wyszedł z zwrotnicy z metalową tuleją, umieściłem tuleje z powrotem w zwrotnicy, założyłem nowy wahacz, skręciłem jak należy i tu pojawia się moja wątpliwość, czy pod nakrętką którą dokręcam wahacz (chodzi mi o miejsce dokręcenia sworznia) nie powinno być jakiejś podkładki? Zastanawiam się jak ta tuleja ma się trzymać skoro od góry jej średnica jest mniejsza w sensie czy nie wypadnie wszystko do dołu, w starym montażu nie było żadnych podkładek itp ale wolę zapytać. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Edytowane przez chemik86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wprawdzie masz źle zatytułowany temat ale dla twojego bezpieczeństwa < i innych na drodze> odpisze ci , że powinna być gruba podkładka pod nakrętkę.

Dodam też , że wybijanie tej tulejki jest błędem i powinno się stosować odpowiedni ściągacz który pozwala wyjąć sworzeń bez wyjmowania tulejki.

Niszczysz zwrotnicę wyciągając tulejkę .

 

A bez tej podkładki nie jeździj tym autem.

Na pozostałych sworzniach też są podkładki < posprawdzaj to bo chyba jakiś paprak to składał>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem i tytuł i pisownie, dziękuje za zwrócenie uwagi :).

Faktycznie jakiś magik składał te zawieszenie bo podkładek nie ma nigdzie :duh:

Znalazłem na RealOem rysunek poglądowy, oczywiście tak jak mówiłeś występuje tam podkładka opisana jako ZNS3 31121092099, jednak nie ma podanych wymiarów.

Może ktoś wie jaki to ma być wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kup oryginalne podkładki bo nie będa drogie.

Nie musza być nowe więc poszukaj kogos kto handluje gratami do e39 i ci je sprzeda.

 

Są grube na jakies 5 lub 6mm. średnic nie podam z głowy.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.