Skocz do zawartości

[E39] 523i Pytania co do świateł postojowych


xkarolx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Od nie dawna jestem posiadaczem ściąganej z Niemiec e39 523i 1998r i mam problem ze światłami postojowymi. Kiedy odpalam światła pozycyjne palą się kierunkowskazy. W poniedziałek czeka mnie przerejestrowanie auta i kontrola diagnostyczna a z tego co mi wiadome przepis mówi , że "Od 1 stycznia 2010 roku wszedł zakaz stosowania w pojazdach świateł pozycyjnych przednich,drogowych i mijania barwy żółtej." Wyczytałem na forum z innych postów że posiadam wersję usa. Z tego wiążą się moje pytania do was jak rozwiązać ten problem oraz co się zmieni po konfiguracji na europe. Dołączam zdjęcia lamp jakie posiadam.

http://pokazywarka.pl/54gzi4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu u góry, nad przetwornicą do ksenonu, wtyczka z dwoma pinami. Bezpośrednio pionowo nad żarówką od długich. Wypinasz ją, patrząc na zdjęcie, obracając w lewo. Są tam żarówki halogenowe H6W. Edytowane przez Robert27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

JA u siebie nic takiego nie zaobserwowałem....

Jak się spali postojowa to nic zamiast niej się nie świeci.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam lcm 3 i taki efekt.

Jak włączysz postojowe a postój będzie spalony, to zapali się kierunek, a jak włączysz normalnie mijania, to mimo spalonego postoju kierunek nie świeci.

Tak to wygląda u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak postojowa się spali tez nic w zamian się nie świeci

 

Daniel nie jestem pewny,ale w tych biedniejszych LCM'ach kierunek zapali Się jako światło zastępcze,dopiero wtedy gdy spalisz postojówkę i żarówkę od dziennych. Musiał byś zrobić mały test, to powinno zadziałać na LCM II

 

Tak, bo w bmw jak upali się postój, to świeci kierunek.

W e46 z tyłu miałem tak że jak spalił się stop, to za stop robiły pozycyjne.

 

U mnie też coś podobnego kiedyś zaobserwowałem, jak wyciągałem żarówki z tyłu, tylko nie pamiętam czy nie było na odwrót, że to stop robił za pozycję

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.