Skocz do zawartości

635 CSI ;1988;Pierwsze uruchomienie silnika po 7latach?


MarkPL1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam milosnikow BMW E24. Zakupilem niedawno auto tej marki z silnikiem( symbol silnika M30 B35), ktore stalo najprawdopodobniej ostanie 7 lat, nie jestem pewnien czy w tym czasie silnik byl odpalany?! W zwiazku z tym moje pytanie, czy ktos uruchamial taki silnik po takim czasie?? Jak zabrac sie za probe jego odpalenia?? Czy ktos mial podobne doswiadczenie z tym autem badz podobnym?? I Jesli tak to jak to wygladalo?? Silnik auta w mojej opini wizualnie wyglada dobrze, uszczelki i weze wygladaja na zdrowe, w silniku znajduje sie olej(moje pytanie czy nalezy go wymienic przed proba odpalenia, oraz co z ukladem paliwa, zaplonem i skrzynia biegow oraz pozostalymi plynami??).I pytanie co z rozrzadem -brac sie za niego odrazu, czy moze dopiero po probie uruchomienia silnika?? Dodam, ze auto ma spory przebieg okolo 300tys. Prosze o rozsadne porady, bo interesuje mnie ekonomiczny wariant uruchomienia silnika(czy moze wystarczy na sam poczatek zalac wszelkie plyny i wymienic filtry?), poniewaz nie chce inwestowac na start sporej kasy w cos, co moze nie miec prawa bytu. Chcialbym sprawdzic czy auto odpali,jesli tak sie stanie, na co licze, chcialbym sie zajac odbudowa auta i nadaniu mu wygladu oraz stanu technicznego godnego tego auta :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sam olej i filtr to są grosze, możesz wlać na odpalenie i przepłukanie nawet Lotosa a jak będzie ok. wymienisz na coś lepszego.

Nie wiesz co jest w starym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.