Skocz do zawartości

za duże alu


PABLO 325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje porady. Mam BMW e 36 325 coupe, zakupilem alu felgi 17" szer. przód 8,5" tył 10", opony z tyłu 245/40 i tu powstał problem. W aucie jest seryjne zawieszenie i na wybojach tylne koła przycierają o błotniki. Dodam że felgi mają znaczny parapet i wystają ok.3 cm poza obrys tylnego błotnika. Czy jest jakiś sposób poza rozklepaniem nadkoli aby temu zaradzić. Dodam jeszcze ze oczekuje na spręzyny JAMEX"A obniżające przód 40 a tył 30 mm. Z góry dzięki za jakiekolwiek porady. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zalozeniu krotszych sprezyn zapomnij o jezdzie tym autem na takich felgach :mad2: Ja bym sobie juz dal spokoj, nie podales parametrow felg - jakie maja ET ?? a zakladam ze male - czyli odsadzenie jest duze.

 

Bez poszerzania nadkol sie nie obejdzie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że felgi mają znaczny parapet i wystają ok.3 cm poza obrys tylnego błotnika
:jawdrop:

 

Przecież tak nawet nie pojeździsz bo to niezgodne z prawem :?

 

Jak przedmówca ---> tylko poszerzenie nadkoli, ale o tyle (3 cm) :duh:

Masakrycznie to będzie wyglądało (i jak się będzie prowadzić)?

Moje zdanie to : Sprzedaj te i kup NORMALNIEJSZE felgi

Człowiek nabiera doświadczenia z wiekiem. Szkoda, że jest to wieko od trumny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety E36 to nie E30-tka w ktorej przy glebie ( - 40mm ) mialem felgi 9x16 i ET 15 auto stalo elegancko i nic nie tarlo :D

 

Aktualnie w 325i coupe mam 8x17 ET35 i oponka 225/45 i wydaje mi sie ze jest na styk, wczesniej mialem oponki na tych felgach 235/45 (od 5-tki) i obcieralo z tylu.

 

Tak jak wyzej polecam zmiane fel chyba ze chcesz poszerzac blotniki a to juz niestety spory koszt....

 

PZDR :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ci odwrotnie radze niż poprzednicy, sprezyny kupiłeś , czyli bedzie gleba :cool2: , felgi masz szerokie 10 cali z tyłu :cool2: , oponki na tył naciąg 245/35/17 zamiast tych 245/40.17 na przod na 8,5 cala naciąg 205/50/17 , wyciągnij błotniki i bedzie ładny GERMANIK :!: :cool2: u mnie tak było i wygladało kozak

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON dobrze ci radzi jezeli masz zamiar wykorzystac te felgi ktore masz. Efekt rzeczywiscie bedzie rasowo niemiecki. Tylko zastanawiam sie jak to bedzie z jazda na takim twardym zawieszeniu. KUJON jakie Ty masz zawiecho? Felgi na tyle masz chyba 8,5" nie? A blotniki miales juz poszerzone czy sam poszerzales?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON dobrze ci radzi jezeli masz zamiar wykorzystac te felgi ktore masz. Efekt rzeczywiscie bedzie rasowo niemiecki. Tylko zastanawiam sie jak to bedzie z jazda na takim twardym zawieszeniu. KUJON jakie Ty masz zawiecho? Felgi na tyle masz chyba 8,5" nie? A blotniki miales juz poszerzone czy sam poszerzales?

Felgi mam 9 cali ET 18 , a błotniki były wyciagane takim specjalnym urzadzeniem nie wiem jak sie nazywa ale porządni blacharze mają takie cuś :D

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz zawieszenie i jak sie na tym jezdzi?

zawias jest ku...sko twardy :!: KONI czuć każdy kamyczek na drodze , ale już z takim kupiłem , nastepny zakładam M-technik juz raz taki miałem i byłem zadowolony , do lansu bedzie idealny ;)

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawias jest ku...sko twardy :!: KONI czuć każdy kamyczek na drodze , ale już z takim kupiłem , nastepny zakładam M-technik juz raz taki miałem i byłem zadowolony , do lansu bedzie idealny ;)

 

KUJON ladnie to wszystko podsumowales: "do LANSU bedzie idealny". Moim zdaniem tak poszerzone auto i jeszcze na takich oponkach nadaje sie tylko i wylacznie do LANSU, a chyba nie o to chodzilo wlasciecielowi coupetki, przy silniku 2,5 :norty:

 

PZDR :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I. Zasady ogólne

 

14. Zakaz zamieszczania zdjęć zawierających tzw. wiejski tuning. Na forum propagujemy jak największą oryginalność samochodów bądź tuning w wykonaniu profesjonalnych tunerów.

 

Jestescie chorzy szersze zakładajcie... zawias ok ale do 2,5 takie szerokie fele??? chlopie ja nie chciałbym miec auta po Tobie ani widzieć Cie na drodze dla mnie to wieś takie szerokie fele-gumy widze same minusy giganty...

 

1. auto pływa po drodze

2. zaweias wymeczony jak fix

3. wyobijany zderzak tylni i usrane pol auta przy jezdzie po deszczu

4. kiepskie hamowanko na mokrym

5. slabsze przyspieszenie

6. wieksze spalanie bo takie felgi sa ciezkie....

 

ładnie wyglada niski profil opon ale zlituj sie co to ma byc?? bez rzesady nie przy takich szerokich felgach!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie dobrze się robi jak widze samochód na glebie z kołami wielkości tych od Caterpillar'a w dodatku na profi 40 :duh:

 

-Nie widze sensu na dziewczyny się nie nadaje chyba, że na małolaty. Po przejażdżce po naszych drogach będzie miała dość :mad2:

-Osiągi heh rzadne każde Seicento na mieście zostawi Cie w tyle gwarantuje :!: Dlaczego chyba nie musze tłumaczyć... Po co takie duże koła.

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego wlasnie ja po dlugich poszukiwaniach odpowiednich 10x17 i nie moznosci znalezienia ich przezucilem sie na szukanie 8,5x18 ..

 

niezle jest to co piszecie ... kaze wam ktos zakladac szerokie felgi ?? chyba nie .. jak chcecie to jezdzijcie sobie na 7x16 (o przepraszam czy profil nie za niski ??) no ew na 6,5x15 .. nikt wam tego nie broni .. ale dla mnie wlasnie samochod na 15 czy na 16 jest totalnie bez wygladu .. natomiast auto fajnie wyglada dla mnie jak ma szeroka felge, na to ciut wezsza oponke i nisko nad asfaltem ... ot caly GS .. a ze wy tego nie lubicie .. co z tego ??

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że fajnie wygląda mnie też się bardzo podoba tylko, że ja wole jeździć niż patrzeć na samochód a z prześwitem 5cm i profil poniżej 50 to na śląsku laweta pewna. Wyleczyłem się bardzo szybko z takiego samochodu po 6-ciu mies. miałem dość.
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawniej mialem u siebie -40 .. teraz mam -60 .. pod przedluzeniem przedluznic komorki na stojaco juz nie wloze .. ale jakos jeszcze nigdzie nie przytarlem .. byc moze na podkarpaciu drogi rowniejsze ... a moze trzeba poprostu bardziej uwazac ;)
kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad auta to bez dwoch zdan :!: ale GERMAN STYLE :arrow: na polskie "drogi"... jesze do tego profil 35 to juz wg mnie porazka.... + naciagnie nadkol, a w tym przypadku jeszcze 3cm :jawdrop:

 

Kiloff 8,5 cala szerokosc to juz chyba max przy seryjnych nadkolach do E36 ?? i ET w granicach 40-50 ??

 

p.s. te auta dopiero zaczynaja WYGLADAC :D na felgach od 17` wzwyz :mrgreen:

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiloff 8,5 cala szerokosc to juz chyba max przy seryjnych nadkolach do E36 ?? i ET w granicach 40-50 ??

 

 

podejrzewam ze w 9x17 tez by upchal .. a co do ET to przy seryjnych nadkolach i w szerszych kolkach to faktycznie min 40 ... przy 8x17 da rade upchnac ET35 ;)

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazer zgadzam się.

Ludzie miejcie olej w głowie. Zakładajcie sobie co chcecie ale bez jaj.

Zakładajcie sobie co chcecie ja jestem normalny chce miec samochod do jazdy a nie do szpanu. Trzeba znalezc rozsadne rozwiazanie pomiedzy polskimi drogami - wielkoscia felg i profilem opon - a takze spalaniem.

Nie wiem moze dla nie ktorych leprzy bedzie czolg... zamiast BMW...:/

Kiloff nie mam nic przeciwko Tobie, ale pewnien znajomy powiedzial mi że teraz jak sie jedzie na wiejska dyskoteke to same tunningowane bmki stoja...

Miał racje... a Ty jeszcze zdjecia swojej w polu masz... hmmm ciekawa sprawa. Zamontowałeś juz sobie neony :twisted2: ???(a moze diody)??

poczytaj sobie regulamin co sie ceni w samochodach marki BMW...

Autko piekne i zadbane nic bym nie zmienial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sie zastanawialem czemu wszystkie laski jak podjade pod wiejska impreze sie nie zlatuje .. ale dziex za info - widac masz juz jakies doswiadczenia w tej dziedzinie - mowisz ze neonki wystarcza ?? i jak wrazenia po ich zamontowaniu ?? lux ??

 

widzisz - tu jest roznica - pomiedz wiejskim tuningiem a samochodem zrobionym ze smakiem .. jesli porownujesz duze kolko i niski zawias do siatexu i spojlerow to ja dziekuje ... a co do szerokosci opon - ja w serii mam 225 ...

kupie szerokie 17" do E36 - najchetniej 9" przod i 10" tyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij błotniki i bedzie ładny GERMANIK :!: :cool2: u mnie tak było i wygladało kozak
Mi to bardziej WT pachnie.

Widze że znawca jesteś :duh: , chyba nie rozumiesz trendu German Style , Cult Style itp. , w takim razie w niemcowni 90% tuningowanych aut to wg ciebie WT :duh:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytająć powyższe wypowiedzi wydaje mi sie ze dla niektorych idealnym samochodem bedzie Fiat Siena na 14 calowych kołach z profilem opony min 75 i zawieszeniem conajmniej 40cm miedzy progiem a ziemią :mad2:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.