Skocz do zawartości

Wymiana osuszacza


milky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Valeo, Behr, Hella..

 

 

A jakie masz objawy, po czym się poznaje, że do wymiany?

Gdzie to coś jest umiejscowione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Teoretycznie nie czeka się na objawy, tylko wymienia wg jakiś tam interwałów, pewnie będzie to minimum 2 lata.

Praktycznie jeździ się do upadłego - mało kto wie o konieczności wymiany.

Ogólnie jest to filtr z absorbentem (jakaś higroskopijna substancja, zapewne granulki) który ma za zadanie wyłapywać wilgoć z układu klimatyzacji.

Zasadniczo jak nie był wymieniany, a ma się coś kasy na zbyciu i robi przegląd klimy to warto wymienić (konieczne jest do tego rozszczelnienie układu).

Filtr ten staje się bezużyteczny jak mamy np rozszczelniony układ pozostawiony luzem "bez opieki", bo wtedy naciągnie sobie wilgoci z powietrza ile chce i na tym koniec.

Dlatego nowe produkty są szczelnie zamknięte, i montuje się je na sam koniec przed nabiciem układu.

Ogólnie dużo osób sprzedaje używane osuszacze leżące sobie ot tak luzem...

 

EDIT:

Osuszacz jest pod półką za prawą przednią lampą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissens robi chłodnice to i pewnie osuszacz ma dobry.

Dzisiaj wstyd się przyznać po 4latach napelnialem klime i ozonowalem. Ja od kiedy mam auto nie napelnialem nigdy a poprzedni właściciel nic nie robił przez 6lat w tle ile ma auto. Kto wie ile Niemiec nie robił.

 

Z 1200g zostało 560 i klima dalej działała. Postanowiłem przy okazji wymienie świec zrobić ta klime. Ubytek chyba normalny po tylu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

mi tyle znika w dwa lata.

Kiedyś nic nie musiałem dobijać a teraz muszę < przez jednego speca od klimy co mi nabił chyba z 1800.>

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.