Skocz do zawartości

Moje E46 318i Sedan


mateo1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem swoje pierwsze BMW chociaż bardzo chciałem serie 5 (E34) wyszło jak zawsze czyli inaczej :lol:

Wcześniej jeździłem astrą f i to wersją krajową i względem astry bmw jest dużo lepsze ale plastiki to tandeta jeśli wszystkie bmw mają tak tandetnie wykonane wnętrze to pozdrawiam...

Dzisiaj gdy otwierałem szyberdach aby go wywietrzyć przytrzasneły mnie drzwi przesunąłem się delikatnie w prawo i to wystarczyło aby porysować bok drzwi koło klamki (ten taki plastik) a raczej go wyżłobić niczym cyrkiel a to był tylko guzik od spodni...

Gdy samochód przyjechał do mnie,zacząłem go w wolnym czasie oglądać ma naprawdę świetne bajery nawet jest otwierany bagażnik na pilota-po prostu rewelacja.

To sprawia,że poświęce mu sporo czasu na dopieszczenie.

Silnik chodzi świetnie,drzwi zamykają się jak nowe.

Samochód ma faktyczny przebieg niewiele ponad 130 tys km,mam nawet wszystkie faktury od niemca z wszelkich napraw. Mam nadzieje,że te silniki jeżeli są zadbane są w stanie zrobić przebieg rzędu 200 tys km? bo jeśli tak to rozważe założenie gazu-warto do tego silnika?

Gdy jechałem na przegląd,najpierw troche nie mogłem ogarnąć tej skrzyni biegów ale spowrotem było już fajnie:)

Przyśpieszenie jest niesamowite,silnik wydaje bardzo usportowiony dźwięk już podczas bardzo delikatnego naciśnięcia gazu i momentalnie przyśpiesza.

Mam wrażenie,że jadąc tym samochodem wszystkie inne stoją w miejscu mimo że jadą.

Spalanie?8.9l może tankuje kiepskie paliwo? spróbuje teraz na vervie 98 jak będzie.

Z górki na 5 biegu spalanie jest praktycznie zerowe lub 2-3l/100km,

Mało brakło bym jej nie kupił,bo bardzo kręciłem nosem na silnik ale patrząc na stan myślę że wartała jeździł nią jeden właściciel (starszy Pan) od nowości sprowadzona z Niemiec.

Przy okazji robie zaprawki i potrzebuje lakier zaprawkowy do tego bmw z tabliczki wiele nie moge sie dowiedzieć bo jest troche podniszczona czy ktoś wie może jaki to jest kolor?

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/UA0GV9SHXD/1.jpg

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/UA0GV9SHXD/2.jpg

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/UA0GV9SHXD/3.jpg

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/UA0GV9SHXD/4.jpg

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/UA0GV9SHXD/5.jpg

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/UA0GV9SHXD/7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podaj ostatnich 7 znaków vin to kolor będzie jasny. A Astra przy 200kkm już się rozpada? Większość egzemplarzy ma +300kkm i jeździ..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Data for vehicle identification number: WBAAL31070AY02094

Model description: 318I

Market: Europa

Type: AL31

E-Code: E46 (4)

Chassis: Limousine

Steering: links

Doors: 4

Engine: M43/TU - 1,90l (87kW)

Drive: Heckantrieb

Transmission: manuell

Body Color: Stahlblau Metallic (372)

Upholstery: Stoff Flock Raute/grau (E3TT)

Production date: 05.03.1998

Assembled in: München

 

 

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S286A

BMW LM Rad BMW Styling BMW LA wheel BMW Styling

S305A

Fernbedienung für Zentralverriegelung Remote control for central locking

S403A

Glasdach elektrisch Glass roof, electrical

S423A

Fussmatten Velours Floor mats, velours

S428A

Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S431A

Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip

S441A

Raucherpaket Smoker package

S520A

Nebelscheinwerfer Fog lights

S660A

Radio BMW Reverse (C42) Radio BMW Reverse (C42)

L801A

Länderausführung Deutschland National Version Germany

S818A

Batteriehauptschalter Battery master switch

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A

Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

S999A

Auftragssteuerung "HEA" Job order management "HEA"

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuje :!: :)

Mam jeszcze pytanko,czy jest możliwość sprawdzenia po numerze vin przeszłości samochodu,wiarygodności przejechanych km? Niby faktury prowadzone do 2013 r. posiadam ale chciałbym być pewniejszy :D .

Wiem,że moje bmw było po małej kolizji widziałem nawet zdjęcia przed robocizną ale nie było to nic poważniejszego jedynie małe uderzenie z prawej strony.

Czy możecie mi doradzić coś na temat lpg do tego bmw? Jeździł ktoś takim silnikiem z lpg? mój zaufany gazownik który zakładał mi gaz do astry f polecał mi stag 400 za 2600zł nic więcej narazie nie wiem.

Nie robie teraz dużych przelotów,bo mieszcze się w 700km na miesiąć jednak jadąc do pracy to 15km w jedną i 15 w drugą taka "mini traska" przeważnie na 5-tym biegu.

Bardzo chwaliłem sobie gaz w mojej astrze f a była to druga generacja,słyszałem że na sekwencji po dobrym ustawieniu i gazowniku będzie tylko lepiej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Historię sprawdzą Ci po vin-ie w aso, jak dobrze zagadasz to może dostaniesz wydruk za free..

Przy takim przebiegu trochę będzie się zwracać ten gaz, ale jak nie sprzedajesz co roku to możesz zakładać, o komponenty możesz zapytać na forum lpg, ogólnie silnik nadaje się jak najbardziej do lpg.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje zakupu i Bezawaryjności

Tobie Też :)

Masz wspaniałe BMW z bardzo ciekawym silnikiem,czy próbowałeś się już z 1.8t vaga? :D

Ja gdy kupiłem swoje bmw zostałem od razu chłodno przywitany przez użytkownika audi a3 właśnie z tymże silnikiem...

Myśle,że poza tym że 1.8t ma więcej koni to takie audi nie ma więcej do zaoferowania bmw jest dużo wygodniejsze i ogólnie dużo dużo innej klasy,zacznijmy od tylnego napędu.

Ja do dzisiaj wjeżdżając do garażu mam problem z przekroczeniem żelaznego zamknięcia bowiem na tym napędzie jeździ inaczej ale jest dużo więcej frajdy niż na przednim.

To jednak prawda co mówią w piosenkach o bmw,każdy na forum klubowym chętnie pomoże i to jest prawda :cool2:

Przesiadając się z astry f 1.4 60km uwierzcie mi że czuje się w tym bmw jak w f16 :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolega mam tak samo ciekawy silnik jak Ty, bo ma taki sam :wink: więc też zostałby sromotnie ukarany przez 1.8t..nie ma co porównywać, nie ta moc i przede wszystkim nie ten moment, dzięki turbinie..318i 2.0 r4 143km też pewnie dostałby baty, może powalczyłby dopiero 2.2l 170km :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak skuteczny jest 1.8t? wiem że fajnie przyśpiesza-wgniata w fotel:) ale to tylko silnik od vaga.

Wydaje mi się,że przynajmniej moje 318i 118km też ma jakąs turbinke słychać ją na 2-gim biegu (taki delikatny jakby pisk) przy przyśpieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stag 3 podłączony u dobrego gazownika będzie działał dobrze?

Ceny które podałeś są razem z montażem?

Zapytałem gazownika polecił mi instalacje za 2000zł stag 4 kubox wtrysk ac reduktor ac co o tym myślicie?

 

Tak ceny są z przed 6 miesięcy z montażem co do staga 3 powiem że chyba lepiej mi na nil auto chodzi niż na 4 ale i tag problemów nie mam z żadnym jestem zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie założenie gazu jest dużo droższe,od 2400zł u zaufanego gazownika wzwyż za lepszą instalacje ze stag 4 wołają u mnie 2600zł.

Nie wiem sam co zrobić,bo nie jeżdże aż tyle żeby dawać za instalacje 2600zł.

Zresztą najkorzystniej bym wyszedł gdybym pojeździł 1-2 lat tym bmw a potem je sprzedał i kupił np. serie 5 e39 z jakimś większym silnikiem 6 cylindrowym i dopiero tam zamontował gaz.

A moje bmw jest w takim stanie,że na dzień dzisiejszy nic tylko wsiadać i jeździć więc myśle że ze sprzedażą nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mam tak samo ciekawy silnik jak Ty, bo ma taki sam :wink: więc też zostałby sromotnie ukarany przez 1.8t..nie ma co porównywać, nie ta moc i przede wszystkim nie ten moment, dzięki turbinie..318i 2.0 r4 143km też pewnie dostałby baty, może powalczyłby dopiero 2.2l 170km :roll:

 

Krótszy wał, chip wystarczy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie bmw chcą 50zł za takie sprawdzenie,mówią że raport też wydrukują jeżeli będzie coś w historii.

Mam jeszcze takie pytanie,sprzęgło mam ok normalnie jak jeżdżę jest jak najbardziej ok ale czy w tym modelu z tym silnikiem jest to normalne że mam problem z wyjechaniem pod górkę? Otóż dzisiaj wyjeżdżając na główną i ruszając ze wzniesienia może 60-70 stopini (krótkie max. 2 metrowe wzniesienie) miałem i mam problemy z ruszaniem z takich górek.

Samochód toczy się do tyłu mimo maksymalnych obrotów i wycia na obrotach sprzęgło jest puszczane powoli tak żeby nie piszczeć a mimo wszystko samochód zanim wyjedzie sporo się cofnie.

Nie pomaga za bardzo półsprzęgło.

W astrze f którą wcześniej miałem nie było takich problemów wszystko chodziło fajnie i z wyczuciem,może to przez tylni napęd? Macie jakiś pomysł na serie testów jak to sprawdzić czy wszystko jest w porządku z układem jezdnym?

Chodzi mi po prostu o to,że astra dużo lepiej radziła sobie z ruszaniem z pod takich górek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zna ktoś jakiegoś dobrego gazownika na podkarpaciu który robi instalacje gazowe w miarę dobre cenowo?

Bo chcę założyć poniżej 2000zł,a w okolicy żadnego takiego nie znalazłem-nie szukam kogoś kto mi spartaczy instalke bardziej robie ją pod kątem sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.