Skocz do zawartości

Modyfikacje zawieszenia - 120d m47


freakishear

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Jako,że udało mi się uratować mojego rumpelka, a wiosna coraz bliżej, trzeba wziąć się za wygląd zewnętrzny :)

 

Szukam sprężyn i amortyzatorów do 120d m47 .

 

Czy do 1er e87 pasują sprężyny od innych modeli bmw? Jak to jest (do tej pory siedziałem raczej w VAG'u, PSA i japończykach )

Chcę założyć sprężyny obniżające i wymienić amorki (pewnie skończy się na mpakietowych, ale czy pasują np od mpakietu e90 ? )

 

Dystanse na tył te 15 mm założę , na przód 5-10 i ładnie się zgra wszystko. felgi na razie 17" na ten rok muszą wystarczyć , w 2016 chce iść mocno w glebe i w 18" , na ten sezon trzeba zająć się doprowadzeniem do 100% ideału z zewnątrz i wewnątrz :)

 

 

Szukam opcji, każda porada będzie mile widziana :)

 

Pozdrawiam , Freak

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje od E90. Jedni mówią, że zawiecha od E82 nie pasuje do E87. Osobiście sprawdzałem i pasuje z E82 też. Generalnie 1&3er mają to samo, więc "no problem". Zawiecha M-pakiet nowa to raczej nie jest dobry pomysł za te pieniądze. Za 2500zł będziesz miał jakiś dobry gwint lub dobre 4x amory + 4x progresywne springi.

 

Co do zawiechy to w BMW nie wiem co pasuje OK, bo mam w E87 standard + progresywne springi (średnio jeździ, ale wygląda dobrze), w E90 mam cały M-pakiet i prowadzi się dobrze (dla amatora to jest super).

 

W peugocie za to miałem Bilstein + Eibach (za szytwno, zestaw bardziej torowy), teraz mam Koni Sport kit (sprężyny HR) i jest w sam raz, co prawda amory są regulowane. Za jakieś 2tyg wpadnie gwint FK z amorami KONI i zobaczymy jak to jeździ :idea: .

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie (od producenta), no chyba że mowa o K&W to razy 4 lub innym w pełni regulowanym.

 

P.S znam ceny bo już mam trzeci zestaw zawiasu w Pug-u, a ceny do BMW są takie same :wink: Kolega do Passka za gwint "AP" płacił 4000zł, ale ten sam gwint kupię nowy za 1500zł.... tylko trzeba szukać

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.