Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu w 520d


BLADE22

Rekomendowane odpowiedzi

kosa zębatka na wale nigdy nie jest wymienna

 

no to nie wiem, widocznie z innym elementem musiałem pomylić (niemniej jednak jest różnica w rozrządach N47 z 2010 roku i np z 2014)

 

Niemniej jednak wracając do moich pytań:

 

1) Nie wiem czy to zbieg okiliczności, ale w ostatnich 2 tygodniach mamy 3 rozrządy w N47 na forum. Czy to nie przypadek, że zbiega się to w czasie z upałami?

 

2) wymieniłem rozrząd kompletny - daje to jako taką gwarancję spokoju? Jeżeli tak, to na ile przebiegu? (wymiana przy 213tyś, obecnie 240tyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 200tyś powinien być spokój

 

200tyś to u mnie 3,5roku :) da to razem 400tyś. - ciekawe jak panewki wytrzymają i kto kupi ode mnie potem z przebiegiem 400tyś?? ;)

 

PS - poprzednim autem zrobiłem 305tyś, F10 mam zamiar dobić właśnie do 4 z przodu jak nie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam i za głowę się trzymam :shock:. Szukam 535d, czy też mam liczyć się z wymianą rozrządu w takim samochodzie? Co prawda szukam raczej młodego samochodu, jednak planuje 150 tys. zrobić lekko.

 

w e60 przy M54 to się nawet o rozrządzie nie myśli..... 260 tys. i chodzi to jak huragan... :norty:

 

Ps

i jakie to są w ogóle koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, ja właśnie odebrałem autko po wymianie rozrzadu ,całkowity koszt na w wiekszosci org częsciach jak mnie zapewniał pan Piotr z PKW AUTO SERWICE zamknął sie w 3200 zł....różnica w pracy silnika znaczna. Przebieg 200tyś więc wolałem już nie ryzykować, Szczerze polecam ten warsztat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Też wymieniałem rozrząd W PKW Auto Serwice za tą samą kwotę, silnik na pewno wyciągali bo widziałem ale co wymienili to już nie wiem. Jak na początku byłem zadowolony z usługi tak po miesiącu zaczęły się problemy z nieszczelnymi wtryskami + spaliny w komorze silnika i kabinie a także coś kapie na dpf i nie wiem czy to ropa z tych wtrysków czy może olej z pod pokrywy zaworów, w poniedziałek się okaże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wymieniałem rozrząd W PKW Auto Serwice za tą samą kwotę, silnik na pewno wyciągali bo widziałem ale co wymienili to już nie wiem. Jak na początku byłem zadowolony z usługi tak po miesiącu zaczęły się problemy z nieszczelnymi wtryskami + spaliny w komorze silnika i kabinie a także coś kapie na dpf i nie wiem czy to ropa z tych wtrysków czy może olej z pod pokrywy zaworów, w poniedziałek się okaże.

O jezus... :evil:

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podac, co to za czesci dokladnie?

I taka cena z robocizna?

Nie wiem jakie kolega miał części ale ja jak kupowałem komplet do wymiany rozrządu, wszystko ori tylko łańcuchy febi bilstein (podobno robi je ten sam producent co ori )to cena wyniosła za wszystko ok 1500 zł do tego olej filter i płyn do chłodnicy i teraz kwestia za ile znajdziecie magika co wam to wymieni Moim skromnym zdaniem ok1k za wymianę rozrządu :D Także spokojnie w okolicach 3k można to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na początku byłem zadowolony z usługi tak po miesiącu zaczęły się problemy z nieszczelnymi wtryskami + spaliny w komorze silnika i kabinie a także coś kapie na dpf i nie wiem czy to ropa z tych wtrysków czy może olej z pod pokrywy zaworów, w poniedziałek się okaże.

 

Wymiana rozrządu raczej nie ma wpływu na twoje usterki, obawiam się że to bardziej zwykła eksploatacja np. z wieku lub przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przy rozrządzie wszystkie uszczelki są nowe nie ma prawa nawet się pocić przez następne min. 150tyś (chyba że po taniości robione), co X-drive dochodzi dyfer przedni (oringi na dyfer 2szt) , półosie (nowe śruby lub nakrętki w zależności od modelu bo są jednorazowe), olej do dyfra 0,7 l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak na początku byłem zadowolony z usługi tak po miesiącu zaczęły się problemy z nieszczelnymi wtryskami + spaliny w komorze silnika i kabinie a także coś kapie na dpf i nie wiem czy to ropa z tych wtrysków czy może olej z pod pokrywy zaworów, w poniedziałek się okaże.

 

Wymiana rozrządu raczej nie ma wpływu na twoje usterki, obawiam się że to bardziej zwykła eksploatacja np. z wieku lub przebiegu.

 

Tak ale akurat wszystkie te elementy były demontowane przy wymianie rozrządu i montowane ponownie dlatego obstawiam nieprawidłowy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy rozrządzie wszystkie uszczelki są nowe nie ma prawa nawet się pocić przez następne min. 150tyś (chyba że po taniości robione), co X-drive dochodzi dyfer przedni (oringi na dyfer 2szt) , półosie (nowe śruby lub nakrętki w zależności od modelu bo są jednorazowe), olej do dyfra 0,7 l

Umowmy sie, ze przy pelnym i "uczciwym" komplecie do wymiany rozrzadu tak jest. :)

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zawiodłem się na serwisie PKW auto service z krakowa, dzisiaj po zdemontowaniu pokrywy zaworów okazało się że brakuje uszczelki którą zaznaczyłem na obrazku poniżej :mad2: , stąd moje problemy po wymianie rozrządu o których pisałem wyżej.

 

http://i65.tinypic.com/vytqc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na serwisie PKW auto service z krakowa, dzisiaj po zdemontowaniu pokrywy zaworów okazało się że brakuje uszczelki którą zaznaczyłem na obrazku poniżej :mad2: , stąd moje problemy po wymianie rozrządu o których pisałem wyżej.

 

http://i65.tinypic.com/vytqc6.jpg

To odroznia dobre warsztaty od zlych.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie usprawiedliwiam ale jeśli jest tak jak piszesz to zwykły błąd ludzki.

Naprawiają, poczuli się do winy, dali auto zastępcze, zrekompensowali jakoś swój błąd ?

 

Nie myli się tylko ten, co nic nie robi....

 

Rozumiem że można przeoczyć i nie założyć ale ta uszczelka musiała gdzieś zostać i ktoś ją pewnie znalazł po złożeniu wszystkiego do kupy. Wymianę rozrządu zrobiłem przy okazji gdy byłem w PL dlatego nie mogłem do nich wrócić na reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś poirytowany to rozumiem, że bardzo również

Rozumiem że naprawiasz auto w innym kraju domyślam się że w Anglii. Bierzesz rachunek i występujesz o zwrot do warsztatu. Jeśli nie chcą polubownie to do prawnika i wtedy koszta + auto zastępcze. Że pod górę czasami tak bywa. Dziadostwo trzeba tępić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.