Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o pomoc w ocenie kolejnego auta.

 

http://allegro.pl/bmw-e39-528i-bardzo-ladna-i5219017872.html

 

Rozmawiałem ze sprzedającym i powiedział, że auto jest w dobrym stanie. Sprowadzony z Niemiec. 3 kluczyki, bezwypadkowy (ponoć tylko przedni zderzak malowany do połowy). Ogólnie auto na zdjęciach trzyma się kupy. Jedna rzecz mnie tylko zastanawia, co to za puszka w komorze silnika po lewej stronie. Sprzedawca mówi, że to webasto. W vinie tego nie znalazłem :?. Kolejna sprawa czy auto z webasto zwiększa jakoś tragicznie koszty eksploatacji? Czytałem trochę o tym i tak szczerze to średnio mi się to podoba. Ogólnie co sądzicie o tym aucie?

 

Vehicle information

========================================

VIN: WBADD510X0BP19470

Type code: DD51

Model: 528I (EUR)

E-F-R series: E39

Series: 5

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M52

Displacement: 2.80

Power: 142 (193 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 309 - ARKTISSILBER METALLIC

Upholstery code: D4AT - STOFF RATTAN/ANT

Prod.date: 1997-08-07

 

 

S255 Sports leather steering wheel

S260 Side airbag for driver/passenger

S280 BMW LA wheel-spoke 176

S305 Remote control for central locking

S320 Deleted, model lettering

S403 Glass roof, electrical

S411 Window lifts,electric,front/rear

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S464 Ski bag

S465 Through-loading system

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S510 Headlight vertical aim control

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S666 Radio BMW Business CD RDS

S676 HiFi speaker system

L801 National version Germany/Austria

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś podejrzane te 2 ostatnie pieczątki

Też mi na takie wyglądają :mrgreen:

Chyba ze serwis zaoszczędził na tuszu do pieczątki i dodatkowo zostawił jednego pracownika w biurze obsługi tylko do wpisów w książce :norty:

Ale z tym różnie bywa. Sam kiedyś miałem przyjemność z pewną panią, 4 lata pod rząd na serwisie służbowego auta.

Wpis w książce był pisany tym samym charakterem pisma.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd.

Dopiero po skopiowaniu i powiększeniu wyszło że pieczątki są przebiciem z poprzedniej strony.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, lepiej wygląda niż 4 ramienna bez multifunkcji.

Kolego zadzwoń do tego serwisu z Chemnitz, bo reszty jakby nie ma.

Auto stoi na nieważnych już czasówkach z Norymbergi.

Znaczy że z Chemnitz sprzedało się do Norymbergi( jakieś 250km ) żeby znów wrócić jeszcze bardziej na wschód.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laweta lub próbne polskie tablice i czasowe ubezpieczenie, ale procedury dostania ich już nie pamiętam. Musisz popytać handlujących autami lub poczytać w necie.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko laweta, albo ryzyko, że w razie czegoś zmarnujesz sobie resztę życia.

Zapytałem się o to, bo wiele aut przeglądam w sieci i większość z nich to sprowadzane, wiec warto to wiedziec, a nie dlatego, że akurat chce kupić ten egzemplarz :wink:

 

Naprawdę chcesz kupić bez sprawdzania poprzedniej historii? D?la mnie ostatnie dwa wpisy są sfałszowane i to w buracki sposób.

No nie chce, ale jak mam sprawdzić jego historie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Telefon lub mail do jednego z ostatnich serwisów z książki, tych pewnych..rok produkcji podkoloryzowany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heee :) Wasza wiedza mnie poraża....

Brak ostatnich pieczątek - najłatwiej zadzwonić do aso i zapytać. Wiele razy miałem auta z prawie pustą książką a serwis ASO do końca. To nie ma reguły, nie każdy się tam spuszcza nad pełnoletnim autem.

Możliwe że znajdą się jakieś fv nie koniecznie pokrywające się z ASO natomiast odpowiadające wpisom w książce.

Auto z Chemitz a tafle z Norymbergi - no i co z tego? Bo nie bardzo wiem w czym problem. Tablice można sobie nawet kupić w Zgorzelcu, a w Koln założyć na auto, wypełnić kwity i wrócić.

Prawny powrót do domu - na tablicach nie ważnych murowany mandat lub laweta policyjna. Warto zapytać sprzedającego czy nie ma ori tablic z wymeldowanym zdartym znaczkiem. Na tych tablicach w miarę bezpiecznie wrócisz i w łatwy sposób wytłumaczysz się w razie co policji.

Ubezpieczenie - można wykupić nawet na dzień (libery direct) lub 30dni w ubezpieczalni TUZ. Czasowe ubezpieczenia są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj tę "pustą " KS i co widzisz w dwóch ostatnich rubrykach? Jakieś bazgroły bez pieczątki, więc nie są to rubryki puste

"Oryginalne" tablice bez znaczka TUV (tego wydrapanego) uważasz za własciwe?. Przecież to auto jest wyrejestrowane, więc nie masz prawa się na nich poruszać.

Tablice wyjazdowe są też nieważne.

Ubezpieczalnie, a zwłaszcza przedstawiciele i brokerzy, ubezpieczą ci wszystko, nawet jeże4li na tablicach będzie namalowany wielki kootas. Pobiorą kasę, wystawią kwit, ale w razie np. kolizji czy wypadku wypną się na ciebie.

Wiesz, że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele, przez co sam porażasz swoją niewiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele, przez co sam porażasz swoją niewiedzą.

na co dzień zajmuję się sprzedażą i importem aut marki BMW więc mógł bym Cię sporo nauczyć ;)

 

Na oryginalnych tablicach zdziera się land a nie TUV co oznacza że auto ma ważny przegląd natomiast zostało wymeldowane z danego miasta.

Jeśli auto przemeldujesz czasowo na siebie to masz wszystko na legalu. Ja przemeldowuję na siebie, potem wystawiam fv. Auto legalnie się porusza.

Ubezpieczenie też jest legalne, wystarczy wybrać się do agenta i trochę złapać języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co napisałeś, powinienem się domyślić, że jesteś handlarzem. Jeżeli tak kombinujesz to strach co się dzieje, jak nieświadomych ludzi wprowadzasz w błąd.

I tu jest ta mała różnica że ja sprowadzam auta legalnie jako zarejestrowana firma a nie Mirek na "umowę in blanco"

I wszystko co robię robię zgodnie z prawem.

Popatrz.... Kupuję osobiście auto i osobiście idę je wymeldować i przemeldować na siebie.

W okienku proszę o zwrot tablic i pani urzędniczka zdziera meldunek i oddaje ori tablice.

Staję się właścicielem. Auto ma ważny TUV, ma Polskie ubezpieczenie, oryginalne tablice i zameldowane jest na mnie..... w czym problem?

Ja sprzedając je wystawiam FV kupującemu.... dalej coś nie tak?

Kupujący ma wszystko co potrzeba, auto zameldowane, ori tablice, ubezpieczenie i według prawa 30dni na przerejestrowanie....

Gdzie jest napisane że nie może się poruszać?

Zanim następnym razem kogoś obrazisz, zapytaj, pomyśl, doczytaj.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że wprowadzam biednych ludzi w błąd więc Ci odpowiadam że to Ty jesteś w błędzie.

Odpowiadając na Twoje pytanie, na tych tablicach z ogłoszenia (zjazdówki z nieważną datą) nie można jeździć nawet mając ubezpieczenie.

Oczywiście uzupełniając swoją wiedzę dodam że na ori tablicach bez landu w DE też nie można jeździć bo mają na to paragraf, natomiast u nas.... prawo jest dziurawe a policja niedoinformowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza i o tym pisałem w poprzednich postach. Natomiast ty robisz tak, sprowadzasz auto (na siebie czy nie, to nieistotne) kupującemu wciskasz ubezpieczenie na te blachy na których przywiozłeś auto, blachy jak słusznie zauważyłeś są wszędzie nieważne. Jak się mylę w moich przypuszczeniach to mnie popraw.

I wróćmy do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.