Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zarejestrowałem się aby zapytać się co sądzicie o tym autcie:

http://otomoto.pl/bmw-523-e39-w-super-stanie-C36169078.html

 

VIN WBADD31010BU18848

 

Standard Equipment

S260A

Seitenairbag für Fahrer/Beifahrer Side airbag for driver/passenger

S305A

Fernbedienung für Zentralverriegelung Remote control for central locking

S473A

Armlehne vorne Armrest front

S520A

Nebelscheinwerfer Fog lights

S548A

Kilometertacho Kilometer-calibrated speedometer

S665A

Radio BMW Business RDS Radio BMW Business RDS

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S302A

Alarmanlage Alarm system

S320A

Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering

S354A

Frontscheibe grün Grünkeil Green windscreen, green shade band

S411A

Fensterheber elektrisch vorne/hinten Window lifts,electric,front/rear

S431A

Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip

S438A

Edelholzausführung Fine wood trim

S441A

Raucherpaket Smoker package

S508A

Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)

S510A

Leuchtweitenregulierung Headlight aim control

S534A

Klimaautomatik Automatic air conditioning

S540A

Geschwindigkeitsregelung Cruise control

S555A

Bordcomputer V mit Fernbedienung On-board computer V with remote control

P628A

Kommunikationspaket Communications package

S629A

Autotelefon D-Netz mit Kartenleser vorne Car telephone (GSM) w card reader, front

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S877A

Entfall Überkreuzbedienung Delete cross-pattern operation

S886A

Bordliteratur holländisch On-board vehicle literature Dutch

 

Rozmawiałem, ze sprzedającym i mowił, że wymianiał środek na skórzany, kierownice na m-pakiet, i listewki z drewnianych na plastiki. Podobno samochód jest w dobrym stanie. Wszystkie szyby oryginalne ( przednia ma odpryski), felgi do piaskowania. Z racji tego, że świeciła się kontrolka poduszki to zapytałem się go o to i liczyłem na standardową odpowiedz: mata fotelu pasażera, a tu dostałem odpowiedz, że trzeba było wymienić poduszkę :? . Auto bez rdzy tylko lekko na progu wyłazi. Żarówki w środku zmienione na ledowe. Lampy z przodu są jakieś chinskie. Auto podobno miało dwa lata temu spotkanie ze skuterem z lewego, albo prawego boku (już nie pamiętam) i był wymieniany cały prawy lub lewy błotnik na nowy i malowany, jak się zapytałem czy reszta samochodu jest bezwypadkowa to powiedział, że nie wie i trzeba to pomierzyć miernikiem. Auto jest u niego w rodzinie ponoć 11 lat. Zalane jest Castrolem 10w40. Ponoć nie bierze i nie gubi oleju. Filtr powietrza wcześniej chyba był stożkowy, bo sprzedawca powiedział, że niedawno kupił zwykły prostokątny + obudowę do niego. Gość niby jest prywatnym sprzedawcą (11 lat zna ten samochód), ale ma jakieś powiązanie z komisem, który go wystawił na otomoto, bo mówił, że można podjechać do "jego" komisu. Ogólnie gość sprawia wrażenie sympatycznego i mówił, że nie ma problemu z podpięciem go pod komputer czy też podjechaniem na stację diagnostyczną. Zastanawia mnei tylko dlaczego go nie pomierzył miernikiem skoro ma powiązanie z komisem, który na 100% ma taki sprzęt :roll: . W piątek umówiłem się na oględziny. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ogłoszenia:

sprowadzone 2 lata temu z Holandii z książeczką serwisową

To sprowadzony czy w rodzinie od 11 lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam auto i właściciela i faktycznie 11 lat auto jest w rodzinie. Jego ojciec użytkował auto w Holandii i w sumie młody jeździ tym od niedawna.

Ja też go miernikiem nie zmierzyłem bo nie miałem w tym interesu natomiast nie wygląda źle. Skóra z angola za to w pięknym stanie.

Technicznie nie było jakiś większych zastrzeżeń coś tam ostatnio wymieniał w zawieszeniu.

Standardowo leje się z pod pokrywy zaworów i fartuch jest lekko pogięty (ponoć od tej stłuczki),

Właściciel faktycznie ma powiązania z komisem i proszę nie doszukiwać się sensacji.

Wydaje mi się że właściciel jest na tyle w porządku że powie wszystko co o aucie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam auto i właściciela i faktycznie 11 lat auto jest w rodzinie. Jego ojciec użytkował auto w Holandii i w sumie młody jeździ tym od niedawna.

Ja też go miernikiem nie zmierzyłem bo nie miałem w tym interesu natomiast nie wygląda źle. Skóra z angola za to w pięknym stanie.

Technicznie nie było jakiś większych zastrzeżeń coś tam ostatnio wymieniał w zawieszeniu.

Standardowo leje się z pod pokrywy zaworów i fartuch jest lekko pogięty (ponoć od tej stłuczki),

Właściciel faktycznie ma powiązania z komisem i proszę nie doszukiwać się sensacji.

Wydaje mi się że właściciel jest na tyle w porządku że powie wszystko co o aucie wie.

 

Jak dzwoniłem do właściciela to zapewniał mnie na 100%, że nigdzie nie ubywa oleju :roll: . Z tym komisem to chodziło mi o to, że po prostu ludzie, którzy żyją z sprzedaży aut nie są wzorem uczciwości, poza tym czytałem opinie o tym komisie i szczerze to tak średnio wypadają. Co to jest fartuch? Do Puław mam 250km, więc jak się okaże lipa to będę cały dzień i 200zł w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie auto ok cena ok tak więc nie wiem co się czepiać rok cena komfort, jak ktoś szuka ideału to może Lanosa za te pieniądze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie auto ok cena ok tak więc nie wiem co się czepiać rok cena komfort, jak ktoś szuka ideału to może Lanosa za te pieniądze ;)

Nie szukam ideału, w końcu auto ma prawie 20 lat, ale też nie chce kupić trupa.

 

Dostałem kilka dodatkowych zdjęć.

http://img1.poczta.o2.pl/?cmd=getpart&link=lUWmwNk73zlUDGF02SAtPzbaPTOZa2OtLTPZNTNshWaZjSMeP3OxPTPoeDOodzMZhnYwjTM6eTMVODNJ83bwjjMVdDN2ODMJ8jNZjTMJ8DbadiNs8CMskgARkDAsMTMVMzMsfzXoejMVMSOfGGc2k

 

http://img2.poczta.o2.pl/?cmd=getpart&link=lUWmwNk73zlUDGF02SAtPzbaNDO6bzNkf2OtLTPoeDOVfTM2hWaZjSMea3OxPTPsMzN2OzNVhnYwjjMkdzNkcTNJ83bwjjM6ajMwMDMJ8jNZjTMJ8DbadiNs8CMskgARkDAsMTMVMzMsfzXoejMVbSMfGGc2k

 

http://img3.poczta.o2.pl/?cmd=getpart&link=lUWmwNk73zlUDGF02SAtPzbaPTORPDMob2OtLTPwfjNwOjMwhWaZjSMeb3OxPTPofDOAczMkhnYwjTMAeTOZODMJ83bwjjM2OjMwcjNJ8jNZjTMJ8DbadiNs8CMskgARkDAsMTMVMzMsfzXoejMVPSNfGGc2k

 

http://img4.poczta.o2.pl/?cmd=getpart&link=lUWmwNk73zlUDGF02SAtPzbabTOVOjN2c2OtLTPVfTNseDOZhWaZjSMec3OxPTPsMjNseDOwhnYwjjMkcjMRdzMJ83bwjjM6OjMRMDOJ8jNZjTMJ8DbadiNs8CMskgARkDAsMTMVMzMsfzXoejMRMSMfGGc2k

 

Prawy błotnik lekko zgnieciony na końcu, no i nadkole odpada. Maska krzywo spasowana. Ponawiam pytanie co to jest fartuch?

Generalnie jeżeli auto poza tym nie ma żadnych innych poważnych wad to spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem i oglądałem to auto. Ulep taki, że szkoda gadać. Najpierw pomyślałem, że pomierzę lakier, więc przykładam sondę do maski najpierw w okolice znaczka i wynik 600um :o. Przykładałem sondę na masce może w 15 miejscach wszędzie wyniki rzędu 400-700um. Następnie pomierzyłem prawy bok, według właściciela samochód miał stłuczkę ze skuterem i prawy błotnik był wymieniany na nowy i lakierowany. Z pomiarów wyszło co innego, okolice 350um wszędzie. Prawe przednie drzwi malowane, a na dole szpachla, tylne to samo. Dach był ok, 110um. Klapa do połowy malowana co zresztą widać gołym okiem. Lewa strona auta też cała malowana (drzwi tylne, przednie i błotnik). Maska bardzo krzywo spasowana, aż ocierała o błotnik. Pytałem się przez telefon właściciela czy elementy są dobrze spasowane, odpowiedział, że tak :lol:. Pytałem się też czy są jakieś wycieki albo czy bierze olej, oczywiście sprzedający odpowiedział, że nie. Nawet po poście Kamila znowu zadzwoniłem i zapytałem się czy nie cieknie z uszczelki zaworów, odpowiedział, że nie. No to otwieram maskę, która aż przeskoczyła (źle spasowana) a tam pod vanosem wszystko uwalone olejem :roll:. Odkręciłem korek oleju licząc, że silnik zacznie się telepać, albo zgaśnie, a tam nic, chodzi sobie jakby nic się nie stało. Całe oględziny trwały jakieś 7 minut. 550km w dupę i cały dzień stracony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czego oczekujesz w prawie 20letnim trupie za 11 tysiąca?

Od auta można dużo nie oczekiwać ,ale od sprzedającego to chociaż prawdomówności skoro wie ,że ktoś jedzie 550 km .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz w prawie 20letnim trupie za 11 tysiąca? Że będzie niemalowany powtórnie i blacharsko i mechanicznie idealny? Chcesz idealne auto to do salonu albo szukaj w DE za 10 tys ale EURO

 

Te swoje handlarskie teksty to możesz zachować dla siebie. Wiem, że auto ma prawie 20lat i znalezienie egzemplarza, który nie miał nawet małej stłuczki jest ciężkie, no ale da się kupić auto zachowane w dobrym stanie. Po pomiarach wnioskuje, że te 523i było po jakimś grubym dzwonie, skoro tylko dach nie był robiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem handlarzem, w życiu miałem 5 aut.

Po prostu trzeba być glupim jechać pół Polski po 20letnie auto za 11 tysięcy i liczyć na to, że jest idealne. Sam jesteś sobie winien, nawet mi nie żal takich ludzi, wystarczy trochę ruszyć głową . Za 11 tys to się ciesz, że odpala i jezdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający nie musi pisać prawdy, a kupujący nie musi ślepo w to wierzyć. Powinien wręcz podchodzić jak do kombinatora, a pózniej ewentualnie mile się rozczarować

Święte słowa jak by każdy sprzedający mówił prawdę to by pies z kulawą nogą nie zaglądnął a przy odrobinie szczęścia opyli auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem handlarzem, w życiu miałem 5 aut.

Po prostu trzeba być glupim jechać pół Polski po 20letnie auto za 11 tysięcy i liczyć na to, że jest idealne. Sam jesteś sobie winien, nawet mi nie żal takich ludzi, wystarczy trochę ruszyć głową . Za 11 tys to się ciesz, że odpala i jezdzi

 

Chyba na głowę upadłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyła mi wychodzi jak ktoś pisze takie głupoty!!!

Ja sam kupiłem e 39 za 11 000 zł i powiem że jeżdżę już ponad 2 lata i nie mogę narzekać ?

Malowane było całe 220 mikronów czy jakoś tak po za dachem i maską są w oryginale !

Gdzie jest szpachla ,a i tak nie wiele to nadkole po stronie pasażera przód!

Trzeba szukać i tyle zapraszam do mojej galerii

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz w prawie 20letnim trupie za 11 tysiąca? Że będzie niemalowany powtórnie i blacharsko i mechanicznie idealny? Chcesz idealne auto to do salonu albo szukaj w DE za 10 tys ale EURO

 

I tutaj jest racja. Ja wiem, że dla niektórych zakup BMW za 10 tysięcy to jest wydarzenie życia (sam tak miałem z moim 520i :mrgreen: ), ale nie oszukujmy się. Za tyle pieniędzy dostajemy prawie 20-letnie auto, które siłą rzeczy będzie wyeksploatowane, kwestia mniej lub bardziej. A co do samego sprzedającego to się nie będę wypowiadał, kłamstwo ewidentne. Wiem, że tak działa rynek, aczkolwiek jakieś minimum przyzwoitości powinno być.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żyła mi wychodzi jak ktoś pisze takie głupoty!!!

Ja sam kupiłem e 39 za 11 000 zł i powiem że jeżdżę już ponad 2 lata i nie mogę narzekać ?

Malowane było całe 220 mikronów czy jakoś tak po za dachem i maską są w oryginale !

Gdzie jest szpachla ,a i tak nie wiele to nadkole po stronie pasażera przód!

Trzeba szukać i tyle zapraszam do mojej galerii

 

 

Hmm to ze ty jestes zadiwolony to ok ,niewiem czy ja bym był np moj kolega twierdzi że ma ładna zonę ale zdania na ten temat sa podzielone :mrgreen:

Wazne ze jemu sie podoba :mrgreen:

Nie ma dobrych tanich BMW jezeli chcesz kupic dobre tanie BMW kup dwa jedno dobre drugie tanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mój kolega twierdzi że ma ładna zonę ale zdania na ten temat są podzielone :mrgreen:

Ważne ze jemu się podoba :mrgreen:

 

:lol:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta żeby kupić dobre auto to trzeba się najeździć najeździć i najeździć :cry2:

I przyjechać do mnie :mrgreen:

Tu się z kolegą zgodzę

Całkiem parę dni temu odkupowałem auto przez kolegę sprowadzone i było nie bite cały lakier w oryginale :D

http://img831.imageshack.us/img831/5108/c266261948.jpg

http://forum-lines.ru/rez/ab230811.gif

To JA HA HA HA u cioci na imieninach

http://www.youtube.com/watch?v=i2IxI38tfYA

Moja ŻABKA http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=212074

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.