Skocz do zawartości

E39 prawy ksenon czasami nie świeci?


nakano

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oryginalne xenony lecz poprzedni właściciel coś majstrował przy prawej przetwornicy ponieważ jest zamocowana na plastikowych opaskach. Nie wiem co tam majstrował ale czasami właśnie w po tej stronie xenon nie świeci i muszę parę razy wyłączyć i załączyć światła by odpalił. Jakaś rada co może być przyczyną? Dodam że założył też ringi i w prawej lampie jeden nie świeci. Edytowane przez nakano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sam sobie odpowiedziałeś.

 

Możesz amienić przetwornicę miejscami i jak będzie się utrzymywać efekt na drugiej lampie to masz winowajcę.

Jeszcze pytanie jakie masz żarniki? Jak firma krzak to też może mieć problem przetwornica, żeby wydolić na rozruch.

 

Ringi to inna bajka, mają oddzielne zasilanie, pewnie poprostu się przepalił z przyczyn niezależnych od ksenonu...

Sprawdź jeszcze czy masz dekiel gumowy na lampie szczelny.

 

Popraw temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to odpowiedz na pytanie jakiej firmy (czy w ogóle jest jakaś nazwa) masz żarniki ksenonowe. Najczęściej winowajcą problemów z odpaleniem ksenonów jest kiepskiej jakości żarnik. Jeśli żarniki masz oryginały (masz taką pewność na 100%) to wtedy winy szukałbym w przetwornicy.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% oryginał i już jest ok:) na chwilę obecną przynajmniej. zamieniłem przetwornice miejscami i problem zniknął. może gdzieś coś nie stykało jak powinno?!

dziękuję z odpowiedzi i mam nadzieję że będzie ok:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli pada przetwornica to w ekspresowym tempie zabija palnik.

Podmiana to niszczenie drugiej sztuki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przyczyna może być inna niż przetwornica? ponieważ problem powrócił:( co dziwne nadal dotyczy głównie prawego żarnik, raz też nie odpalił lewy.

Przez parę dni było OK a teraz tak jakby wracało do stanu z przed zamiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a coś takiego jak czujnik poziomu świateł który jest podłączony do zawieszenia a w moim przypadku (co wczoraj odkryłem) nie jest podłączony (odcięty kabel od wtyczki i ułamana dźwignia) może sprawiać problemy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik położenia świateł jedynie nie będzie podnosił / opuszczał świateł jak masz załadowane / rozładowane auto. Nie ma nic do samego świecenia świateł / palników.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z poprzednim właścicielem i powiedział że czasami nie odpalał lewy jak i prawy czyli wykluczam uszkodzenie lewego poprzez zamianę przetwornic. I parę dni temu jak pogoda zrobiła się paskudna nie odpaliły oba. czy temp, matowe szkła(plastiki), wilgoć może mieć wpływ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro wykluczasz tak oczywisty powód, to może pociągnij sobie nowe przewody, żarniki, włącznik, siłowniki na zwierciadłach, klosze i jeszcze spryskiwacze? Tylko pamiętaj nie wymieniać przetwornic, bo to powód przerywania jedynie w 99% przypadków :mad2: .

 

Hmm... no co może oddziaływać wilgoć w komorze silnika... pomyślmy... szkoda, że wykluczyłeś przetwornice, bo by całkiem pasowało, co?

 

Co do padania w pierwszej kolejności żarnika, to najpierw zmienia barwę na zielonkawą, potem fioletową, a potem trup. Trudno tego nie zauwazyć.

 

Co do tego jaki żarnik kupić:

Pierwszy raz w życiu popełnie świętokradztwo i napiszę, że musiałem kupić na gwałt jakiś żarnik - kupiłem jakiegoś chinola za 40zł i palił mi rok czasu do sprzedaży. Z tego co wiem, pali do dzisiaj bez problemu. Barwa światła, jasność, odpalanie to samo co oryginał.

 

Kupowane na mjr Słabego w Gdańsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro wykluczasz tak oczywisty powód, to może pociągnij sobie nowe przewody, żarniki, włącznik, siłowniki na zwierciadłach, klosze i jeszcze spryskiwacze? Tylko pamiętaj nie wymieniać przetwornic, bo to powód przerywania jedynie w 99% przypadków :mad2: .

 

Hmm... no co może oddziaływać wilgoć w komorze silnika... pomyślmy... szkoda, że wykluczyłeś przetwornice, bo by całkiem pasowało, co?

 

Co do padania w pierwszej kolejności żarnika, to najpierw zmienia barwę na zielonkawą, potem fioletową, a potem trup. Trudno tego nie zauwazyć.

 

Co do tego jaki żarnik kupić:

Pierwszy raz w życiu popełnie świętokradztwo i napiszę, że musiałem kupić na gwałt jakiś żarnik - kupiłem jakiegoś chinola za 40zł i palił mi rok czasu do sprzedaży. Z tego co wiem, pali do dzisiaj bez problemu. Barwa światła, jasność, odpalanie to samo co oryginał.

 

Kupowane na mjr Słabego w Gdańsku.

 

Uhm czyli mam uszkodzone dwa żarniki i dwie wadliwe przetwornice, 99% do wymiany Tak??? Dziwne bo żarniki jakoś barwy nie zmieniły co dziwniejsze od ponad tygodnia wszystko dział a bez problemu, nawet raz nie zdarzyło się by nie odpaliły co wcześniej miało miejsce codziennie.

Proszę nie wypowiadaj się już w tym temacie, rad takich pseudo fachowców nie potrzebuję, powtarzasz jak papuga jedno i to samo co gdzieś usłyszałeś i nic sensownego nie potrafisz doradzić, pewnie przez to walenie głową w ścianę :clap:

 

Masz ty swoje chińskie żarniki

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego,

 

nie będę z Tobą dyskutował. Skoro wiesz jak objawia się padający żarnik i że to nie jest przetwornica, to podjedź do serwisu, zapłać pełną stawkę i nie zaśmiecaj forum.

 

Pozdrowił,

 

szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.