Skocz do zawartości

[e87] problem z odpaleniem 120d


freakishear

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Mam niesamowity problem :/ moja kochana jedynka nie odpala . Problem polega na tym , ze kręci , ale nie odpala .

Opisze co robiłem . Wziąłem sie za pranie wnętrza , najbardziej zależało mi na podłodze . Ale zeby ja dokładnie wymyć , odkrecilem fotele , ale przed tym odpialem akumulator , zeby nie wywaliło mi błędów poduszek . Po wypraniu , zamontowaniu wszystkiego , podpialem akumulator ( odkręcona klema plusowa ) . Od tamtej pory tylko kręci i nic wiecej . Raz pokazała mi sie kontrolka baterii i klucza , raz koło kierownicy i kludka . Po za tym pala mi sie kontrolki od abs , dtc , ciśnienie kół.

 

Ktoś cos moze ?? Jestem uziemiony :(

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej wyjalem akumulator na 4 msc i nic takiego sie nie zrobilo wiec podejrzewam ze cos zamoczyłeś podczas prania.

BMW to auto ktorego sie nie pierze w sezonie zimowym bo jest wrazliwe na wilgoc i wode.(od modelu E30-1982 do terazniejeszosci!!!!)

Najpierw wysusz dokladnie auto,naladuj prostownikiem akumulator,podlacz jeszcze raz.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź .

 

Tak naprawdę uczę się dopiero bmw jako samochodu na codzień. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy jakieś komputery bądź czujniki znajdują się pod podłogą kierowcy / pasażera. Mam głośniki niskotonowe w podłodze. Dziś wszystko będę musział rozłożyć i suszyć, akumulator zostawię do ładowania (wiadoma sprawa ).

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie pranie nie ma tu nic do rzeczy, sam swoją tyle, że 3 prałęm chyba miesiac czy półtora temu i nadupiałem wody ile wlezie a wnetrze 5 dni schło. Wszystko działało. Ja bym stawiał na akumulator jednak. Jak masz jakis drugi, albo masz od kogoś porzyczyć to weź na podmiane i wtedy będziesz wiedzieć. Ewentualnie podebnij pod kompa o ile masz na miejscu jakiś swój i sprawdź błędy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli kręci to raczej nie akumulator,podłącz komputer diagnostyczny i wszystko będzie jasne,inaczej to wróżenie,nie pamiętam czy e87 ma wyłącznik pompy paliwa,za to pamiętam że przy otwieraniu centralnego zamka pompa się załączała,posłuchaj czy u ciebie się włącza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku podłączę do ładowania, bo jak w pracy go sprawdzałem testerem to pokazywał,żeby go naładować.

 

Co do komputera to nic nie poradzę , bo nie mam takiego, no chyba,że go szybko kupię (może ktoś coś polecić ) , miałbym na przyszłość od razu .

 

A jakiś przekaźnik od pompy, albo coś takiego? Gdzie to w 1er się znajduje?

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacz aku i zobacz, jak nie odpali to już bardziej bedzie wiadomo co i jak. Domyślam się że nie odpali. :wink: Jakas kontrolka na desce się pojawia ?

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeci się abs, dtc i wykrzyknik (norma, która pali się już sporo czasu , raz się pojawiają , raz znikają, ostatnio 2 dni non stop się świeciły )

 

Raz zapaliła się (w niedziele, jak już odpalić nie mogłem ) żółta z kierownicą z kłódką, ale zniknęła , żółta bateria z kluczem , ale też 2-3 razy, nic więcej, teraz świecą się też poduszki, ale po prostu odłączyłem fotele .

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli akumulator jest ok, a auto dalej nie zapali to pewnie imobilizer ci sie wysr@ł. Musisz podłączyć pod kompa i wtedy 5min. i auto znów lata. No chyba że masz tak słaby akumulator i auto Ci wariuje.

 

Pod kompa z nim bo nic nie zrobisz.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis lecialem na 6tce i wyskoczyla mi choinka zoltych lampek wskaznik cisnienia w oponach,lampka osrzegawcza ukladu hamulcowego i awaria ukladu regulacji podwozia…

Czujnik ABS do wymiany???

(Wczoraj potraktowalem go zdrowo myjka.)

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj,jest dość dużo napisane na forum o klemie pirotechnicznej i inteligentnej,generalnie to trochę szukanie po omacku,najszybciej byłoby podpiąć jakikolwiek skaner diagnostyczny,może jest gdzieś w okolicy warsztat i może ktoś z komputerem podjechać.

wygląda to tak że albo coś zalałeś,albo nie podłączyłeś czegoś po tym praniu,może masz jakiś ukryty włącznik zapłonu gdzieś pod dywanem(nie odpisuj na to pytanie :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czekaj

 

http://www.iceis.pl/wrozby/wrozby,_splash.jpg

 

Załatw sobie OBD :!: To będziesz wiedział czy to klema, w co wątpię bo auto jeździło po stłuczce i jakby to była klema to napinacz i poducha by się aktywowała też.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha,dobre zdjęcie,a tak jako ciekawostke jak kiedys wsadziłem nie swój kluczyk bmw i próbowałem odpalić to też pojawiło się koło z kłódką,może ktoś podmienił kluczyk :D imobilizer może być przyczyną
http://www.bmw.com/com/en/_common/shared/img/id_moduls.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze może być uszkodzona kolumna, co też często się zdarza w BMW (kłódka) i też nie odpali auto. Za dużo możliwości, aby bez diagnostyki zgadywać.

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie włożysz kluczyka to kierownice masz zablokowana?Bo jak nie,to wina kolumny.Sprobuj włożyć kluczy bez naciskania START i poruszaj kierownica aby sie zablokowała.Jak sie zablokuje auto powinno odpalić normalnie

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wkładania pilota, mam kierownice zablokowwana, po wlozeniu pilota do docka, kiera sie rozblokowuje (jak zawsze ) . Dalej kreci, ale nie odpala. Po naładowaniu baterii , samochód nie zamyka się z pilota (z kluczyka zamyka sie)

 

Jutro bedzie chyba u mnie znajomy z komputerem. Czy kodowanie imo jest ciezkie?

BMW e87 120d - 198,3 KM / 442 NM


FreeaksPC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.