Skocz do zawartości

Wymiana silnika w 318tds


DwaOsiemset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, po pierwsze chciałbym się ze wszystkimi przywitać.

 

Mam pewną zagwozdkę, otóż mogę mieć do wzięcia 318tds w budzie E36/5 (kompakt), dosyć fajny wóz, czarny lakier "czerń kosmosu" bodajże, halogeny, komputerek, klimatyzacja, szyby elektryczne i alufelgi BMW. Problem polega na tym, że to tedeesik, od pół roku wrasta na osiedlu bo silnik się rypnął definitywnie. No i tutaj dochodzimy do sedna sprawy, otóż czy dałoby radę, i byłaby to opłacalna zabawa, ażeby przełożyć małą zemstę adolfa na ludzki motor M43B16? Nie mogę patrzeć jak sie taki fajny samochodzik marnuje, więc zachodzę w głowę czy można by go jeszcze jakoś uzdatnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie jak chcesz to wpakuj tam 2,5 tds masz 143 kunie i przy tym swapie nie musisz zmieniać pól autka . W tej budzie z 2,5 będziesz zadowolony.

 

A swap na benzynowy silnik jest niemożliwy? Za duża rzeźba z elektryką? Bo buda 318tds z tego co wiem jest identyko co 316i, 325tds to operacja w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek", no i w compactach ten motor nie występował, poza tym nie chciał bym takiej dużej pojemności bo na chwilę obecną mam i tak już duże zwyżki za OC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty z przerobieniem na benzynkę , elektryka ,skrzynia , wał , most. Ja bym na twoim miejscu wsadził tam tak 1,8 tds i zachipował u Bagora. ( po chipie silnik nie ten sam , a chipa nie jest taki drogi). Do tego miał byś zapas części ze starego silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

325tds to operacja w stylu "zamienił stryjek siekierkę na kijek"
.

Noo,niekoniecznie. Cięższy motor,ale 143 KM i 260Nm robotę by robily-tym bardziej,że buda lekka. A po zaczipowaniu to już nie wspomnę..

Tyle że w takim przypadku w grę wchodzi jeszcze modyfikacja zawiasu i hamulców (przynajmniej z przodu).

Czy na 1.6 czy 2.5tds w Twoim przypadku przydalby się jakiś rozbity np.tylem dawca.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.