Skocz do zawartości

Słabe światła w E90 2011r.


gripen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w tytule, samochód ma biksenony z 2011r po lifcie, jeżdżąc wieczorem/w nocy mam wrażenie że światła są za słabe. I tutaj moje pytanie co mogę zrobić z tymi reflektorami? czy można je regenerować? Nowe na alledrogo 2.7tys za sztukę, troszkę kosmos, są tańsze ale zamienniki. Jakieś propozycje? samochód ma 186 tys km przejechane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś ostatnio żarniki? Masz albo do wymiany żarniki albo soczewki Ci sie juz wypaliły aczkolwiek podobno w LCI sa dużo lepsze niż w pre lci. Na Allegro za 3-3.2tys kupisz praktycznie nowe używane dwie sztuki w idealnym stanie z osprzętem. Co do regeneracji to coś słyszałem ale chyba nie było to polecane na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Lampy z 2011 LCi jeżeli jest to ori xenon powinny świecić dalej bardzo mocno o ile żarówki są w dobrym stanie, od tego bym zaczął bo pewnie dalej masz oryginalne

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarników nie wymieniałem jeszcze, samochód kupiłem pół roku temu z przebiegiem 161 tys. Rzeczywiście w pierwszej kolejności pojadę na stację diagnostyczną, może ktoś mi powie co jest nie tak i potem napisze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat troszkę odgrzewany bo rok temu pisałem, ale dopiero teraz zająłem się tym. Byłem na stacji diagnostycznej, okazało się że światła były za nisko ustawione, teraz świecą lepiej. Mimo wszystko chciałbym wymienić żarniki na nowe, zastanawiam się nad tymi:

 

http://allegro.pl/bmw-d1s-zarowka-xenon-7217509-7-217-509-nowa-i5833855272.html

 

co o nich sądzicie? ewentualnie coś innego, chciałbym żeby świeciły białym światłem a nie na żółto... Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ok dzięki, właśnie kupiłem Osram Cool Blue Intense(5500K) D1S, a w sobotę jestem umówiony na wymianę, zobaczymy jak będą świecić
Umówiony na wymianę?!

Jak się przyłożysz to nawet dłoni nie zabrudzisz.

Edytowane przez 0okm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omówiony na wymianę?

 

U nas przyjeżdżają klienci nawet na wymianę świateł postojowych , więc nie dziwi mnie to ze zlecił kolega osobie która się na tym zna , co sobie będzie ręce brudził .

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem teraz wymienić pod blokiem bez ściągania koła, ale jest tam jakas śrubka na zaślepce reflektora i nie ma podejścia żeby ją wykręcić, a nie mam klucza i podnośnika bo są run flaty :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Próbowałem teraz wymienić pod blokiem bez ściągania koła, ale jest tam jakas śrubka na zaślepce reflektora i nie ma podejścia żeby ją wykręcić, a nie mam klucza i podnośnika bo są run flaty :(
Na zaślepce (dekiel) nie powinno być śruby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się wymienić. Bez ściągnięcia koła i nadkola nie da rady, na deklu były 4 śrubki na klucz gwiazdkowy. Zajęło mi to około godziny a 250zł zostało w portfelu :) Jutro wieczorem sprawdzę jak świecą.

Przydało by się jeszcze czyszczenie kloszy, jakieś propozycje?

 

Dzięki za filmik bardzo mi pomógł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.