Skocz do zawartości

Zły olej do skrzyni i konsekwencje


amrif

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś wpadłem na pomysł żeby wymienić olej w skrzyni i moście a że miałem w garażu 20l czerwonego Mobila. Jest to olej bardzo dobry olej ale do przekładni automatycznej. Czyżby działał tylko pod względem hedraulicznym a włąściwiści smarne miał raczej... wątpliwe? :/ Efekt taki że skrzynia i most puściłą olej i zaczęła sobie chrobotać :cry: Myślicie że wymiana na inny "naprawi" błąd? Auto przelatało od mementu wymiany jakieś 40TKM :/

Tomek

Autoelektronika,

Gorzów Wielkopolski

automotiv.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby działał tylko pod względem hedraulicznym a włąściwiści smarne miał raczej... wątpliwe?

Może jedyny problem to wycieki i niski poziom tego oleju.

 

Ja kiedyś postąpiłem podobnie :mad2: i miałem w skrzyni po koleii Castrol

- efekt przychaczająca 2,

jakis czas później Texaco - efekt doszła przychaczająca 3,

niedawno pojechałem do ASO i wymienili mi na Mobil'a do skrzyń automatycznych (czerwony) i jest :cool2: ,

olej ten jest gęstniejszy i ciężej się zmienia biegi - efekt nie powiem że nie przychacza ale prawie nie czuć tego :8).

 

A co do puszczania oleju przez skrzynie, to znajomy niedawno to przerabiał w 525i - koszty to uszczelka 50 zł + 400 zł za demontowanie i zamontowanie skrzyni. Największy problem jest z brakiem fachowców od skrzyń, mało kto chcę się takich rzeczy podjąć :mad2:.

marzenie : E34 M5

http://img266.imageshack.us/img266/9927/540podpisnj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

most się nie rozleciał - auto ma już swoje przejechane. Jestem ciekaw skąd te wycieki - czyżby sprzyjał im tej rodzaj oleju? :?

 

Uszczelnienia skrzyni i przekładni - jeżeli producent sam nie zaleca lania płynu do automatów - nie są przygotowane do współpracy z dużo rzadszym ATF.

 

Myślę, że elementy mechaniczne wytrzymały ten eksperyment smarowniczy. W automatach też są zębatki, chociaż pracujące tylko w zespołach stale zazębionych (przekładnie planetarne).

 

Zalej olej przekładniowy i zobacz co się będzie działo.

Robiąc tak, nie masz nic do stracenia, po za ceną oleju.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja go po części popieram

Bo czytając posty fa foru jasno widać że więcej osób zepsuło skrzynie taką wymianą niż cokolwiek poprawiło

 

"wymieniłem olej i nie działa mi wsteczny""

"wymieniłem olej i cieknie mi ze skrzyni oraz skrzynia chrobocze"

"po wymiania oleju zniknoł 4 bieg"

"skrzynia mi padał a przecież tydzień temu wymieniali mi olej"

"wymieniłem olej iskrzyna mi się slizga"

 

Mnóstwo tego typu postów jest na forum...

Wieć jak się nie ma pojecia o tym to lepiej tego nie robić,,,

Jakoś nie znalazłem postu fa forum w stylu że padła mi skrzynia bo nigdy nie wymieniałem oleju> :nienie:

A wy odrazu chłopaka z bloem żeście zmieszali

Pozdrawiam BLS

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ludzie zmieniaja olej jak sie zaczynaja robic problemy !!!! Myslac ze to lekarstwo. przy wymianie caly szlam pozostaly ze startych czedsci spuszczaja i nowy olej nie pomoze.

 

to jest tak jak z myciem zebow, jesli myjesz codziennie to problemow nie ma, jesli zaczynasz myc jak zab boli to samym myciem juz nie pomozesz !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A ja go po części popieram

Bo czytając posty fa foru jasno widać że więcej osób zepsuło skrzynie taką wymianą niż cokolwiek poprawiło

 

"wymieniłem olej i nie działa mi wsteczny""

"wymieniłem olej i cieknie mi ze skrzyni oraz skrzynia chrobocze"

"po wymiania oleju zniknoł 4 bieg"

"skrzynia mi padał a przecież tydzień temu wymieniali mi olej"

"wymieniłem olej iskrzyna mi się slizga"

 

Mnóstwo tego typu postów jest na forum...

Wieć jak się nie ma pojecia o tym to lepiej tego nie robić,,,

Jakoś nie znalazłem postu fa forum w stylu że padła mi skrzynia bo nigdy nie wymieniałem oleju> :nienie:

A wy odrazu chłopaka z bloem żeście zmieszali

Pozdrawiam BLS

 

No wlasnie... ktos wymienil na nie taki jak trzeba i pozamiatane ;D

Skad sie wzial STEREOTYP PADAJACYCH AUTOMATOW? ludzie przywiezli automata z zachodu - serwis mowi ze oleju sie nie wymienia - nagle na trasie BOOM skrzynia remont 4000...

A Ci co wymieniaja na czas i dobry olej - nie maja problemow. poczytaj tez posty ludzi, ktorzy wlasnie po wymianie odczuli poprawe. Oczywiscie ze skrzynia BEZ wstecznego nie odzyska go po wymianie oleju... ale wszelkie szarpania, nierowna praca etc MOGA ustac. Kiedys bylem zielony jesli chodzi o eksploatacje ASB. Teraz radze ludziom jaki olej wymieniac, ile, w jaki sposob. Omegi, BMW, Audi.... auta maja na LICZNIKACH po 200-300 tys (nie wiadomo ile w kolach). Robia rozne przebiegi. I co? ZERO! problemow. Skrzynki chodza miodnie biegi zmieniaja jak po maselku.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto, i wymienić olej w skrzyni chce, żadnych objawaów ślizgania, braku biegów nie stwiredziłem, czy ktś wie jaki olej powinienem wlać??

 

E34 524td skrzynia 4hp22

 

z góry dziękuje

titto

rekin jest mój... po 10 latach ponownie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodny z Dextron 3 , np mobil. wszystkie dzis produkowane oleje przewyzszaja parametrami i jakoscia ten ktory byl zalany w fabryce. to ze ktos leje castrol nie oznacza ze jest on najlepszy, po prostu firma wynegocjowala najlepsze warunki z fabryka olei. czy to ze fiat zalewa selenia oznacza ze jest to najlepszy olej we wloszech?? oczywiscie ze nie.pomysl i zrob jak napisalem. dextron 3 , a firme wybierz taka jaka lubisz.

 

 

p.s. oleje do skrzyn automatychnych dziela sie na 2 klasy

dextron 2 - gestszy

dextron 3 - zadszy, przewaznie syntetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie banalne pytanie dla niektórych ale to moje pierwsze bmw i nie jestem mechanikiem samochodowym, a mianowicie chce sprawdzić poziom oleju w skrzyni biegów, gdyż przy zimnym silniku mam problem z wrzuceniem 2 biegu tzn wyskakuje mi i musze przytrzymywać aby nie robił tego. Nawet jak juz sie wszystko rozgrzeje to tez mam lekkie problemy. Ale zauwazyłem po tym jak postawiłem auto po skosie w dół to bieg wchodziły jak w masełko. A wiec musze dolać olej, tylko gdzie i JAKI ?? Znalazłem tu kilka postów ale wiecej na temat automatów, i wiele opini co do róznych oleji.

Moje BMW to e36, 316i 94, sedan

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
witam wszystkich na forum. jestem PRZED wymiana oleju w skrzyni i moście, w pewnym serwisie w Katowicach powiedzieli mi że typ oleju do skrzyń nie zmienia sie pod wpływem lat i przebiegu jak to jest z silnikiem( czym starszy tym gęściejszy się leje) a mianowicie polecił mi mobil V600 do mojego TDS. Czy moge być za tą opinię pewny? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na forum. jestem PRZED wymiana oleju w skrzyni i moście, w pewnym serwisie w Katowicach powiedzieli mi że typ oleju do skrzyń nie zmienia sie pod wpływem lat i przebiegu jak to jest z silnikiem( czym starszy tym gęściejszy się leje) a mianowicie polecił mi mobil V600 do mojego TDS. Czy moge być za tą opinię pewny? :?:

 

Zmien mechanika. Proste.

Zapraszam do galerii - na wlasne oczy zobaczysz jak pod wplywem lat olej NIE ZMIENIA sie...hehe

http://pbiernacki.fotosik.pl/albumy/58185.html

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.