Skocz do zawartości

E90 335d Awaria gałki od skrzyni automatycznej?


alduwiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

5 dni zabawy i juz problem. Kiedyś przysięgałem sobie ,że juz nigdy autamata a jednak :duh: Dzień wcześniej koles mi montował blokadę skrzyni biegów i wszystko porozłaczał i rozkrecał . Moze cos nagrzebał bo po zamontowaniu blokady wyskoczył błąd - pasy i poduszka na czerwono sie świecace kontrolki i na żołto świecący się symbol nogi na pedale? Co to jest?

 

Ale to nie koniec bo ledwo wsiadłem nie dawało się przestawić gałki z pozycji P na jakąkolwiek inną. Rozebrałem obudowe i palcem podniosłem blokade (tę która powinna puścic w momencie naduszenia guzika na gałce i pedała hamulca)tak żeby gałkę szło przestawic z pozycji P np na D i uwaga nastepny szok - skrzynia szarpneła - co ciekwe jeszcze wczoraj dobra skrzynia dziś od rana za kazdym razem szarpnie przy zmianie z biegu przód na tył lub tył na przód ... reszta biegów podczas jazdy do przodu chodzi idealnie. Do tego zapaliola sie żólta kontrolka koło z trybami i wykrzyknik w śrdoku czyli znak skrzyni? (nie wspominając o paleniu sie cały czas tego zółtego znaku z butem na pedale- co to za znak? )...

 

Byłem u mechaniorów ale nie mieli czasu i na szybko mi tylko zobaczyli ze taki jest błąd

 

http://images69.fotosik.pl/710/88a781baec12d693med.jpg

Edytowane przez alduwiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
współczuję takich problemów. u mnie montaż blokady przebiegł bezproblemowo. może ten monter coś spieprzył,albo czegoś nie podłączył prawidłowo przy montażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkminiliśmy

 

Tak kostka się wypieła od elektromagnesu blokady mieszka biegó i po ponownym wetknieciu wszystko chodzi idealnie. Ale dziwi mnie fakt dlaczego skrzynia w trybie awaryjnym zaczeła szarpac prz zmianie z D na R lud R na D... A po wpieciu tylko jednego kabelka w gnaizdo skrzynia znowu dzuiał plynnie... jak odłączenioe elektroniki moze skutkowac szarpaniem ? Przecierz to objaw uszkodzenia mechaniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.