Skocz do zawartości

[E39] Dziwna praca, duze spalanie.


mefisto94

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=72&t=117890

 

Witam e39 2.8benz

Problem polega na tym kiedy odpale samochod z rana slychac dziwne bulgotanie nie z silnika a z pod samochodu tak jak by gdzies kolo katow dodaje audio. Slychac gdy spadaja obroty.

http://picosong.com/2SJY/

 

Do tego mam problem ze spalaniem pali mi 22l/100km przy spokojnej jezdzie nie wiem co moze byc przyczyna poniewaz byl podlaczany pod komputer nie ma bledow poza jednym z mieszanka paliwa MG/SUV czy jakos tak nie moge znalesc nic o tym na internecie moze zle zapamietalem. Podobno gdzies lapie lewe powietrze ale od tego by tyle palil? Po dodaniu gazdy slychac takie tssss.

 

Tyle mi sie udalo dowiedziec jestem troche lewy z mechaniki a trudno teraz o dobrego mechanika bo kazdy mowi co innego.

Edytowane przez mefisto94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy v8 to normalne spalanie jak poruszasz się w mieście.

A może to R6?

a może diesel jakiś? r4? R6?

 

 

Podepnij auto u kogoś kto ma pojęcie i naprawi ustekrę a nie poda kod czy nazwę błędu bo to mija się z celem.

 

Często przy uszkodzonej sondzie lambda są podwyższone wartości spalania. Nieszczelność w dolocie sam możesz sprawdzić psikając jakimś zmywaczem hamulcowym po dolocie podczas pracy silnika. Jak podbije obroty tzn ze masz tam nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać kogoś kto zdiagnozuje problem. Bo chcesz wymieniać w ciemno sondy? ALbo czujniki temp? Bez sensu. Szukaj kogoś kto ma inpę i zagwarantuje Ci że dany element jest do wymiany a nie wyśpiewa nr błędu skasuje 50zł i powie do widzenia. Takim partaczą podziękuj. Masz taką usterkę, że niestety na forum się dużo nie pomoże. Ja obstawiam sondę. Ale to taki strzał patrząc na spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci tyle pali to coś z mieszanka paliwowo powietrzna. Daniel dobrze podpowiada psiknij w okolicach dolotu i zobacz czy zwiększy obroty. Jak z mocą? Kopcenie? Lub przerywanie? Występują jeszcze jakieś objawy? Warto też podjechać do kogoś kto konkretnie zabierze się za diagnozę przy pomocy komputera. W tej chwili napisz wszystkie objawy jakie tylko występują nawet takie które uważasz za nieistotne. Czy coś było grzebane itd i kiedy zaczęły się problemy. Pozdrawiam

Kocham mój kraj, nienawidzę mentalności!

Tego narodu i tej zaściankowości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy zaczely sie wraz z nadejsciem zimy. Napewno co pierwsze mi sie rzuca w oczy to bardzo dymi na szaro nie wiem czy jest to spowodowane zimnym powietrzem lecz gdy dodam duzo gazu potrafi postawic sciane dymu, nawet jak sie zagrzeje tez dymi. Przerywanie nie wystepuje, moc tez sie raczej nie zmienila dobrze przyspiesza. Co mi przychodzi do glowy to ubywa mi plyn chlodniczy a zadnego wycieku nie zauwazylem. Po dodaniu gazu slychac dosc dobrze uciekajace powietrze, oraz gdy rano odpale spod samochodu wydobywa sie dziwne bulgotanie tylko gdy obroty spadna ponizej 1tys, gdy sie zagrzeje to znika. Bylem na kompie u typa nie stwierdzil zadnych bledow poza tym z mieszakna ale powiedzial ze to od lewego powietrza. Gdy odbiore samochod od lakienika postaram sie znalesc te lewe powietrze. Na ta chwile nie bylo nic jeszcze ruszane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to skupmy się na szczelności dolotu. Psiknij czymś łatwo palnym może być auto start w okolicach filtra i przepustnicy jak będzie chodził na wolnych obrotach. Jak się podniosą to w tym miejscu gdzie psiknales szukaj nieszczelności. Powodzenia a tak z ciekawości kiedy był wymieniany filtr powietrza?

Kocham mój kraj, nienawidzę mentalności!

Tego narodu i tej zaściankowości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.