Skocz do zawartości

525Tds Automat 5hp-18 Wsteczny. Ludzie Pomocy


Szperacz007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od razu mówię że przeszukałem neta nie znalazłem odpowiedzi. Powstał mi dziś spory problem otóż żeby było jasno co i jak opisze wszystko..

Zawoziłem kolegę do żony, zajechałem na podwórek była leka ciapa, chcąc nie chcąc musiałem wycofać.więc Za łaczała mi sie kontrola trakcji wyłączyłem ja a kolega pchną do tyłu,(rola mi sie) wyjechałem na asfalt wszystko ładnie cacy.

Podjechałem na stacje po ropkę i chciałem cofnąć otóż.

Wrzucając R dałem gazu a tu nic próbuje ale nie chce.

Na D wszystko w normie tylko z rana muszę więcej dać gazu ale tak było.

Dziś postanowiłem wjechać na kanał zobaczyć co jest nie tak.

Odkryciem delikatnie korek spustowy oleju na zagaszonym, by sprawdzić stan ( pocieklo ciemny żółty olej) wszystkie kable raczej. ok wtyk

Zresetowalem komputer i pedał gazu i nic

 

Skrzynia 5hp-18

 

Spotkał się ktoś z taką przyczyną?. Co robić? manualne rozbieralem parę razy ale to mój pierwszy automat i głupie.

Zaglądam na post co godzine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz napewno brakuje

bo poziom oleju spawdza sie na wlaczonym silniku :mad2:

 

nie jezdzij nia -bo zarzniesz do konca skrzynie.

 

ja zmienialem olej w mojej ( na wlaczonym i tylko do 50 st.C)

mam5hp19 ale mysle ze 18 bedzie podobnie

 

napewno brakuje ci ponad 1 l

 

w automatach przy wymianie jest tolerancja +- 50ml

 

wymiana prosta i filtr + uszczelka, ile auto ma przelotu?

 

ja olej mialem lt71141. czyli atf z LM 1200ATF.

u mnie zlalismy 5 litrow a wlalismy 6,2 litra. brakowalo :?: :?: :?:

bo madry mechanik :oops: tez mi sprawdzil stan oleju w skrzyni(tak jak ty) i tez mi powiedzial ze bylo troche za duzo :nienie: :mad2: :cry2:

 

wtedy jeszcze bylem nie douczony.

 

wymienialem z kumplem co mial taka pompke przelewowa z wezami..i jesden waz zanuzal w oleju a drugi szedl do skrzyni. :evil: :twisted:

dolalismy na full..

 

a potem wlaczylem silnik i machalem biegami z wcisnietym hamulcem ,aby wszystkie ventyle sie napelnily ... i wtedy dolalismy jeszcze z 1,5 litra ,,,, potem jak przelewa kolega zakrecal korek ..i potem dopiero gasisz silnik... patrz zeby temp nie byla wyzsza niz 50 st C :duh: :duh:

z mojä bee nie idzie sie nudzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 220tys. Jutro kupie olej jeśli będę miał za co. Więc mówisz że gdzieś 7 litrów kupić. Mam 2 korki dolny i górny w misie olejowej. Którym dolewac co się orjetowalem po googlach to ten górny jest od poziomu a dolny od dolewo tak? Edytowane przez Szperacz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmądrzej by było, gdybyś dał to komuś na wymianę dynamiczną oleju.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w okolicy nie ma mądrych fachowców. sam wole działać

 

 

 

Edition.23:56 04-03-2015

Jestem teraz w procedurze dolewania oleju pojawia się Wsteczny

Teraz przynajmniej cofa ale przy dolewania nagrzewa się olej i wycinka to gasze i czekam aż ostatnie sporo już go wolałem i sporo straciłem

Dolewac na odpalonym w położeniu P po czym zakręcam korek wachluje biegam ruszam cofam, gasze na 15 min i znów

 

Pisze z tele więc bez nerwów że zero przecinkow itp.temat może być bardzo pomocny dla innych

Jutro dodam zdjęcia gdzie dolewac bo tego też szukaLem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pękł docisk pierścienia naprawa wyniosła mnie na własne ryzyko 100 zł plus olej zalalem dex 2d

Nie znalazłem skrzyni takiej samej różniła się korpusem. Zf zielona i czarna ja mam na zielonej. Przelozylem tarcze z czarnej. I cacy śmiga opon nie nadarzam kupować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.