Skocz do zawartości

[E87] BMW 130i N52 - Check Engine, bląd sondy Lambda


zwirek91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem 130-stki od maja ubiegłego roku, wszystko z samochodem było w porządku, aż do pewnego dnia, kiedy to zapaliła mi się kontrolka CHECK ENGINE (poczułem, że samochód nie wykręca się na obroty tak jak powinien, po przekroczeniu 3tyś. obrotów jest sekundowa dziura a między 4-5 tyś obrotów po dźwięku silnika słychać jakby auto nie szło na wszystkie cylindry, na biegu jałowym delikatne falowanie obrotów), niezwłocznie udałem się do mechanika w celu zdiagnozowania przyczyny, po podpięciu do komputera wyskoczył błąd pochodzący od sondy lambda, jednakże z sondą jest wszystko w porządku, mechanik stwierdził, że może to być wina przepustnicy, przepustnica wyczyszczona, wydawałoby się wszystko ok, samochód znów uzdrowiony, kontrolka zgasła, ale po przejechaniu 100km problem powrócił... Tankuję przeważnie na shellu bądź BP, więc wykluczam że może to być wina paliwa. Samochód ma przebieg niecałe 100tyś., oleje filtry wymieniane na bieżąco, kolejną przyczyną awarii według mojego mechanika może być przepływomierz, czy ktoś z Was miał taki problem, bądź wie co mogłoby być ewentualną przyczyną?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie borykam się z podobnym problemem też wyskoczył mi Check i nie palił na jeden cylinder, wydaje mi się że raz samochód przyspiesza tak jak powinien a kiedy indziej jest mulasty i nie może się wkręcić. Podejrzewam przepływomierz ale nie chce wydawać kasy jeżeli to nie to po podpięciu do kompa miałem dwa błędy .2AAC, 29D9 .

Aktualnie mam e91 325 z n52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.