Skocz do zawartości

spalanie - żenujący już temat Panowie błagam o wyobraźnie!


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie 316 troche duzo pali ,

mi trasa najmniej katalogowo 5.9 ale srednio 6.5

natomiast miasto najmniej 7.5 ale to w sumie nie jazda.. a norma 8 - 9 zima norma to 10. Oczywisce takiej normalnej jazdy zadko max obroty itd...

 

Ale faktycznie niektorzy przesadzaja, kolega kupil e32 3.0, rozmawiajac z nim powiedzial mi ze pali mu 6 litrow :) .

I upieral sie przy tym dosc dlugo :), poprostu jak niektore bajki slysze to az szkoda :8)

 

 

Pozdro

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 148
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja rowniez potrafie spalic 8 litrow. Kiedy wracam z Gdyni w nocy obwodnica, gdy jest prawie pusto, przy sredniej predkosci 120-130 na rownym odcinku, moje 3,5 pali mi ponizej 8 litrow, przy 140-160 okolo 10, w miescie jezeli bardzo sie postarac i gdy los sprzyja (a zwlaszcza swiatla na Al. Grunwaldzkiej/Zwyciestwa) potrafie sie zmiescic w 11-12, ale poprostu nie moge tak jezdzic. Zwykle wychodzi mi 14-16 (zima troche wiecej), bywa ze 18-20 (czasem nawet wiecej).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez potrafie spalic 8 litrow. Kiedy wracam z Gdyni w nocy obwodnica, gdy jest prawie pusto, przy sredniej predkosci 120-130 na rownym odcinku, moje 3,5 pali mi ponizej 8 litrow, przy 140-160 okolo 10, w miescie jezeli bardzo sie postarac i gdy los sprzyja (a zwlaszcza swiatla na Al. Grunwaldzkiej/Zwyciestwa) potrafie sie zmiescic w 11-12, ale poprostu nie moge tak jezdzic. Zwykle wychodzi mi 14-16 (zima troche wiecej), bywa ze 18-20 (czasem nawet wiecej).

Pozdrawiam

Atomick ale o to mi chodziło żeby własnie nie pisać waszych "rekordów w nocy na obwodnicy i gdy los sprzyja"... przecież każdy gdy kupuje samochód to interesuje go normalna miejska jazda w godzinach szczytu , bo chyba wiekszośc z nas mieszka w miastach i codziennie rano oraz popołudniu w godzinach najwiekszego szczytu dojeżdza do pracy , przeważnie przypomina to tzw. żabke.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak ktos mowi ze pali mu silnik 3.0 6 litorw to smiech na sali, jeszcze jezdzi koles ciagle po miescie.

 

Ojca autem M50 2.5 najmniej wyszlo mi 8.5 litra (trasa ) , z obciazeniem w 3 osoby.

 

Jak slysze ze ktos ma silnik 2.0 i powyzej i mowi ze ma spalanie 6 czy tam 8 ( mowie o miescie ) to albo sam siebie osmiesza albo powoduje korki, co jest sytuacja ktora generuje bardzo duzo nerwow, oraz czasem niebezpiecznych sytuacji w miescie.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suche dane techniczne:

 

e36 320i 1992-1995 przy 90 km/h 6.8 l przy 120 km/h 8,3 l miasto 11,4 l - wartosci te napewno zostały ustalone na torze testowym, w warunkach labolatoryjnych, praktycznie nie mozliwe do osiagnięcia przez zwykłych smiertelników, i na zwykłej drodze

 

dane testowe:

 

e36 320i 1992-1995 cykl poza miejski 6,7 l , cykl miejski 12.9 l srednio 9 l (według testu dziennikarskiego)

 

suche dane techniczne:

 

e36 328i 1995 przy 90 km/h 6,2 l przy 120 km/h 7,8 l miasto 11,6 l

 

dane testowe:

 

e36 328i 1995 cykl poza miejski 6,7 l , cyl miejski 13,5 l srednio 9,2 l

 

 

suche dane techniczne:

 

e36 318i 1992-1998 przy 90 km/h 5,7 l , przy 120 km/h 7,4 , cykl miejski 9,6 l

 

dane testowe:

 

e36 1992-1998 cykl poza miejski 6,2 l , cykl miejski 10.8 l , srednio 7,9 l

 

 

To są przykłady. Jesli komuś sie wydaje że moze osiągnąc dane techniczne to albo jest mega "złotówą" i jezdzi po miescie 50 km/h na 5 biegu, albo sam siebie oszukuje. Coś wiem o tym - przeprowadzałem testy samochodów dla czasopism i pewnego koncernu samochodowego w Polsce. Co do trasy - da sie zejsc do zbliżonego poziomu. Wiadomo że mozna wlec sie jak zółw ale w mieście niestety-spalanie podawane przez producenta to czysty marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wprawdzie E-39 z silnikiem M52 2,8 (automat) i jest to oczywiście technologicznie oszczędniejszy silnik niż strasze. W stosunku do M30 w E-32 pali średnio ok 3-4 l. mniej (waga aut jest prawie taka sama, a w E-39 mam szersze opony). Ale cudów nie ma i w mieście w normalnej ekspoatacji (pokonywanie 5-6 km odcinków z dużą ilością świateł) pali 15-16,5 l. i uważam to za dobry wynik. Oczywiście można osiągąć i 8-9 l. ale w niedzielę po południu na rogrzanym silniku i nijak to się ma do codziennej ekspoatacji auta w mieście. Edytowane przez WojtekE_32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suche dane techniczne:

 

e36 318i 1992-1998 przy 90 km/h 5,7 l , przy 120 km/h 7,4 , cykl miejski 9,6 l

 

dane testowe:

 

e36 1992-1998 cykl poza miejski 6,2 l , cykl miejski 10.8 l , srednio 7,9 l

 

 

To są przykłady. Jesli komuś sie wydaje że moze osiągnąc dane techniczne to albo jest mega "złotówą" i jezdzi po miescie 50 km/h na 5 biegu, albo sam siebie oszukuje.

 

Witam!

 

Nie wiem jak w przypadku innych aut, ale w 318i dane techniczne sa blizej rzeczywistosci niz dane testowe. Moje 318i m43 pali w miescie 9,2-9,8. 2 razy udalo mi sie przekroczyc 10 l, ale to bylo bardzo duzo jazd na krotkich dystansach.

Co do trasy, to ostatnio zrobilem 1400 km po Polsce. Jechalem bez szczegolnego pedzenia, glownie 120-130. Momentami wiecej, glownie przy wyprzedzaniu i jak byla lepsza droga. 1/3 trasy z wlaczona klima. Zuzycie wyszlo 7,4 l.

Oponki 225/50/16, wiec raczej nie sprzyjaja ekonomicznej jezdzie.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahahah, najsmieszniejsze jest to, że z wątku, który miał zatrzymać powstawanie przepychanek na temat spalania tych modeli przeistoczył się w nastepną sprzeczkę na ten własnie temat :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Wszystkie samochody są prawie jak BMW... prawie robi wielką różnicę:))


Więcej mocy:

http://img61.imageshack.us/img61/1872/doladowanie3kk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o co tu sie spierac , przeciez kazdy tankuje za swoja kase i w jakim celu chciecie sobie udowodnic ze akurat dany model pali mniej niz jakis tam inny,bezsensu jest ten watek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale w mieście niestety-spalanie podawane przez producenta to czysty marketing.

dokładnie też mam takie wrażenie a samochodów miałem dużo

Ale cudów nie ma i w mieście w normalnej ekspoatacji (pokonywanie 5-6 km odcinków z dużą ilością świateł) pali 15-16,5 l. i uważam to za dobry wynik

I na tym polega jazda w mieście zimny rozruch przejazd kilku kilomterów często w trybie stop & go znowu postój itp. w takich warunkach żadne 316 nie spali 8l nie mówiąc już o 328 bo to poprostu ABSOLUTNIE NIEMOŻLIWE np w moim TDI !!! komp w takim trybie pokazuje prawie 8l (na trasie bez problemu schodzę poniżej 5l).

Z dużymi silnikami to jest tak że na trasie potrafią zadziwić niskim spalaniem w stosunku do swojej pojemności jednak w mieście jest na odwrót.

Oczywiście można osiągąć i 8-9 l. ale w niedzielę po południu na rogrzanym silniku i nijak to się ma do codziennej ekspoatacji auta w mieście.

Jasne mozna jeździć obwodnicą o 2-j w nocy i nazwać to później miastem.

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie burzliwej dyskusji

 

SILNIKI 4 CYLINDROWE ZASILANE BENZYNĄ DANE PRODUCENTA

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img456.imageshack.us/img456/145/obraz0023rx.jpg

 

DANE UŻYTKOWNIKÓW

 

SILNIK 1,6 - SPALANIE 7-8 LITRÓW (MIASTO) 5,5-6,5 TRASA

SILNIK 1,8 - SPALANIE 7-9 LITRÓW (MIASTO) 6-7 TRASA

SILNIK 1,8is - SPALANIE 8-10 LITRÓW (MIASTO) 6-7 TRASA

 

SILNIKI 6 CYLINDROWE ZASILANE BENZYNĄ DANE PRODUCENTA

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//img209.imageshack.us/img209/8852/obraz0039fc.jpg

 

DANE UŻYTKOWNIKÓW

SILNIK 2,0 - SPALANIE 10-13 LITRÓW (MIASTO) 8-10 TRASA

SILNIK 2,5 - SPALANIE 10-13 LITRÓW (MIASTO) 7-10 TRASA

SILNIK 2,8 SPALANIE 8-12 LITRÓW (MIASTO) 6,5-9 TRASA

 

DANE UŻYTKOWNIKÓW SĄ TO ŚREDNIE SPALANIA UZYSKANE PODOBNO PODCZAS NORMALNEJ JAZDY.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o co tu sie spierac , przeciez kazdy tankuje za swoja kase i w jakim celu chciecie sobie udowodnic ze akurat dany model pali mniej niz jakis tam inny,bezsensu jest ten watek.

ja założyłem ten temat w celu bezinteresownej pomocy osobą które zaczynają dopiero swoją przygodę z BMW , aby mniej wiecej wiedzieli czego sie mogą spodziewać przesiadając sie np z Daewoo Matiz czy VW Golfa , napewno nie w celach złośliwych, więc PEACE :modlitwa:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 21 letnie 2,8i M30 spaliło ostatnio średnio 9 litrów jeżdząć spokojnie połowe w trasie i połowę w mieście.Generalnie mieści sie w 10litrach w mieście ale jest to jazda normalna bez szaleństw.Jak cisne to potrzebuje 14...Może po całym dniu na lotnisku wzieła by więcej...

Co do ekonomizera to u mnie również jest tak że można jechac z tą samą prędkością a ekonomizer może pokazywac różne spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
el Presidente wytłumacz jak jest możliwe to co napisałeś " kręci 500 obr/min mniej przy tej samej stałej prędkości." ?? Jadąc na stałym biegu przy tej samej prędkości obrotowej ZAWSZE masz taką samą prędkość!! Aby utrzymać zadaną prędkość a zmienić obroty ( np. o 500 ) trzeba zmienić przełożenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - dla niego normalna jazda to jazda zblizona do mojego bicia rekordu :-). Takich ludzi spotykamy mnustwo na codzien, a nie wierze aby oni tez bili rekordy po prostu sa osoby jakim nie przeszkadza kiedy omijaja go inne auta/ciezarowki/autobusy :-). Ja tak nie potrafie i dlategoo rekord raz bilem :-). Dla mnie jazda normalna to znaczy zawsze byc szybciej niz inni - czasem wystarczy jechac w miescie 90 i nikt mnie nie omija czasem trzeba pocisnac 200...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie którzy twierdzice, że można jechać z tą samą prędkością przy różnym położeniu pedału gazu.Oczywiście macie po części rację tylko zauważcie, że jest to możliwe jedynie na równym odcinku drogi (lub z góry) oraz zauważcie proszę że autko powoli lecz systematycznie zwalnia.Faktycznie można tak przejechać kilka kilometrów ale tylko dzięki temu, że samochód ma nadany pęd i energie kinetyczną i mniejsze położenie przepustnicy powoduje ze ten pęd jest podtrzymywany przez jakiś okres,ale nie jest to okreś ciągły bo auto zwalnia ponieważ stopniowo wytraca prędkość z powodu oporów powietrza i oporów toczenia, co znaczy że położenie przepustnicy jest niewystarczające aby utrzymać dana prędkość.Oczywiscie można odnieśc takie wrażenie że można jechac 130 i auto może wtedy palić przykładowo i 12 litrów i 10 litrów, tylko przy tych 10 litrach nie utrzymacie długo tej prędkości.[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jazda normalna to znaczy zawsze byc szybciej niz inni - czasem wystarczy jechac w miescie 90 i nikt mnie nie omija czasem trzeba pocisnac 200...

 

Bez obrazy kolego ale życzę nam wszystkim jak najmniej takich kierowców,skoro zawsze chcesz być szybsi niż inni.Tobie zależy żeby dotrzeć do celu czy jechać szybciej niż ktoś inny ? Tobie kolego służy samochód do określonych zadań czy tym zadaniem jest jazda szybciej niż inni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mieści sie w 10litrach w mieście ale jest to jazda normalna bez szaleństw.

 

Chyba Ci się 2.8 z 2.4 TD pomyliło ?

Chyba mi sie jednak nie pomyliło :twisted: Nie wierzysz zapraszam do 3city :!: Zapewniam Cie że nikt mnie nie wyprzedza ale nie ruszam pierwszy z pod świateł żeby stać na każdych następnych :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczyna mnie irytowac ten temat ;) bo wychodzi na to ze 2.8 2.5 3.5 pali tyle co moje 1.8 :duh: Wdlg mnie takie podawanie przykladow jest bezsensowne. miasto miastu nie rowne. ktos moze jezdzic po miescie ale czesto jechac jakas obwodnicą lub inną ciekawą drogą a kto inny co 200 m skrzyzowanie ze swiatalami itp i czekanie 3 zmiany swiatel na przejechanie. Takze dajcie sobie spokoj juz z tymi wynikami bo to naprawde nie ma sensu. przy tej samej jezdzie po miescie 3,5 czy 2.8 nie spali tyle co 1.6/1.8 no nie ma cudów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jest to możliwe na równym odc. drogi ale samochód nie zwalnia utrzymuje zadaną prędkość wynika to ze sposobu sterowania silnikiem np. przy tym samym kącie otwarcia przepustnicy występuje różne ciśnienie w kolektorze w zależności od obciążenia, kto nie wierzy niech się zaopatrzy w proste urządzenie i zobaczy na monitorze. Ciśnienie w kolektorze wzrasta i zwiększa się czas wtrysku mimo, że kąt przepustnicy jest ten sam przy wzroście obciążenia jednak do pewnego momentu, sterownik benzynowy wprowadza tzw. korekty paliwowe długo i krótko terminowe dlatego w pewnym zakresie obciążeń jest w stanie niwelować zapotrzebowanie na energię.

 

Proste doświadczenie np. rozpędzając się do prędkości max i osiągnięciu pewnej prędkości po odpuszczeniu gazu utrzymuje się ta sama prędkość a samochód nie zwalnia zauważyłem to w wielu samochodach. Trzeba otwożyć przepustnice więcej przy podjeździe ale robi się to wcześniej, samochód nabiera energii kinetycznej i potrzebuje jej mniej to jest chyba oczywiste (każdy woli się rozpędzić pod górkę niż ruszać, przyspieszać przed jej wierzchołkiem)

Samochód potrzebuje o wiele więcej energii żeby się rozpędzić ale żeby utrzymać stałą prędkość potrzebuje jej o wiele mniej.

Edytowane przez Fazer
Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety loks ale 1.6/1.8 pod tym wzgledem nie bryluje...produkowane chyba bylo tylko ze wzgledow podatkowych zeby placic mniejszy podatek i ubezpieczenie...

 

moje 1.6 pali w city 10-11

jak mialem (na handelek) 2.0 e36 - 11-12

-II- 2.5 e36 - 14-15

 

a o niskim spalaniu 328 duuuuuuuzo slychac i wydaje mi sie ze to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.