Skocz do zawartości

Długość życia akumulatora


82asik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Interesuje mnie jak długo żyją wasze akumulatory.

Ja założyłem nowego 80Ah 660A firmy Banner w grudniu 2009 r. i teraz po 5 latach eksploatacji przyszedł czas na wymianę. Alternator ładuje 14,4 V, natomiast akumulator po ok. 8 godzinach postoju pokazuje już ok. 11,4 V (prawidłowo powinien ok. 12,5-12,8 V) czyli za mało. Dodatkowo teraz na mrozie po ok. 3 dniach postoju auto już nie odpala. Akumulator zdecydowanie umarł. Szykuje się wymiana. Chyba znowu zdecyduję się na akumulator firmy Banner. 80Ah 700A są w cenie ok. 350 PLN.

Jak to wygląda u Was?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Warta black 74Ah.

Obecnie ma prawie 8 lat i jest OK.

Auto czasem nie odpalane przez tydzień pali bez zająknięcia.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nowa centra futura 100Ah po roku nadaje sie na śmietnik, mam marketowy no-name który dostałem do auta jako nowy poddał się po 3 miesiącach.

Narazie mam 12 letni oryginalny, ale zaczyna słabnąć.

Ogólnie jakość nowych aku mocno spadła, także loterią jest na co trafisz.

Jednemu chodzi 8 lat, innemu jak mi zdycha po roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku mam oryginał z 98r. Pilnuje elektrolit, ladowalem go już dwa razy przed zimami małym prądem profilaktycznie. Po kilku dniach stania pokazuje 12.4 powinien więcej, ale można mu to wybaczyć. Sprawdzasz napięcie miernikiem czy w funkcjach licznika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam boscha Silver 95Ah 800A, którego zamontowałem zaraz po kupnie auta na przełomie 2008-2009 roku. Teraz już zaczyna powoli umierać. Po 4-5 dniach postoju przy mrozie już zdarza się brak możliwości odpalenia. Jeśli zima będzie taka jak teraz (kilka stopni na plusie lub ZERO) to do wiosny jeszcze posłuży a po zimie będę szukał jakiegoś akumulatora. Albo Bannera albo Vartę.

Tak czy inaczej myślę, że 5-6 lat to dla obecnych akumulatorów okres, po którym trzeba szukać nowego aku.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W mojej byłej E39 aku miał 11 lat-oryginał.Wymieniłem na nową Centrę futurę,pojeździłem 2 lata do sprzedaży auta-było ok.

Teraz mam w 10-cio letniej E60 także oryginał-na razie ok,podładuje go może raz na kwartał.Choć myślę że przy mrozach rzędu -15 -20 stopni by chyba padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow69 ==> Ile miała prądu Futura, jak była nowa? Może jakiś leżak trafiłeś?

 

Ja używam dwóch - Boscha 16-letniego (12,7 V w spoczynku) oraz Futury (4 lata). Kupiłem Futurę, bo myślałem że po padace trzykrotnej Boscha nic już nie będzie.

Odsiarczanie pomogło - teraz jeżdżę na Boschu i no problem.

 

Jedynie coś mi prąd podprowadza - z 12.7 V po 5 dniach mam 12.2 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Shadow69 ==> Ile miała prądu Futura, jak była nowa? Może jakiś leżak trafiłeś?

 

Mierzyłem napięcie spoczynkowe, 12.8, teraz 12.5 trzyma kilka dni po ładowaniu, ale co z tego jak na tym mogę conajwyżej matiza odpalić.

Wsadziłem ją na chwilę do mercedesa 3.0d (R5), tam nie ma żadnych pobieraczy prądu, odpaliłem pod domem, zrobiłem 10km, postał 30 minut i już ledwo przewracał rozrusznikiem.

Aku miało na pewno mniej jak 6 miesięcy gdy go kupiłem, także to co sobą prezentuje to jakaś kpina. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chcę reklamować tu czegoś z allegro, ale kupiłem swego czasu i pozwoliło odżyć jak pisałem wyżej:

 

Mam ładowarkę impulsową CTEK z opcjami odsiarczania itp, i tak się składa że futurze nawet to nie pomogło. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadow69 ==> Współczuję w takim razie :(

 

danielxc717 ==>

1) Futura w E46 od 3 lat

2) Futura w E39 od 4 lat

3) Bosch w E39 od 16 lat :) Ale to była Centra na zamówienie Boscha (branding)

 

Ja użytkuję 2 i 3 pozycję. Obecnie 3, a drugą podtrzymuję w normie. Wolę, żeby padł Bosch niż Futura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.