Skocz do zawartości

Warto ?


bmw.m.power

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy pisze w dobrym dziale ale chyba najbardziej pasuje do tego o co chce zapytać.

 

Chce kupić auto i napaliłem się na BMW E-36 z silnikiem 1.6 Benzyna, miałem już wiele okazji kupić tanio ten wóz, ale nikt ze znajomych nie posiada go więc nie mam solidnych informacji na temat tego auta tak naprawde, chce zasięgnąć waszej opinii jako "starych wyjadaczy" tej marki.

 

Mam kilka pytań:

- Co myślicie o silniki 1.6 w tym aucie- spisuje się dobrze przy spokojnej jeździe? Można nim od czasu do czaso troszke poszaleć na szosie ?

- Jakie części wymieniacie w tych autach najczęściej i czy są one drogie

- Czy warto kupić samochód z tego modelu poniżej roku prod. -93 ? Czytałem w necie że nie ze względu na częste usterki różnego rodzaju

- Ile auto pali przy spokojnej jeździe i przy "deptaniu w podłoge"

- Czy te silniki są awaryjne, i czy ewentualne remonty są drogie (części itd)

- Czy to auto ma szanse bytu na polskich drogach ? :)

- ogolnie co o tym myślicie :)

 

Moj znajomy ma BMW E-30 316 coupe samochód naprawde idzie jak przeciąg bez problemu- podoba mi sie, ma jednak problem ze wspomaganiem a konkretnie z listwą od wspomagania - nowa kosztuje ok. 2000 zł podobno a regenerowana ok 500 ? Czy to są realne koszty?

 

Z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bym poleciłt o autko. Może nieco bardziej z silniczkiem 1.8 bo wiecej mocy przy takim samym spalaniu jednak większośc osób powie, że samochodzik z silniczkiem nowszym niż m-40 czyli z takim na łańcuszek nie na pasek (choć ja na mój nie narzekam)są one wsadzane chyba od lipca 93 roku, choć ekspertem nie jestem i niepowiem dokładnie. Auto miłe w użytkowaniu dość dynamiczne wporównaniu do konkurentów, duży bagażnik, nawet cąłkiem przestrone wnętrze , czesto bogate wyposażenie. Usterkowe?- jak kupisz zadbane serwisowane nie rdzewiejące to bedzie sie długo jeździło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyskusji na temat e36 było od groma, powiem że najlepszym silnikiem w tym modelu jest 2,8. Widze że jednak zainteresowany jesteś mniejszymi silnikami wiec troche napisze bo mam do dyspozycji na codzień 320 (moją) i 316 (ojca) z instalacją gazową.

Nie wiem czym jeżdziłeś wcześniej ale przesiadka na ,, biało-niebieskie śmigiełko" to skok w nadprzestrzeń :D

trzeba pamiętać (zależnie od portfela) że stasze są na pasku młodsze na łancuchu. jeżeli chodzi o silnik to auto po przebiegu w ok 200tyś czeka wymiana popychaczy. dużo zależy od stanu techn. i formy użytkowania poprzedniego właciciela. Częsci i wymiana w ASO to koszty dość duże ale trzeba mieć na uwadze że z innymi markami jest podobnie. Zamienniki oferowane sa w dużej gamie decyzja należy do ciebie na co cie stać i którą część chcesz mieć oryginalną. Spalanie po mieście (ale prawdziwym mieście) to jednak ok 9 litrów, bez ostrego deptania bo myśle że dla chcącego to spokojnie powyżej 10 l nie bedzie problemem. na tresie udało mi sie zejśc do ok. 7,5 l.

Jezeli miałbym kupowac to jednak rozglądałbym sie za silnikiem 1,8. Różnica w spalaniu nie do uchwycenia ;-) a stajnia troszke więkasz pod maską.

Jest temat jak kupować BMW polecam kartke długopis i zrobic sobie notatki co sprawdzić przed kupnem. Ja tak zrobiłem i auto mam 1,5 roku wymieniłem tylko dwa razy olej - nie licząc drobnego dzwona nie z mojej winy. :cool2:

 

p.s. zapomiałem o pompce paliwa, w obydwu mi już buczy. :dance:

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowłaśnie wreszcie jakaś konkretna odpowiedź :)

 

Jeżeli chodzi o silnik to raczej łańcuch będzie lepszym rozwiązaniem. Napisz co warto w takim razie sprawdzić przed kupnem, na co zwrócić szczególną uwagę, oprócz oczywiście stanu komory silnika i sprawdzeniu stanu oleju bo to oczywiste jest.

Przyklejony temat o kupnie BMW przeczytałem i się troszke zniesmaczyłem, to co jest tam napisane może pomóc oczywiście,ale przygnębia ;)

 

Jeśli chodzi o pojemność silnika to słyszałem ze 1.8 potrafi w mieście spalić 10 L i nawet więcej, znajomi mówią, że 1.8 pali tyle co 2.0 a 50 kucyków więcej pod maską, więc prędzej będzie 2.0 niż 1.8.

 

Podajcie jakieś przykładowe ceny oryginalnych części ze sklepu BMW i ewentualnych zamienników.

Czy ceny części do BMW są wyższe niż ceny części do Mercedesa ?:)

 

:dance: Bmw //M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że kosztem części nie ma co się przejmować bo aż tak tragicznie nie jest!! na rynku masz całą masę przywiezionych z niemiec aut rozebranych na części więc wszystko kupisz bez najmniejszego problemu!! wejdź na allegro i wybiesz części samochodowe i BMW E36 i zobaczysz ile tego jest i jakie ceny...

ja osobiście też mam E-36 i silnik 1,6 a auto w idealnym stanie ale powiem szczerze że troszkę mocy mi brakuje... mam gaz i przy spokojnej jeździe na trasie do 140 pali 10 litrów a w mieście około 11,5 a dla benzyny odejmij sobie ze 2 litry...

teraz mam do wymiany tylne łożysko i kupiłem sobie nowiutkiego SKFa z zawleczką i śróba za 125zł gdzie potrafią wołać nawet 200 więc to wszystko zależy gdzie co kupujesz... no chyba że kupisz polskie za 80zł podobno też są niezłe więc ceny są w miarę normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pojemność silnika to słyszałem ze 1.8 potrafi w mieście spalić 10 L i nawet więcej, znajomi mówią, że 1.8 pali tyle co 2.0 a 50 kucyków więcej pod maską, więc prędzej będzie 2.0 niż 1.8.

 

:dance: Bmw //M3

 

Brednie :) 1.8 pali tyle co 1.6 czyli ok 10 po miescie 2.0 spali ok 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą czystością (silnik i wnętrze) to bywa różnie. samochód o który włąściciel nie dbał mozna doprowadzić za 400 zł do stanu że bedzie sie świecił. są miejsca gdzie silnik, podwozie tapicerke wypolerują na błysk i nawet opony specjalnym środkiem przejadą.

W skrócie:

1.sprawdzić reflektory- czy oba z tej samej firmy (BOSCH, Hella- podobno tylko w kompaktach, ZKW.)

2.szerokość szczelin między zderzakiem pasem z grillem a maską!!!!!

między maską a błotnikami też.

3. zapytaj kiedy były wymieniane płyny. jeżeli niedawno to muszą mięc ,,kolor", olej brudzi sie po ok. 1000km.

4. czy szyby są z tej samej firmy? to troche psychologicznie, jezeli auto po dzwonie gość bedzie kręcił, jeżeli kamień to poprostu powie że wymienił.

5. w 1.6 dużo mówi zapalenie go na zimnym silniku. Jest szansa że silnik powie wtedy co go boli.

6. zobacz dokładnie karoserie dookoła, jak zamykają sie drzwi i okna wjakiem stanie są linki do szyb w drzwiach (czy nie trzeszczą) czy okna sie dobrze zamykają, jak chodzi szyber, czy jest komplet kluczy w klapie bagażnika, hak holowiczy, kierownica, gałka zmiany biegów, zapas w jakim stanie. To takie drobnostki ale warto sprawdzić :cool2:

 

oczywiście, ze 1.8 potrafi spalić powyżej 10. Jak bedziesz deptał to i 12 spali! Moja 320 bierze po mieście w ok. 11l - Jeżeli chciałbym żeby brała 14 to żaden problem.

2,0 pali więcej niż 1.8 - na tej samej trasie z tym samym kierowca!!!! bez dwóch zdań!!!

o częsciach sie nie wypowiem bo jak pisałem wyzej do teraz nie musiałem.

 

Po styczniowym dzwonie wymieniłem:

zderzak - 200zł

reflektor ZKW - 240zł

pas do grilla -150zł

nadkole - 40zł

błotnik - 150zł

wszystko na giełdzie używane.

Pozdr!

150 kucyków pod maską!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam taki wózek, niestety z silnikiem m40 czyli na pasku. Jak już decydujesz się na 1.6 czy też nawet 1.8 to warto już kupic na łancuszku czyli m43 :) mniej awaryjny silnik i nowsza konstrukcja nieco. Ale odnosnie autka...hmm trudno powiedziec czy warto czy nie, spójrz na stan autka przebieg i stan silnika, na jakim oleju jeździł itd. Ja szukałem czegoś mocniejszego a kupiłem 316 i tylko ze wzgledu na stan itd, wszystko udokumentowane. Autkiem tym nie poszalejesz napewno , a jesli będziez chciał cośzniego więcej wyciągnąc to tylko spali Ci tyle co 2.0 litry a dużo lepiej nie będzie. to tylko 100 kucyków lub też 102 w przypadku m43, ale do miasta moze być do normalnego przemieszczania się bez wariactw to wystarczy. Odradzam natomiast 1.8, nie to zeby było to zły silnik czy cos, chodzi o to , że ja njie odczułem różnicy jakiejś wiekszej w mocy a spalanie jest juznieco większe zwłaszcza jak sie go cisnie. Kumpel ma 318 na gazie i jeżdzi ostro bierze mu 14 literkow czasem i ponad, ja ze swoim 1.6 na gazie przy dość dynamicznej jeździe spalanie gazu max 12 litrów teraz latem zimą o litr więcej. Mam instalke IIgen. Więc jak sie zastanawiasz nad 1.6 i sprecyzujesz swoje potrzeby odnosnie jazdy itd to bierz spokojnie, a jak już chcesz czasem wcisnac to najbardziej optymalnym rozwiązaniem np dop jazdy w mieście jest 320, ale napewno nie 1.8 bo to dla mnie prawie to samo co 1.6 a nieproporcjonalnie wiecej pali.

wow, sie rozpisałem :duh:

Podsumowując jesli chcesz sie przemieszczac w miareekonomicznie to 1.6 też jeździ jakoś tam ale nie są to cuda wiadomo musisz sie z tym liczyc, ale jak coś to wybierz silnik m43 czyli z lancuszkiem

Pozdro i może wstawisz jakieś zdjęcia ewentulanej kandydatki :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się dowiedziałem na temat tego auta od was, mam już bardziej sprecyzowane informacje.

 

Planuje kupić BMW E36 1.6i M43- łańcuch, raczej bez ABS i bez klimy bo po tym co poczytałem na forum to widze, że są z tym problemy.

Może ktoś obali moją teorie :twisted: ?

 

Napiszcie mi jeszcze o co chodzi z zapalaniem zimnego silnika w 1.6i?

- dlaczego ważne jest czy reflektory są BOSHA czy Hella czy ZKW ? - wkrótce jak uzbieram troszke pieniędzy mam zamiar kupić sobie reflektory z ringami.

- jak sprawdzić szerkość szczelin między zderzakiem pasem z grilem a maską? (chodzi o to żeby sprawdzić czy auto było bite?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę się dowiedziałem na temat tego auta od was, mam już bardziej sprecyzowane informacje.

 

Planuje kupić BMW E36 1.6i M43- łańcuch, raczej bez ABS i bez klimy bo po tym co poczytałem na forum to widze, że są z tym problemy.

Może ktoś obali moją teorie :twisted: ?

 

 

1.8 M43 - lepsze rozwiazanie. 1.8 w e36 to mała porażka, 1.6 - jeszcze wieksza. Bez Abs nie znajdziesz poniewaz w tych latach to juz standard. Problemy z abs? nie mialem. To moze kup duzego fiata tam nic nie ma poza silnikiem i budą wiec awarie wyposazenia dodatkowego bedziesz mial z glowy :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście sceptycznie do tego podszedłem :) na końcu wyszłoby że kupie Fiata.... zobacyzmy co życie pokaże, poprostu trzeba będzie przed kupnem sprawdzić ABS i klime.

 

Zastanawia mnie jeszcze silnik, chyba bede musiał przejechać się 1.6 i 1.8, ciekawe jak te dwa silniki mają się do siebie... jest co porównywać ? :?: Osiągi lepsze w 1.8 czy to jest dokladnie to samo co 1.6 a pali troszke wiecej... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze silnik, chyba bede musiał przejechać się 1.6 i 1.8, ciekawe jak te dwa silniki mają się do siebie... jest co porównywać ? :?: Osiągi lepsze w 1.8 czy to jest dokladnie to samo co 1.6 a pali troszke wiecej... :?:

 

Spalanie mysle ze roznica jesli bedzie to w granicach 0,5 litra na 100. (przy benzynie) roznica to 13 KM zawsze to coś. katalogowo przyspieszenie niecałe 2 sek. przy pełnym komplecie ludzi na pokladzie 1.8 ledwo jedzie, 1.6 na pewno nie lepiej. Reasumując 0,5 litra w spalaniu to roznica 2 zł na 100km. Czy warto? to juz twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM przyjacelu ja bym sie nie zastanawial nad ta marka.... masz kupic opla forda fiata hmmm nigdy BMW jest niebem przy tamtych autach. Jezdzilem roznymi autami ale w BMW sie zakochalem jak do niego wsiadlem. BMW bedziesz miał wydatki heh MIT!!!! Powiem tyle auto mam wlasnie w silnikiem 1.6 M43 czyli na łańcuszku wczesniej tak na stałe moim samochodem byl polonez z silnikiem 1.6 hehe i wiesz co powiem BMW przy nim to bawarska maszyna wolnosci. Kocgam to auto nie sprzedam go najwyzej kupie nastepne...nowsze. Moje jest z konca 94 roku i nie masz dziur w nadkolach jak np w oplu wszystko jest solidnie wykonane. Jak stawiam auto na parkrólu, wracam patrze na swoje i na inne jestem dumny z mojej maszyny auto jest zbudowane masywnie bardzo solidnie, przy jakimkolwiek dzwonie lekim 0 klepanie jedziesz do sklepu kupujesz nowy element zakladasz malujesz jezdzisz zero szpachli i klepania.

 

SPALANIE

ja mam autko z przebiegiem 104 tysiace i chodzi jak zloto 102 koniki robia robote.Skrzynia jest idealnie zestrojona z reszta wszystko przechodzi idealnie i delikatnie nic nie czujesz przerzucalac bieg poprostu go zmieniasz. W oplu hmmm jest roznie w hondzie tez skrzynia nie chodzi tak jak tu.

Miasto do 9litrow "normalna" jazda w zimie lato mniej

Trasa hmmm zalezy kto jak pojmuje pojecie trasa jak sie trzyma rowno bucika na gazie i tak do 120 to autko wzielo mi 7.7litra!!!

samochod sunie lekko idealnie sie prowadzi bardzo dobrze trzyma sie drogi dziury czasem robia problem ale.... jest ok

mialem okazje jechac toyota 170 na idealnej drodze i co....trzepalo stukalo niewiadomo co sie dzialo auto plywalo po calej drodze(99rocznik)...:/ wsiadz do Bumki i sprobuj tego samego jedziesz hmmm jedyne co slychac toobroty silnika nawet przy 1.6 masz pod butem jeszcze. w samochodzie czujesz sie bezpiecznie.siedzenia wygodne...

 

Mam dostep do podnosnika widzialem jak robili peugeota ham zobaczylem spod tej 206ki z 98 to sie zalamalem wtedy zwatpilem czy kupic bmke ale jak zobaczylem ja na podnosniku to sie nie zastanawialem... 0 rdzy jedyne co to tlumik koncowy pierwsza blacha poszla.

 

same plusy BMW nie jezdzilem mocniejsza niz 1.6 za kierownica ale powiem ze nogdy innego auta...

 

GAZ

nigdy gazu w takim samochodzie. Jedni placza po drudzy sa zadowoleni... ja juz nie chce znac gazu...Niebezpieczny......obciaza auto....zajmuje miejsce....slabsze auto......

Zreszta nie zle slowa padly z ust mojego kolegi....(nie obrazajac kolegow z forum) GAZ W BMW TO WIOCHA tak samo jak jakie kolwiek poprawianie wygladu. BMW samo w sobie jest piekne:)

 

CZĘŚCI

Auto jak ma robione wszystko na czas i tak jak "w książce pisze" jest i bedzie zawsze ok" nic nie wymieniasz. Częsci wcale nie sa takie drogie a nawet jak by byly najdrozsze na swiecie to i tak jezdzil bym tym samochodem bo jak juz sie cos stanie wymieniasz raz i masz spokoj na bardzo bardzo dlugo.

 

piękną linanie strzelilem :oops: sory

Wybór nalezy do Ciebie!!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos 1.8 i 1.6...przejedziesz się i praktycznie różnicy nie poczujesz, może w wyzszym zakresie obrotów... a tak to oba te auta zarowno 316 jak i 318 nadaja sie do spokojnego przemieszczania i taka prawda , jeździłem zarówno 318 i jeźdze obecnie 316....planuje przynajmniej 320 i taka jest prawda co 6 garów to 6 garów..ale nie szukasz takiego modelu wiec trudno...a zastanawiałeś się nad 318 is??? Też niezłe rozwiązanie, chociaż to nadal 4 gary niestety tylko, wszystko zalezy od stanu auta, bo możesz kupić 318 w kiepskim stanie i nawet 316 będzie lepiej jeździła :wink: ja ogólnie nie narzekam potrzebuje auto do poruszania sie po miescie szkola praca itd, korki, pozatym stan dróg w łodzi nawet nie pozwala na osiagniecie dobrej predkosci :duh: ...pozatym ostateczna kwestia, niepatrz na pojemnosc, jeśli wiesz do czego potrzebujesz auto i masz pewien wybor ze to bedzie albo 316 albo 318 to zwróc uwage na stan techniczny i to dokładnie, bo to jeden z głownych argumentów...ja dlatego zakupiłem swoja 316- stke chociaż miało być coś innego, powodzonka najlepiej sprawdź sam jak oba te auta jeźdzą i czy warto czy też nie, bo każdy ma swoje zdanie i wiadomo że każdy będzie zachwałał swoje...ja przynajmniej mówię, że 316 i 318 to minimum i to za przeproszeniem "gówno" nie jazda oba te silniki jak ktos chce poszaleć, ale nie każdy potrzebuje auto do wyścigów...bmw dwno powinno zrezygnowac lub w ogóle nie produkowac jednej z tej pojemności bo różnica jest nikła...pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.