Skocz do zawartości

Pomoc W Pobieraniu Narzadów Do 320d 136Ps 2000r


OlenTom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam sie do was z wielka prosba !! w slusznej sprawie , a mianowicie chodzi o to ze: Kupilem wczoraj BMW:)) oczywiscie za okazyjne pieniadze ale ze swiadomoscia wkladu wlasnego. BMW na 1 rzut oka byla ok w stosunku do ceny;) Drobne prace i musi byc OK !! A dzisiaj znalazlem 2 BMW ten sam rok i silnik, ale na czesci. Prosze powiedzcie mi jakie czesci moga byc mi najbardziej potrzebne z tej 2, to moja 1wsze BMW i sie nie orientuje. A do niedzieli musze dac kolesiowi liste z tym co chce i on mi wykreci i da. Z tego co ja juz mu powiedzialem to jest:

MAGLOWNICA- bo na gumach mojej jest olej,ale gumy cale. A gdy kupilem moja pompa byla pusta i piszczala ale zalalem plyn i dziala, wydaje mi sie ze gdzies sie poci ale nie jestem pewien.

WYDECH- w kabinie wali spalinami jak bym palil ognisko. Ale widzialem pod spodem ze brakuje gum, i moze sie cos rozlaczylo bo glosniej chodzi.

NAPED TYLNY- nie wiem jak sie nazywa to co przeklada naped z walu na kola ale ktos mi powiedzial ze mam popsute, bo kola tylnie leza na boki za mocno i przy ruszaniu , takim jak by szarpaniu cos tam strzela w prawym kole albo pod siedzeniem tylnim.

WLEW OLEJU- Tego nie mowilem mu, ale moze musze. Tam gdzie sie w BMW wlewa olej pod tym korkiem caly ten nie wiem jak sie nazywa modul czy jak to tam nie wiem jest mokre od oleju albo ktos dolewal i zafajdal cale to albo sie gdzies poci. Co radzicie ??

ZAWIESZENIE- amorki do wymiany i wszystkie ine podzespoly. Ktore rzeczy moge zaczerpnac od niego zeby zmniejszyc koszta ewentualnie. Np: moje przednie kolo jedno jest tak wytluczone ze w miejscu auto stoi a kolo chodzi przod,tyl. Tulejki zalatwia sprawe ? Czy wachacz zaporzyczyc a tuleje wsadzic nowe ?

Czekam na Wasze opinie. Jezeli cos powinieniem dobrac prosze dopiszcie chodzi mi glownie o mechanike bo stylistyka jest OK. Martwie sie tym napedem, zawieszeniem, olejem ktory gdzies sie wydostaje. Czekam na wasze opinie i rade z gory dziekuje moge nawet przeslac foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh lalunia z twojego opisu to ona chyba nie jest

 

ps. Z twojego opisu to nie brał tym tego auta nawet za darmo. Kupiłeś okazyjnie czyli nie miałeś wystarczająco funduszy na kupno dobrej sztuki. Nie obraź się tylko tak dedukuje, bo jeżeli to jest prawdą to ten samochód zje Cię całego. Nikt normalny nie kupował by auta dla siebie w takim stanie, chyba że na handel. Aby doprowadzić ja do stanu użyteczności, włożysz tyle samo gotówki jak nie lepiej, niż jak byś miał kupić normalną - taką bez przygód... Jeszcze motorownia z silnikiem m47.... Sam silnik w sobie generuje duże koszty, a co dopiero reszta. Jak dla mnie to zrobiłeś "interes życia". Nawet po twoim opisie cześć do zmiany, wynika że nie masz kompletnie żadnego pojęcia o czym mówisz. Czyli dojedzie do tego jeszcze robocizna.

 

A mogłeś lepiej ulokować pieniądze z 18 urodzin.... Mama wie co narobiłeś ?

 

ps2. Jeżeli mogę Ci jakoś pomóc, to powiem tylko jedno. Bierz drugą w całości, jak masz ją w dobrych pieniądzach....

Edytowane przez bugme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i nie jest to interes życia. Ale w sumie za 2 wyjdzie mi 4000tysiace zł.Wiec chyba warto.... I tak jak pisałem nie miałem BMW. To co opisałem praktycznie sam zdiagnozowałem. Mogę sie mylić bądź ludzie, np z tym olejem może być tylko uszczelka :) Trzeba sprytnego oka i znającego sie kogoś na sprawie. A mam okazje sobie wsiąść co mi sie podoba to pytam auto wyjdzie grosze. Trzeba tylko go dopracować ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze sie czegoś konkretnego dowiedziałem. Np jak o jakiś klapkach, czy turbo itp itd DZIĘKUJE ;) Dużo z tego forum sie dowiedziałem o to co zapytałem... A jak miło :) Normalką jak w PL na okrągło. Daj e-mail to za tydzień ci przedstawię efekty mojej pracy:) Dla porównania specjalnie zrobię fotki przed i po. I jeszcze sobie nią polatam :) Pozdrawiam :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smrod spalin w samochodzie to wedlug mnie przedmuchana uszczelka pod turbo bardzo popularna usterka przy vw z 2.5 litrowymi dieslami sprawdzilbym najpierw to. Kolegom z forum chodzi o to że trzymaj sie mocno portfela bo zaboli. To jest Bawarka, zamienne czesci sie nie nadaja a oryginaly to na kieszen konesera... wiec jesli dochodzisz do wniosku ze masz duzo napraw to koszty nie beda male.. zycze Ci zeby Twoja sympatia do tego samochodu zwycierzyla nad niechecia spowodowana tymi naprawami. Pozdrawiam :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki he mam nadzieje ze cos z tego bedzie a tak sie zapowiada :) Musze pogrzebac i w necie i w aucie i ustalic co bije badz stuka przy ruszaniu na 1, Troszke czytalem i slyszalem moze byc dyfer? I ona siedzi nie rowno tak mi sie wydaje ze kola sa rozjechane tylne to tez moze byc wina dyfra?? Olej juz nie bedzie uciekal poszla uszczelka pod klawiatura. Z przodu musze kupic kilka tulejek i drazki i zawieszenie przod bedzie git :) Z tylu nie zagladalem bo mnie martwi to bicie ;/ i czemu tak stoi krzywo. A wydech juz tez zrobiony rozerwala sie ta laczka z siatki tak jak by odrazu chyba za katalizatorem, zaszczepilem ja z 2 :d wina byla ze na calej dlugosci wydech wisial tylko na 1 gumie ostatniej reszta jakos sie 3mala. A i nie pisalem jak ja kupilem to znalazlem na tylnych oponach od srodka ze sa zjedzone to od tego ze leza te kola, ale dlaczego ??? Winna dyfra ktos tak zasugerowal. Bo jak sie rusza to stuknie i przez to tez leza kmola ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.